Kartal nasıl bir yer olacak?

Kartal’da gayrimenkul projesi hayata geçiren inşaat şirketleri, Gelişen Bölgeler Zirvesi’nin ikincisinde bir araya geldi. Bölgenin dünü, bugünü ve geleceği masaya yatırıldı.

Kartal’da gayrimenkul projesi hayata geçiren şirketlerin yöneticileri, ulaşım projeleri ve kentsel dönüşüm hamlesi ile değerlenen bölgeyi masaya yatırdı. İnşaat şirketleri temsilcileri Kartal’ın gelecekte Anadolu yakasının merkezi olacağını belirtti.

Hürriyet Gazetesi tarafından gerçekleştirilen ‘Sign of The City Awards Gelişen Bölgeler Zirvesi’nin ikincisi Kartal için yapıldı. Toplantıda son yıllarda yıldızı parlayan bu bölgede konut, ofis ve AVM yapan inşaat şirketleri yöneticileri ile Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz bir araya geldi. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Kartal’ın dünü, bugünü ve geleceği tartışıldı. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, toplantının açılışında yaptığı konuşmada Türkiye’de konut sektörünün geçen 10 yıl içinde ekonominin en çok gelişme gösteren alanı olduğunu belirterek, bunun iktisatçılar arasında büyüme modeli açısından da önemli bir tartışmayı beraberinde getirdiğini anlattı. Ergin,”İstanbul 20 milyona yaklaşan nüfusuyla orta ölçekli bir Avrupa ülkesi büyüklüğünde. Bu kentteki değişim sosyolojik açıdan da bize muazzam bir laboratuvar sunuyor. Kartal da İstanbul’un geleceğindeki en önemli dönüşüm ve gelişme akslarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Taşıdığı gelişme potansiyeli ile Kartal bundan 20 yıl sonrasında muhtemelen büyük Marmara havzasında önemli bir merkez olarak ortaya çıkacak.” dedi. Ergin, Hürriyet’in İstanbul’un gelişen bölgelerine büyüteç tutacak toplantılara devam edeceğini belirtti.

Halkla Plan Yaptı

Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi Müdür Yardımcısı Sadi Özdemir’in moderatörlüğünde yapılan toplantıda konuşan Op. Dr. Altınok Öz 6 yıldır Kartal’ın gelişimi için yoğun bir çalışma süreci yaşadıklarını belirtti. Öz, “2009-2014 arasında bizler plan çalışması yaptık. Bu plan çalışmasını yapmadan önce doktorluk mesleğinden gelen refleks ile önce teşhis yapalım, sonra tedavisine bakalım dedik. Yine meslekten gelen diğer bir refleksle cerrahide ‘Primum non nocere’ yani ‘Önce zarar verme’ anlayışıyla yola çıktık. Bir kentin yöneticisi de önce kente zarar vermeyecek, sonra faydalı ne yapabilir onu düşünecek. Kartal Belediyesi olarak planları hak sahipleriyle birlikte yaptık. Planları yaptık, halkı içine kattık. Kentsel dönüşüm alanında bizden önceki arkadaşların başarısızlık kaynağının ne olduğunu gördük. Halkla bütünleşmeyen projeler, halk tarafından kabul görmüyor. Tabi direnci de artırıyor.” dedi.

Kentsel dönüşüm kapsamında halkın haklarını koruduklarını ve rantın halka ulaşmasını sağladıklarını belirten Öz, Kartal’daki Kentsel Dönüşüm Mağdurları Derneği’nin bu anlayıştan sonra Kentsel Dönüşüm Platformu’na dönüştüğünü dile getirdi. 1/50000’lik planların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ilettiklerini belirten Öz, bölgede plan bazında bir sorun kalmadığını dile getirdi. Site ve gecekondularla ada bazlı çalışmalar yaptıklarını söyleyen Öz şunları söyledi: “Kartal’da 359 site var. Bunun 107 tanesi Uğur Mumcu’da. yani 775 tabi olan bölgede. Diğer 262 haneyi tek tek gözden geçirdik. Bunun da 83 tanesi 2001 deprem yönetmeliğinden sonra yapılan siteler. Bunu da bir kenara koyduk. 169 tane siteyi ele aldık ve bunların nasıl dönüşeceği ile ilgili çalışma yaptık. Kimi siteye hiçbir şey yapmamız gerekmedi. Kimini imarda ufak dokunuşlarla dönüşebilir hale getirdik. Kiminin de hiçbir suretle dönüşümü mümkün değildi. O dönüşümü mümkün olmayan siteleri de 6306 sayılı yasanın desteği ile dönüşür hale getirdik.”

Yerinde Dönüşüm

Altınok Öz, Kartal’da yapılan kentsel dönüşümü 3 başlık altında özetledi. Öz, “Çalışmamızın ilk bölümü yerinde dönüşüm. 1949 yılında sanayi bölgesi olan ve ondan dolayı gecekondulaşan Kartal’da gecekonduları dönüştürdük ama yerinde dönüşümle vatandaşın aynı bölgede kalmasını sağladık. İkinci çalışma ise 1980’li yıllarda yine dönüşüm adı altında çıkarılan yasalarla toplu konutların ve kontrol edilmeyen toplu konutların depreme uygun olmayan binaların dönüşümünü sağlamak. Yani deprem dönüşümü. Diğer çalışmamızda 1949’da sanayi bölgesi ilan edilen alanın boşalmasıyla oluşan sanayi çöküntü alanın kentsel dönüşümü. Çalışmalar kapsamında şehir plancısı Faruk Göksu ile çalıştıklarını belirten Öz, “Halk nasıl dönüşecek, dönüşümden nasıl etkilenecek, yerel yönetim olarak bizim görevlerimiz nedir dedik. Soru sorduk, karşılığında ‘Sosyal Etki Değerlendirmesi yani ÇED gibi, SED raporu hazırlanması gerektiği konusunda görüş birliğine vardık.” dedi.

İstanbul Analiz Edilmeli

Kapasitesi dolan İstanbul’un yönetilemediğini belirten şehir plancısı Faruk Göksu, “Bugüne kadar olaylara kent ölçeğinde baktık. Oysa kentlerin koalisyon yapması gerek. Kentsel ittifak kavramını gündeme getirmeli ve İstanbul’u analiz etmeliyiz.” dedi. İstanbul’u bölgelere ayırarak değerlendirmek gerektiğini, şehrin omurgasının yeniden şekillenmesine ihtiyaç olduğunu belirten Göksu, yaptıkları çalışmayı şöyle anlattı: “İstanbul’u 4 bölgede inceledik. 1.bölge olarak Boğaz’ın iki tarafından Beşiktaş, Kadıköy ve Zeytinburnu’nu düşünelim. Burası şehrin merkezi ve bu nedenle ticari ve kültürel odaklı değişmeli. 2.bölge Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla. Burada konut, ofis, AVM ve otel gibi yapılar birlikte olmalı. 2.bölgenin merkezinde ise Kartal var. 3.bölge Atatürk Havaalanı, 4.bölge Silivri ve çevresi. Öte yandan Kartal, Cendere ve Basın Ekspres’te sanayi dönüşü var. Buna altın üçgen diyoruz. Kartal’da 5 milyon metrekare yapılaşma ve 250 bin iş gücü, Basın Ekspres’te 3 milyon metrekare inşaat ve 150 bin iş gücü planlanıyor.”

Ulaşımı Kolay

Kartal’da konut geliştiren DKY İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, Kartal’ın elinde önemli bir potansiyel olduğuna dikkat çekti. Bu potansiyelin doğru kullanılması halinde şehrin hak ettiği değeri bulacağını belirten Dumankaya, “Kartal’da doğup büyüyen biri olarak bölgedeki gelişimi çok iyi gözlemleme şansım oldu. Kartal ulaşım konusunda çok avantajlı bir noktada. Eğer planlama doğru yapılırsa Kartal iyi bir noktaya gelir” dedi. Son 10 yılda toplu ulaşım ve alt yapı konusunda yapılan ciddi yatırımlar sayesinde Kartal değer kazandığını söyleyen Dumankaya, bölgedeki markalı konutların metrekare fiyatının 10 bin lirayı bulmasını beklediklerini dile getirdi. Bir dönem sayfiye alanı olan Kartal’ın bugün büyük gayrimenkul projelerine ev sahipliği yaptığını belirten AC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Coşkun, bölgenin en önemli avantajının ulaşım alanında olduğunu söyledi. Coşkun, “Kartal’da havadan, karadan ve denizden ulaşım şansınız var. Bölge 12 kilometrelik sahili, Adalar manzarası ile öne çıkıyor” dedi.

Kartal Nasıl Olacak?

Geçtiğimiz günlerde Kartal’da gayrimenkul projesi hayata geçiren şirketlerin yöneticileri ile bir araya geldiklerini söyleyen Altınok Öz, “Biz halktan kopuk projeler mi yapacağız yoksa halkın içinde olan, halkla birlikte olan, halkın yararlanacağı, halkın kültür-sanat seviyesinin yükseleceği projeler mi. Yani kısaca bir Pazar günü Maslak’taki bir yığın mı olacak, yoksa 24 saat yaşayan bir Kartal mı olacak.” diye konuştu. İki merkezli bir Kartal yaratıldığını belirten Öz, şunları söyledi: “Kartal’ın merkezinde önemli bir proje. İlki 1.5 kilometre sahilden yürüyorsunuz. 2’inci bir proje Zaha Hadid’in sanayi çöküntü alanının olduğu yer. Merkezi bu kadar birbirine yakın, aradan insanların geçeceği, rahatlıkla dolaşabileceği, ulaşabileceği iki merkezli bir Kartal. Bunun İstanbul’da başka yerde olduğunu düşünmüyorum. Dolayısıyla insanlar ‘ben şuraya gideyim’ dediği an her türlü ihtiyacını karşılayabileceği Bir Kartal geliyor.”

Yatakhane Değil

Anadolu yakasının bugüne kadar Avrupa yakasının yatakhanesi gibi görüldüğünü belirten İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, bölgenin fırlamaya hazır bir roket olduğunun gözden kaçtığını ifade etti Altyapı projeleri ile bölgenin değerlendiğine dikkat çeken Tanes,”Kuzey Marmara Otoyolu, Çanakkale Boğaz Köprüsü ve İzmit Körfez Geçişi projeleri ve bu yatırımlara bağlantılı gerçekleştirilecek olan diğer altyapı çalışmaları bir bütün olarak düşünüldüğünde geniş çaplı bir çember içinde kalan bölgenin kalkınmasının yaratılacak sinerjiyle hız kazanmasını da bekliyorum. Bu yatırımlar farklı sektörleri kendi içinde değiştireceği gibi sektörler arası ilişkileri de büyük ölçüde etkileyebilecek ve ekonomide çarpan etkisiyle büyümeyi ve yeni yapılanmaları da beraberinde getirecektir. Bu geçişlerin reel ekonomik etkilerinin yanı sıra sosyolojik etkileri de olacak. Ulaşım ağı ile Yalova’da veya Orhangazi’de oturanlar İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Tuzla’da, Pendik’te, Kartal’da bir reel sektör şirketinde çalışabilir hale gelebilecek. Kartal baş merkez olmak üzere bölgesel bir entegrasyon oluşacak. Bu durum tüm paradigmayı değiştirecek. Sadece gayrimenkul sektörünü değil tüm sektörleri de etkiler. Tuzla marinası açıldı. Yakında Kartal’da bir marina açılacak. Bu bahsettiğim altın çember, İzmir’e kadar giden hat Türkiye’nin can damarıdır ve bizim şuan ön göremediğimiz değişiklikler meydana getirecek” diye konuştu.

Ege Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Kartal’daki sanayi alanlarının boşalması ile iş dünyasına yeni adresler oluşmaya başladığını söyledi. Bölgeye yabancı yatırımcıların da ilgi gösterdiğini belirten Kabadayı, “Yabancı alıcılar bugüne kadar Avrupa yakına ağırlıkla öne verdi. Şimdi onları Anadolu yakasına çekmek için çalışacağız” dedi.

Dap Yapı: Sahili Seçti 1268 Ev Sattı

Farklı mimarideki projeleriyle önce çıkan Dap Yapı, Kartal’a yatırıma devam ediyor. Sahil’deki 1463 konutluk İstMarina projesinde 1268 ev satan şirket, yeni projeler için de düğmeye bastı. Kartal’da E5 üzerinde ve Dragos’ta 400 milyon lira yatırımla 2 proje inşa edeceklerini söyleyen Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Dragos’ta adam görünümünde mimariye sahip olacak Adam Kule projemizde inşaat çalışmaları başladı. E5 üzerindeki projede ise yıl sonu ya da önümüzdeki yılın ilk ayında inşaat başlar.” dedi. İstMarina’daki evlere ise konut alıcısı ve yatırımcıların yoğun talep gösterdiğini belirten Yılmaz, projede konutun yanı sıra ofis, otel, hastane ve okulun yer alacağını dile getirdi. İçinde hızlı tren ve helikopter pisti olacak projede denziden ulaşımı isteyenler için deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı pisti bulunacak.

2015 Türkiye genel seçim sonuçlarının yarattığı belirsizlik ortamının tüm sektörleri olduğu gibi gayrimenkul sektörünü de etkileyeceğini belirten Ziya Yılmaz, “Gayrimenkul sektörü istikrar ve güven istiyor. İnsanlar hayatlarında 1 ya da 2 defa konut yatırımı yapıyor. Alıcı böyle bir dönemde beklemek istiyor. Zaten yaz dönemi sektör için her zaman durgundur. Eylül ayına kadar sürecin netleşmesini bekliyoruz. tüm şirketler yeni projelerini bundan sonra vitrine çıkarır” dedi.

Ege Yapı Group: Ev’de Yüzde 10 İndirim

İstanbul Anadolu Yakası’nın yeni iş ve yaşam merkezi olarak görülen Kartal’da hayata geçen Pega Kartal, Adalar ve Marmara Denizi manzarasıyla dikkat çekiyor. Ege Yapı Group tarafından hayata geçen proje kolay ulaşım olanakları ve merkezi lokasyonu, sosyal kullanım alanları, kolay ödeme seçenekleri sunan kampanyaları ile öne çıkıyor. European Property Awards tarafından 2014 yılında “Avrupa’nın En iyi Karma Kullanım Projesi” seçilen Pega Kartal’da 200 rezidans, 35 home office ve 11 mağaza yer alıyor. Sunduğu kampanyaları ve avantajlı finansman modelleriyle yatırımcılardan ilgi gören Pega Kartal’da yatırımcılar, 329 bin TL’den başlayan fiyatlarla ister yüzde 50 peşin 24 ay firma vadesine ek yüzde 4 indirimle; ister peşin fiyatına yüzde 10 indirimle ev ve ofis sahibi olma fırsatını yakalıyor. Her ihtiyaca uygun 1+1 ve 4+1’e kadar geniş ailelerin de rezidans ayrıcalıklarından yararlanabileceği daire tipleri, iş dünyasında verimliliği maksimuma çıkartmak için 7/24 resepsiyon hizmeti veren uzman kadrosu, muhteşem manzarası ve doğayla iç içe hissettiren atmosferi ve ulaşım alternatifleri ile Pega Kartal yatırımcılarına 1 yıl içinde teslim avantajı ile sadece bir yaşam alanı değil bir cazibe merkezinde yer alma fırsatı sunuyor.

İş GYO: Yüzde 40’ı Sahibini Buldu

İş GYO’nun İstanbul Kartal’da hayata geçirdiği Manzara Adalar projesinde satışa sunulan evlerin yüzde 40’ı satıldı. Üçü konut, ikisi ofis üniteleri olmak üzere toplam beş blok ve butik bir alışveriş merkezinden oluşan projede teslimlerin 2018 yılının ilk aylarında yapılması bekleniyor. 313 bin 500 metrekare inşaat alanı üzerinde yükselecek projenin yatırım değeri 300 milyon dolar. Manzara Adalar’ın satılabilir-kiralanabilir nitelikte restoran, kafe, market alanlarıyla da her türlü ihtiyaca karşılık veren bir şekilde tasarlandığını belirten İş GYO Genel Müdür Turgay Tanes, “Bu projede stüdyo daireden 5+1’e kadar değişen konut tipleri, ofis ve ticari nitelikte alanlardan oluşan 975 adet farklı seçenek bulunuyor. Sahil şeridine arabayla yaklaşık 5 dakika, yürüyerek ise 17 dakika mesafede bulunan Manzara Adalar, İş GYO’nun prestijli projelerinden birisi. Projede, kaliteli iş kaliteli kişiler ile yapılır bilinci ile dünyanın en tanınmış mimarlık firması Perkins Eastman ile birlikte çalıştık.” dedi.

Kartal Platformu: Kartal Dünya’ya Tanıtılacak

5 gayrimenkul şirketinin (Dap Yapı, DKY İnşaat, Ege Yapı, İş GYO, Metsan) bir araya gelerek oluşturduğu Kartal Bölge Platformu, bölgenin gelişimine katkı sağlamak ve yabancı yatırımcıları bölgeye çekmek için çalışmalara başladı. Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün de destek olduğu platform geçtiğimiz günlerde yabancı basın ile de bir araya gelip Kartal’ı anlattı. Platform Eylül ayında Dubai’de gerçekleşecek dünyanın en önemli gayrimenkul etkinliklerinden Dubai Cityscape Fuarı’nda da Kartal’ı anlatacak. Bölgedeki diğer inşaat şirketlerinin de dahil olması ile platformun genişlemesi planlanıyor.

Mesa: 3 Dönüşüm Projesi Yolda

46 yıldır gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Mesa, İstanbul Kartal’da yeni konut projeleri için düğmeye bastı. Bölgede daha önce Kartall Mesa ve Sahill Mesa projeleri hayata geçirdiklerini belirten Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Sahill 223, Sahill 224 ve Sahill 231 adından 3 dönüşüm projesi daha yapacağız. Projelerde hak sahiplerine düşen yaklaşık oran yüzde 43. Projelerde bize düşen bölümün değeri ise 170 milyon TL.” dedi.

E5 kenarında hayata değer katan Kartall Mesa, kartal kanatlarından esinlenilerek tasarlandı. Kadıköy-Kartal metro hattı üzerinde yer alan proje, hava ve deniz ulaşımına da çok yakın mesafelerde bulunuyor. Toplam 10 bin 205 metrekarelik arazi üzerinde hayata geçen Kartall Mesa projesinde 9 bin 230 metrekarelik yeşil alan ayrıldı. 31 katlı tek bloktan oluşan Kartall Mesa’da 1+1’den, 3+1’e, 61 metrekareden 288 metrekareye kadar değişen 10 farklı tipte toplam 304 adet konut yer alıyor. Adalar’dan Tuzla’ya kadar uzanan geniş bir bakış açısıyla panoramik kent ve deniz manzarası sunan Kartall Mesa’da açık yüzme havuzu, yürüyüş parkuru, tenis kortu, spor salonu yer alıyor.
Ekolojik unsurların ön planda tutulduğu Kartall Mesa, teknolojik alt yapının yanı sıra güvenlik sistemleri de üst seviyede yer alıyor. Depreme dayanıklı olarak tasarlanan Kartall Mesa’da, CCTV kamera sistemi ve görüntülü intercom ile desteklenen 7/24 güvenlik, huzur ve güvenliği öne çıkarıyor. Denizin hemen yanındaki Sahill Mesa’da evler, deniz ve adalar manzarası göz önünde bulundurularak boydan boya camla kaplandı. Her katı brüt 305 metrekarelik 4+1 tek daireden oluşan Sahill Mesa sunduğu geniş yaşam alanları ile dikkat çekiyor. Mesa yeni konut projelerinde 3+1 ve 2+1 daire seçenekleri sunacak.

Metsan: Konumu İle Öne Çıkıyor

Şehrin her geçen gün artan yoğun trafiği göz önünde bulundurulduğunda, hem oturum hem de yatırım için alınan konutlarda projenin lokasyonu ve ulaşım alternatifleri karar aşamasında en önemli etkenler arasında yer alıyor. Deniz ve ada manzaralı 36 katlı iki bina ve ortasında 17 katlı dairesel kuleden oluşacak Metsan Nexus, sağladığı lokasyon avantajlarıyla yurtiçi ve yurtdışından yoğun ilgi gördüğü belirtiliyor. Metsan Nexus, E-5 karayolunun üzerinde konumlanması, projenin girişinde bulunan Adnan Kahveci Köprüsü ile sahilyoluna direk ulaşılması, E-6 karayoluna yakınlığı ve altında bulunan metrosu ile projede yaşayacaklara sunduğu ulaşım alternatifleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’na, Pendik İdo İskelesi’ne ve Pendik’teki Hızlı Tren Hattı’na yakınlığı ile de hem şehirler arası hem de uluslararası yolculuklar için kolay bir konumda bulunuyor.

Metsan Nexus, Kadıköy-Kartal metro hattının uzantısı olarak 2015 sonunda faaliyete geçecek Yakacık metro istasyonunun projenin altında bulunması ile ön plana çıkıyor. Bu istasyon Sabiha Gökçen Havalimanı’na da direk ulaşım sağlayacak. Metro hayata geçtiği zaman, projede yaşayanlar için evlerinin kapısından çıkıp metro ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek 8 dakika, Kadıköy ve Üsküdar’a gitmek 35 dakika, Eminönü Sirkeci’ye 40 dakika, Taksim’e ve Bakırköy’e ulaşmak ise 50 dakika sürecek.

Metsan İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Mimar Cemalettin Satoğlu, projenin altında bulunan Yakacık metro istasyonunun çalışmaya başlamasının projeye ekstra prim yaptıracağını ve Metsan Nexus’tan daire almış olanlara projenin tamamlandığında kendi yapacağı prime ek olarak, önemli bir kazanç sağlayacağını belirtti.

Propa: Fon Kuracak

Propa İnşaat gayrimenkul yatırım fonu kurmaya karar verdi. İnşaat sektörünün geleceğine güvenlerinin tam olduğunu belirten Propa İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Can Reşit Özçiçek; “Türk inşaat sektörünün önünü son derece açık görüyoruz. Propa İnşaat olarak bugüne dek hayata geçirdiğimiz projelerde ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Önümüzdeki yeni dönemde de gayrimenkul portföyümüzü nitelikli yatırımcılara açacağımız bir gayrimenkul yatırım fonu oluşturuyoruz. Gayrimenkul Portföy Yönetimi’nin sektöre çok önemli açılımlar sağlayacağına inanıyorum. Proje Yatırım Gayrimenkul Portföy Yönetim A.Ş unvanı ile T.C Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yatırımcılar Dairesi Başkanlığı’na yapacağımız başvuru neticesinde, kurul izin ve onayı alınmasına müteakiben kuruluş ve resmi izin çalışmaları da başlamış olacak. Bu anlamdaki çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Çok yakın bir dönemde birinci fonumuzun kuruluşunu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Öte yandan şirket yönetimi, bir yandan Kartal’da hayata geçireceği proje çalışmalarını yürütürken bir yandan da Zincirlikuyu’da aldığı yeni arsa üzerine yapacağı butik rezidans proje çalışmasına da başladı. Kartal’da hayata geçirecekleri projede yaşam ve yatırım kültürünü birleştiren çok farklı bir konsept tasarladıklarını belirten Özçiçek, “E5 bandında E5’e 100 metre cepheli ve yüksek görünürlüğe sahip yeni projemiz 35 katlı kule şeklinde konut ve cadde mağazalarından oluşacak. Konut alıcıları ilk kez görecekleri bazı mimari özelliklerle tanışacaklar. Geniş sosyal donatı alanlarının yer aldığı mimari ve estetik açıdan en iddialı projelerimizden birini daha hayata geçireceğiz. Yılın son çeyreğinde hayata geçireceğimiz ikinci projemiz ise Zincirlikuyu’da yeni aldığımız arsa üzerine planladığımız butik rezidans projemiz olacak. Propa Plus Suites olarak adlandıracağımız projede arsa alım işlemlerini 1 ay içinde tamamlamış olacağız. Propa Plus Suites, Zincirlikuyu’da gerçekleştireceğimiz dördüncü projemiz olacak.” diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin