Kilim üretimi durdurdu

Kilim üretimi Coronavirüs önlemleri kapsamında durdurduğunu açıkladı. Peki Kilim Mobilya üretime ne kadar ara verecek? İşte o açıklama...

Kilim üretimi -şimdilik- durdurarak faaliyetlerine ara verdi. Türkiye’nin en önemli aynı zamanda ikinci büyük mobilya ihracatçısı Kilim, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 19 Mart 2020 itibariyle üretimine ara verdiğini duyurdu. İşte o açıklama ve detaylar…

Kilim: “En büyük önceliğimiz”…

Kayseri’de 4 üretim tesisi bulunan, yanı sıra yurt içinde 170, yurt dışında ise 31 mağazaya sahip olan Kilim kararı “Dünyadaki ve ülkemizdeki Kovid-19 salgını kapsamında, müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığını korumak en büyük önceliğimiz” değerlendirmesi ile açıkladı.

Türkiye genelinde ve dünyanın birçok ülkesindeki yaygın satış ve hizmet ağı ile faaliyetlerini sürdüren Kilim, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında, 19 Mart 2020 itibariyle fabrika üretimine geçici bir süre ara verdiğini duyurdu. Üretimi durdurma kararının mevcut koşullarda 30 Mart 2020’ye kadar devam edeceği açıklandı.

KİLİM ÜRETİME NE KADAR ARA VERDİ?

Kilim, kapatma kararını sosyal medya üzerinden basına ve kamuoyuna şu şekilde duyurdu:

“Kilim olarak, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığımızın aktarmış olduğu tüm gelişme ve önerileri takip ediyoruz. Dünyadaki ve ülkemizdeki Kovid-19 salgını kapsamında, müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığını korumak en büyük önceliğimiz. Bu doğrultuda, 19.03.2020 – 30.03.2020 tarihleri arasında üretim faaliyetlerimize ara veriyoruz. Sağlık Bakanlığı ile diğer ilgili kurumların belirttiği etkili önlemlerle bu salgını kısa sürede geride bırakacağımıza inanıyoruz. Çok daha güzel günlerde görüşmek dileği ile #EvdeKalTürkiye..”

Bunları da beğenebilirsin