Kartal konut projeleri hakkında her şey

Kartal ilçesinin küçük bir balıkçı köyünden bugüne uzanan bir hikayesi var. “Kartelli” isminde bir balıkçıdan ismini alan ilçe, bugün İstanbul’un yükselen değeri olarak biliniyor. Kartal her geçen gün gelişiyor ve pek çok insana ev sahipliği yapıyor. Konut projeleri bakımından da İstanbul’un en zengin bölgelerinden biri. Bu içerikte sizlerle Kartal konut projeleri hakkında bulabileceğiniz en kapsamlı bilgileri paylaşacağız.

Kartal’ın hikayesi Bizans İmparatorluğu döneminde başlıyor. Altıncı yüzyılın başlarında “Kartalimen” adı verilen küçük bir balıkçı köyü olduğu biliniyor. Bugün ise İstanbul’un yükünü çeken büyük bir ilçe olma özelliğini taşıyor.

1947’de Kartal ve çevresinin sanayi bölgesi olarak belirlenmesiyle, ilçenin nüfusu ve üretimi artıyor. Kısa sürede ilçe Anadolu Yakası’nın en çok iç göç alan bölgelerinden biri oluyor. Kartal projeleri ve konut sayısı hala büyük bir hızda artmaya devam ediyorsa, bunun sebeplerinden biri de budur.

Ayrıca Kartal ilçesi verimli topraklara da sahiptir. Ayazma’sı meşhurdur ve İstanbul’un balkonu sayılabilecek Yakacık gibi bir tabiat harikasına ev sahipliği yapar. Bazı insanlar Kartal’a gittiklerinde İstanbul’un kaosundan kurtulduklarını ve mutlu olduklarını söyler.

Kartal’da yaşam

Kartal'da yaşam
Kartal’da yaşam

İstanbul, Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise en büyük metropollerinden biri. Haliyle sosyo-kültürel yapısı çeşitlilik gösteriyor. Bu multi kültürel ortamdan Kartal’ın da etkinlendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Kartal konut projeleri işte bu kültürel zenginliğin merkezinde yükseliyor.

Kartal inşaat projeleri genellikle ilçenin önemli merkezlerinde bulunuyor. Dragos Tepesi ve yakın çevresi, Aydos Ormanı, Soğanlık, Kartal Sahili, Yakacık ve Kartal meydanları yeni konut projeleri ile dolup taşıyor. Bunların yanında, Kartal projeleri arasında muhteşem Adalar manzarasına sahip seçeneklerin olduğunu da görüyoruz.

Kartal satılık daire ilanlarına bakarsanız, yukarıdaki paragrafta bahsettiğimiz bölgelerin ilçeye ne kadar değer kattığını görebilirsiniz. Aynı şekilde Kartal kiralık daire seçenekleri de bu bölgelerde fazlasıyla tercih ediliyor.

İstanbul’un ne kadar kalabalık olduğunu bilmeyen yok. Dolayısıyla insanlar akşamları eve döndüklerinde huzur bulmak istiyor. Bu bağlamda Kartal projeleri insanların aradıkları huzuru bulmasına yardımcı oluyor.

Bunun yanında Kartal’ın önemli merkezlere yakın olması da dikkat çekiyor. Ulaşımın rahat olması, insanların bu bölgeyi tercih etmesinin nedenleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. İstanbul’un pek çok noktasından Kartal’a ulaşmak son derece kolay.

Örneğin Kadıköy’den kalkan dolmuş ve otobüslerle Kartal’a kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Bostancı sahilinden kalkan sarı taksileri kullanarak da gidebilirsiniz. Eğer Avrupa Yakası’ndan ulaşmak isterseniz de Taksim ve Beşiktaş’ta bulunan otobüsleri kullanarak Kartal’a ulaşabilirsiniz.

Kartal konut projeleri

Anadolu Yakası projeleri arasında en hızlı yükselen ilçelerden biri olan Kartal’da yer alan projeler arasında eminiz kendinize uygun bir seçenek bulacaksınız.

Bölgedeki projelerin şimdilik hepsini paylaşmıyoruz. Ancak Projeland üzerinde yer alan Kartal konut projeleri bölümüne bakarsanız onlarca projenin yer aldığını göreceksiniz. Bu listemizde ilginizi çekebilecek bazı seçenekleri inceleyebilirsiniz.

1- Kartal Wings

Kartal Wings
Kartal Wings

Kartal Wings projesi adalar ve deniz manzarası, lüks daireleri ve konforlu yaşam alanlarıyla bu bölgede öne çıkan projeler arasında. Toplam alanı 12,000 metrekare olan ve yaklaşık 12 dönümlük bir arazi üzerine yayılan projede 3 blok bulunuyor. 278 konuttan oluşan Kartal Wings projesinde, 8,500 metrekare yeşil alan ve özel peyzaj mimarisi de mevcut.

Projede 1+1 dairelerden, 2+1, 3+1, 4+1 dairelere kadar geniş seçenek skalası mevcut. Diğer yandan daha geniş daire seçenekleri için de 5+2 loft daireler de düşünülmüş. Böylece, her bütçeye ve her yaşam tarzına göre daire yapılmış. Dairelerin içi de modern ve rahat bir şekilde tasarlanmış.

Bunun dışında Kartal Wings fiyatlarının 430 bin TL’den başladığını da söylemeden geçmeyelim. Proje Eylül 2019’da teslim edilecek.

2- Marmara Loft

Marmara Loft
Marmara Loft

Marmara Loft projesi, Kartal konut projeleri arasında yer alan yapılar arasında prestijli ve modern bir yaşam vaat etmesiyle dikkat çekiyor. Görgülü İnşaat tarafından Yakacık’ta inşa edilen proje, hem oturum hem de yatırım amaçlı daire satın almak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

Toplamda 152 dairenin yer aldığı projede, 3+1 dairelerin tamamı Marmara Denizi ve Prens Adaları manzarasına sahip. Ayrıca, 2+1 dairelerin tamamı da site peyzajı, havuz ve orman manzaralı olarak dikkat çekiyor. Bu bağlamda son derece Kartal konut projeleri arasında ferah bir yaşam sunulduğunu söylemek mümkün.

Marmara Loft fiyatları 445 bin TL’den başlıyor ve 595 bin TL’ye kadar çıkıyor. Dairelerin metrekare fiyatı ise 4 bin 75 TL. Proje ayrıca Aralık 2018 tarihinde teslim edilecek.

3- Emperia Dragos

Emperia Dragos
Emperia Dragos

Kartal’da, sahil yolunun en yeşil bölgesi Dragos Tepesi’nde inşası süren Emperia Dragos, Ulusal Grup tarafından yürütülüyor. 2015 yılında başlatılan proje, toplamda 6 bin metrekarelik arsa ve 30.512 metrekare inşaat alanında yükseliyor.

Projede iki blokta toplamda 144 daire bulunuyor. Daire seçeneklerine bakıldığında da 2+1, 3+1 ve 4+1 konut tiplerinin olduğunu görüyoruz. Proje toplamda 18 kattan oluşuyor ve 7’nci katından itibaren sunduğu kapanmaz deniz manzarasıyla da tercih sebebi oluyor.

Çocuklu aileler için cazip bir proje olan Emperia Dragos, toplantı salonları, kreş, açık yüzme havuzu, çok amaçlı spor tesisi, fitness salonu, çocuk parkı gibi sosyal olanakları da içerisinde bulunduruyor. Ayrıca, açık alanların tümü yeşil alan olarak projelendirilmiş.

Emperia Dragos fiyatları 803 bin 885 TL’den başlıyor ve 2 milyon 244 bin 915 TL’ye kadar çıkıyor. Projenin teslim tarihi ise Aralık 2018.

4- Daire Kartal

Daire Kartal
Daire Kartal

Kale Grubu tarafından inşa edilen Daire Kartal projesi 4 bin metrekarelik bir arsa üzerinde yükseliyor. Proje, 244 dairenin yer aldığı tek bloktan oluşuyor ve 1+1 ve 2+1 daire tipleri bulunuyor. Dairelerin metrekare aralığı 54 ila 169 arasında değişiklik gösteriyor.

Projede konfor ve ferah yaşam alanlarının dikkat edilen unsurlar arasında yer alması yatırımcıların dikkatini çekiyor. Sosyal imkanları oldukça fazla olan projede, açık yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, fitness merkezi, kafe, kameralı güvenlik sistemleri, dairelerin eşsiz deniz ve adalar manzarası, kapalı otopark, güneşlenme terası bulunuyor.

Daire Kartal’dan daire satın almak isterseniz fiyatların 381 bin 600 TL’den 1 milyon 66 bin 500 TL’ye kadar değiştiğini de söyleyelim.

5- Butiq Kartal

Butiq Kartal
Butiq Kartal

Akgel Yapı tarafından inşa edilen Butiq Kartal projesi, Kartal konut projeleri arasına toplam 43 daire ve 4 ticari mağaza alanı ile katılıyor. Daire seçeneklerine bakıldığında ise 1+1, 2+1 ve 3+1 konut tiplerinin olduğunu görüyoruz.

Butiq Kartal, D-100 otoyoluna yaklaşık 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Birden fazla otobüs durağına da erişimi olan projede, toplu taşıma olanakları kullanılarak istenilen bölgelere rahatlıkla gidilebiliyor.

Projede dairelerin hepsi deniz manzarasına sahip. Diğer yandan sakinlerinin yararlanabileceği birçok sosyal imkan bulunuyor. Sporseverler için fitness merkezi, sauna, çocuk oyun alanları, cafe & restoran, kamelya, güneşlenme terası ve yürüyüş parkuru projenin önemli artıları olarak dikkat çekiyor. Ayrıca, kapalı otopark ve kameralı güvenlik hizmetleri de sunuluyor.

Butiq Kartal daire fiyatları 309 bin TL’den başlıyor 1 milyon 328 bin TL’ye kadar değişiyor. Projenin teslim tarihi ise Ocak 2018.

6- Prava Kartal

Prava Kartal
Prava Kartal

İtibar İnşaat tarafından yürütülen Prava Kartal projesi, şirketin sektördeki ikinci çalışması olarak dikkat çekiyor. Orta ve orta-üst gelir grubunu hedefleyen proje, her biri 26 katlı 2 bloktan oluşuyor.

Projede toplamda 7.210 metrekarelik bir arsa alanı bulunuyor ve içerisinde 186 daire barınıyor. Proje henüz çok yeni ve inşaat dahi tam olarak başlamış değil. Nitekim en erken 2019 yılı içinde teslim edilmesi planlanıyor.

Prava Kartal sakinleri; açık yüzme havuzu, cafe & restoran, sauna, pilates salonu ve fitness salonu tesislerinden yararlanabiliyor. Ayrıca, kapalı otopark ve 7/24 güvenlik hizmetleri de sunuluyor.

Prava Kartal fiyatları 443 bin 700 TL’den başlıyor ve 1 milyon 161 bin TL’ye kadar çıkıyor.

7- Versus Dragos

Versus Dragos
Versus Dragos

Versus Dragos projesi, Resim Yapı ve Gayrimenkul tarafından inşa ediliyor. Kordonboyu Mahallesi’ndeki proje toplam 8.000 metrekarelik bir alanı kaplıyor ve 227 konut içeriyor. Proje içerisinde toplam 2 adet blok mevcut ve biri 25, diğeri de 26 kattan oluşuyor. Ayrıca, her blokta bodrum katı da bulunuyor.

Kartal konut projeleri arasında daire seçenekleri bakımından fark yaratan projede, 1+1, 2+1, 2+1 Dubleks, 3+1 ve 3+1 Dubleks konut tiplerinin olduğunu görüyoruz. Proje içindeki her daire deniz manzarasına sahip.

Projede ayrıca birçok sosyal yaşam alanı bulunuyor. Basketbol sahası, açık yüzme havuzu, mini golf sahası, tenis kortu ve fitness merkezi ile site içerisinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca, proje sakinleri kapalı otopark ile 7/24 güvenlik hizmetinden faydalanabiliyor.

Versus Dragos fiyatları 523 bin 834 TL’den başlıyor ve 2 milyon 175 bin 960 TL’ye kadar çıkıyor. Projenin teslim tarihi ise Haziran 2019.

Kaynak: Hürriyet Projeland

Bunları da beğenebilirsin