Karadağ’da 425 bin TL’ye ev ve oturum sahibi olma fırsatı!

Karadağ'da 425 bin TL'den başlayan fiyatlarla ev ve oturum sahibi olma fırsatı, Avrupa'nın turizm yıldızı olan bu ülkede faaliyet gösteren Türk gayrimenkul firması Mirnadom tarafından sunuluyor. Mirnadom CEO'su Serkan Şahin, Verde di Oliva projesi ile Karadağ'da ev ve oturum izni sahibi olmanın detaylarını açıklıyor...

Karadağ’da ev fiyatları kaç TL? Karadağ’da ev fiyatları kaç Euro arasında? Avrupa kıtasındaki yeni ülke Montenegro (Karadağ) ev fiyatları nasıl? Karadağ emlak yatırımı maliyetli mi? Karadağ emlak yatırımı nasıl yapılmalı? Montenegro-Karadağ konut fiyatları nasıl? Karadağ ev fiyatları kaç TL’den başlıyor? Karadağ’da ev alarak oturma izni sağlanabilir mi? Karadağ oturma izni ev alarak edinilebilir mi? İşte Karadağ’da ev ve oturma izni sahibi olmak isteyenlere bu ülkede faaliyet gösteren Türk gayrimenkul firması Mirnadom’un CEO’su Serkan Şahin’in Verde di Oliva Residence örneğiyle önemli açıklamaları…

Karadağ – Montenegro emlak yatırımı kazançlı mı?

Avrupa’nın yeni yıldızı Montenegro-Karadağ’da ev ve oturum sahibi olmanın detayları haberde…

Avrupa’nın 240 gün ile en fazla güneş gören ülkesi Karadağ’da (Montenegro) Türklerin emlak yatırımı 2016-2019 arasındaki 4 yılda 45 milyon euroyu aştı.

Karadağ’da ev fiyatları kaç TL?

Verde di Oliva detayları haberde…

Karadağ’daki Türk gayrimenkul firması Mirnadom’un CEO’su Serkan Şahin, “Sebebi kira çarpanının 13 yıl, para biriminin Euro olması. AB ile son fasılı da önceki gün açarak tüm fasılları açan tek ülke olan Karadağ’da biz de 425 bin liraya 2 yıl kira garantili ev ve oturum fırsatı sunuyoruz” dedi.

Karadağ, Avrupa’nın ultra hızlı tren ağına eklendi

Avrupa’nın hızla gelişen ülkesi, Adriyatik’in incisi Karadağ (Montenegro) her geçen gün cazibesini artırıyor. Ritz Carlton, Hilton, Sheraton gibi markaların bir bir otel açtığı ülkede, dev gayrimenkul yatırımları da artarak sürüyor. Önceki gün Avrupa Birliği ile 8. fasılı da açarak, tüm fasılları açan ilk ülke olan Karadağ, yine önceki gün açıklanan kararla destinasyon olarak Avrupa’nın ultra hızlı tren ağına da eklendi.

Karadağ’da Türk emlak şirketi hangisi?

Mirnadom’un CEO’su Serkan Şahin’in önemli açıklamaları haberde…

20 yılı aşkın süredir Türkiye’nin en seçkin bölgelerinde orta ve büyük ölçekli projeler inşa eden, 1.000’e yakın lüks konut üretiminde ve 80 bin metrekareden fazla plaza inşaatında imzası bulunan Mirnadom da 2 yıldır potansiyeli her geçen gün artan Karadağ’da proje geliştiren markalar arasında.

Karadağ’da Türkler’in hayata geçirdiği konut projesi var  mı? Nerede?

Karadağ’ın gelişen şehri ve İtalya’ya açılan kapısı Bar şehrinin Dobra Voda koyunda denize 500 metre uzaklıkta hayata geçirilen Verde di Oliva projesi ile yatırımcısına 425 bin liradan başlayan evleri 2 yıl yüzde 6 kira garantili sistemle satışa sunan Mirnadom’un CEO’su Serkan Şahin, “Bir örnekle açıklamak gerekirse biz 41,5 metrekare 1+0 stüdyo bir daireyi peşinde yüzde 5 indirimle 55 bin Euro’ya satıyoruz. Dileyene bu ev için aylık 2 bin 125 TL 2 yıl boyunca kira garantisi veriyoruz. Ya da yatırımcımızdan evinin kiralanmasını bize devretmesini istiyoruz. Örnek olarak 55 bin Euroluk bu daire günlük kiralama ile high sezonda en kötü senaryoda metrekaresi 2,06 Euro’dan kiralanabiliyor. Basit bir hesapla tüm yıl boyunca 100 gün kiralama yapıldığını düşünelim. Bu, günlük 86 Euro’dan yıllık 8.600 Euro gelir demek. Bunun yüzde 15’i booking.com veya airbnb.com reklamasyon bedeli olarak kesiliyor. 7.310 Euro kalıyor. Ancak yine kötü senaryoda Karadağ’da kiralama ile ilgilenemediğinizi düşünelim. Kiralama, temizlik gibi diğer takip hizmetlerini de biz devralalım. Yüzde 25 de sizden kesinti yapalım. Bunda da geliriniz yaklaşık 5.500 Euro oluyor. Yani satış sonrası hizmet için anlaştığımızda size 10 yıl amorti süresi (kira çarpanı) vaat ediyoruz. Emlak bu ülkede sıfır konutlarda her yıl çift haneli artış kaydediyor. Ayrıca AB ile de fasılların hepsini açan bir ülkedeyiz. Birliğe dahil olununca bunun da katacağı bir değer oluşacak. Dolayısıyla aldığınız gayrimenkulün değeri 5-6 yılda en az yüzde 50 değerlenecek. Öte yandan oturum izni almak için henüz bir alt limit olmadığından 55 bin Euro’luk evi iki kişi birlikte alarak birinci derece yakınlarıyla birlikte bu fırsattan faydalanabiliyor. Bu sık seyahat edenler için yurtdışı çıkış pulundan kurtulmak anlamına da geliyor” açıklamasında bulundu.

Karadağ’daki Türk konut projesi Verde di Oliva Residence’de neler var?

Açık ve kapalı havuzları, Türk hamamı, saunası, cep sineması ve fitness salonuna sahip SPA merkezi bulunan Verde di Oliva Residence’ta daireler mutfak-banyo dolaplarından, armatürlerine, klimasından, 1+1’lerinde ebeveyn banyosuna, termostatından gizli LED ışıklandırmalarına kadar her şeyiyle hazır teslim edilecek.

Verde di Oliva fiyat ve ödeme

“Karadağ’daki sıfır konut projelerinde bunların hiçbirinin sunulmadığını düşünürsek, Verde di Oliva’dan daire alanlar sadece bu avantajlar sayesinde yüzde 10 ilave avantaj sağlamış oluyor” diyen Şahin, projedeki 49 bağımsız birimin 36’sının satışının tamamlandığını, kalan dairelerde peşin fiyatlarının, 55 bin Euro ile 99 bin Euro arasında değiştiğini kaydetti.

1+0 ve 1+1 daire seçeneklerinin yer aldığı proje zemin kattan itibaren kesintisiz deniz manzarasına sahip. Projenin yüzde 75’i deniz manzaraları. Daire büyüklükleri ise 34,5 metrekare ile 62,5 metrekare arasında değişiyor.

Verde di Oliva ve Karadağ ile ilgili daha fazla detay için buraya tıklayın!

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin