Kar ve kötü hava çatılara zarar verdi, tadilat talepleri yüzde 40 arttı

Türkiye genelini etkisi altına alan ve son bir haftadır yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı, beraberinde getirdiği fırtınayla birlikte günlük hayatı olumsuz yönde etkiledi. Birçok ilde evlerin çatıları zarar görürken, vatandaş kötü hava koşulları karşısında hazırlıksız yakalandı.

Hizmet sektörünü internete taşıyan Armut.com, özellikle son bir hafta içerisinde çatı tadilatı taleplerinde %40 artış yaşandığını açıkladı. Kar ve fırtına kapsamında İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara başta olmak üzere çok sayıda ilden gelen taleplere bakıldığında; çatılardan su sızması ve çatıların zarar görerek parçalanması en dikkat çeken sorunlar olarak ortaya çıktı.

Türkiye’de son bir haftadır yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı, beraberinde getirdiği fırtınayla birlikte günlük hayatı olumsuz yönde etkiledi. Ev hizmetleri alanında milyonlarca kişinin çözüm noktası olan Armut.com, son bir haftadır yaşanan olumsuz hava koşulları sebebiyle çatı tadilatı taleplerinde %40 artış yaşandığını açıkladı.

Bakımsız Çatılar Su Sızdırıyor veya Parçalanıyor

Son yılların en yoğun kar yağışının yaşandığı İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara başta olmak üzere çok sayıda ilden gelen taleplere bakıldığında; çatılardan su sızması ve çatıların zarar görerek parçalanması en dikkat çeken sorunlar olarak ortaya çıktı.

Armut.com yetkilileri, çatı tadilatı yapan uzman ve şirketlere olan talebin çatılardaki karların erimesiyle birlikte daha da artacağını öngördüklerini belirterek, özellikle kiremit kullanılmış binalarda düzenli biçimde çatı bakımı yapılmadığında ahşap taşıyıcıların çürüyerek taşıyıcılığının azaldığına dikkat çektiler. İlk aşamada çatılarda parçalanma ve çökme yaşanmasa da zamanla oluşan eğim kaybı ve çukurlar sebebiyle kiremit aralarından binaların su alacağını hatırlatan uzmanlar, ev sahiplerinin ve bina yöneticilerinin çatılarının bakımlarını periyodik olarak yapmaları gerektiğini ifade ettiler.

Çatı yapım ve tadilat hizmetleri de dahil olmak üzere 2000’i aşkın kategoride 130 bini aşkın hizmet verene ulaşmak ve hızlı, güvenilir biçimde hizmet almak için; Armut’a web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden 7/24 erişilebiliyor.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin