Karaismailoğlu: Kanal İstanbul ile Boğaz’ı temizleyeceğiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul’a Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi çok önemli eserleri kazandırdıklarını belirterek; yakın zamanda yapımına başlanacak olan “Kanal İstanbul Projesi” ile de yapılan hizmetleri taçlandıracaklarını söyledi. İşte o açıklama...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Halkalı ve Gayrettepe Metroları Depo Sahası İlk Ray Kaynağı Töreni’ne katıldı.

K.Çekmece(Halkalı)-Başakşehir-Arnavutkoy-İstanbul Havalimanı-Eyüp(Göktürk)-Kağıthane-Gayrettepe Beşiktaş Metrolarının Depo Sahası İlk Ray Kaynağı töreni gerçekleşti.

Törende konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; İstanbul’a Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi çok önemli eserleri kazandırdıklarını belirterek; yakın zamanda yapımına başlanacak olan “Kanal İstanbul Projesi” ile de yapılan hizmetleri taçlandıracaklarını kaydetti.

“Kanal İstanbul ile İstanbul Boğazı’nı temizliğe kavuşturacağız”

Mevcut konvansiyonel hatların tamamını yenilediklerini ve YHT hatlarının kapsama alanını genişleterek pek çok şehir arasında seyahati hızlı, konforlu, güvenli ve çevreci bir duruma getirdiklerini belirten Bakan Karaismailoğlu, “İstanbul Havalimanımızla şehrimizi dünyanın transit merkezi haline getirdik. Yakın zamanda yapımına başlayacağımız Kanal İstanbul Projesi ile de hizmetlerimizi taçlandıracağız. Bu alternatif ticari su koridoru ile küresel lojistik etkinliğimizi artırırken İstanbul Boğazı’nı çevresel risklerden ve kaza olasılıklarından arındıracağız, layık olduğu huzura, temizliğe ve sakinliğe kavuşturacağız” diye konuştu.

Ulaştırma Bakanlığı

Bunları da beğenebilirsin