Keleşoğlu Fikirtepe projesi Luxin Kadıköy değişiyor! Hak sahipleri isyanda!

Fikirtepe'de durma noktasına gelen inşaatlara ilk isyan bugün Keleşoğlu Holding'in Luxin Kadıköy projesinin sahasında dile geliyor... Luxin Kadıköy projesi için Keleşoğlu Holding ile anlaşan hak sahipleri, yarın Fikirtepe'de yürüyüş ve basın açıklamasıyla firmayı protesto edecek. İşte detaylar...

Keleşoğlu Holding tarafından Fikirtepe kentsel dönüşüm pilot bölgesinde hayata geçirilen Luxin Kadıköy projesi değişiyor. Hak sahipleri, ‘2012 yılında imza attıkları sözleşmeye konu projenin rızaları dışında değiştirileceği’ iddiası ve 6 aydır yapılmayan kentsel dönüşüm kira yardımı ödemelerinde Keleşoğlu Holding tarafından kesinti yapılacağı açıklaması üzerine firma ve projeyi protesto ediyor.

Bugün (Pazar) 13:00’de protesto var

Keleşoğlu Fikirtepe projesi Luxin Kadıköy için firma ile anlaşan 252 hak sahibi, aileleriyle 1500’ü bulan sayılarıyla bugün (09 Aralık 2018, Pazar) saat 13:00’de Fikirtepe Murat Sineması önünde buluşarak projenin satış ofisine yürüyerek burada bir basın açıklamasıyla Keleşoğlu Holding’i protesto edecek.

“Ne inşaat, ne ödeme yapıyorlar!..” 

Emre KULCANAY imarpanosu.com ÖZEL HABER

Yarın gerçekleşecek basın açıklaması öncesinde imarpanosu.com’a özel açıklama yapan hak sahibi ve temsilci Kenan Alagöz, Luxin Kadıköy projesinde inşaatın bir türlü başlamadığını, 23 katlı iki blok halinde 320 konut, 19 dükkan dükkan ve ofislerden oluşacağı açıklanan projenin yapı ruhsatının 8 yıldır alınmadığını söyledi. Luxin Kadıköy projesinin ne zaman biteceğini kimsenin bilmediğini vurgulayan hak sahibi, “Keleşoğlu Fikirtepe projesi durdu! 2012 yılından beri ne inşaat yapıyorlar, ne de son 6 aydır kira ödemesi!..” dedi.

2012 yılında imza attıkları sözleşme gereği yüzde 53’e 47 oranında anlaştıklarını belirten hak sahibi Kenan Alagöz, imarpanosu.com’a yaptığı açıklamada “O dönem Fikirtepe genelinde hak sahibi lehine yüzde 60’lara varan oranlarda imza atılıyordu. Biz, kira mağduriyeti yaşamamak ve konutlarımızın bize bir an önce teslim edilmesi için feragat ettik ve yüzde 60 yerine yüzde 53 oranına razı olduk. Ancak firma bizden bu oranı 50’ye indirmemizi istiyor. Ayrıca en son 6 ay önce yaptığı 1750 TL’lik kira ödemesini de 2016 yılındaki miktar olan 1500 TL’ye çekmek istiyor. Ekonomik krizi  bahane eden firma, evimizi 2 yıl önce yıktı ama -görüntü olsun diye sahaya dikilen- kazıkların üstüne bir çivi dahi çakmadı” diyor.

Luxin Kadıköy değişiyor… 

Firmanın sözleşmeye konu projede de değişiklik yapmak istediğini belirten hak sahibi, firma yetkilileriyle yaptıkları görüşmeleri şöyle aktarıyor:

“Müşteri bulun ya da 1’er milyon TL verin…”

“Bize, proje konsepti farklı olacak: ‘Hastane, otel, üniversite yapacağız’, işinize gelirse diyorlar… Herkesin yeri, alacağı metrekare belli ama proje değişiyor ve yeni projeyi de bize  göstermiyorlar. Üstelik 252 hak sahibinin her birinden 1 milyon TL getirmeleri halinde bir konut bloğu yapıp teslim edilmesi teklif ediliyor! Firma yetkilileri, işi ‘Ekonomik kriz var… Kira da ödemem binayı da yapmam’ diyerek bizleri tehdit etme noktasına getirdi. Hatta bizden özel hastane ve üniversite müşterisi bulmamız bile isteniyor!”…

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin