Kiracı ile ev sahibi arasında kalan emlakçıların mağduriyetine son

Kiracının, kirayı ödememesi halinde mülk sahiplerinin haklarını koruma altına alan yeni bir uygulama hayata geçti. Kiracıya kefil olan uygulama kapsamında, mülk sahiplerinin ödenmeyen kiraları karşılanarak, maddi zarara uğraması önlenecek. Öte yandan, ev sahibi ile kiracı arasında kalan emlakçıların mağduriyetine de son verilmiş olacak.


Konut sahiplerinin günümüzde en sık karşılaştığı sorunların başında, kirasını ödemeyen kiracıların yaşattığı mağduriyetler geliyor. Kiracının, kirayı ödememesi halinde oluşabilecek zararları kapsayan ve adeta kiracıya kefil olan Trink Kira Sigortası, Ray Sigorta tarafından hayata geçirildi. Uygulama ile birlikte, ev sahiplerinin maddi zarara uğramasının önüne geçilerek, yaşanan sorunlar net bir şekilde çözüme kavuşuyor. Öte yandan, mal sahiplerine aylarca kiracı beğendirmeye çalışan, kiracı ile ev sahibi arasında olan uyuşmazlıklarda zor durumda kalan, aylarca ilan ve portföy paylaşım maliyetine katlanan emlakçıların sırtındaki yükü de azaltılıyor.

“Emlak Sektöründeki Boşluğu Doğru Bir Şekilde Doldurdu”

Emlak sektöründeki çok önemli bir boşluğu doğru bir şekilde doldurduklarını belirten Trink Kira Sigortası’nın satış organizasyonunu üstlenen Kuzey Sigorta’nın Genel Müdürü Derya Gülgeç, “Emlak sektörüne yeni bir soluk getiren uygulama, sadece ödenmeyen kiraları kapsamıyor, bunun yanında aidat, yönetim ve doğalgaz, elektrik, su gibi ödenmeyen diğer giderleri de içeriyor. Ayrıca, kiracının tahliyesine ilişkin tüm hukuki süreç, mülk sahibi ile beraber koordine edilecek ve oluşan masraflar da karşılanıyor. Ray Sigorta, Türkiye’nin ekonomik şartları doğrultusunda herkesin ulaşabileceği son derece ekonomik bir prim ile ürünü satışa sundu. Şimdiden ev sahiplerinden birçok talep alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ray Sigorta, ev ya da iş yerini kiraya verecek mülk sahiplerinin kiralarını güvence altına alacak, Trink Kira Sigortası adı altında yeni bir ürün sunuyor. Türkiye gayrimenkul sektöründe bir ilk teşkil eden uygulama ile ev ya da işyerlerini kiraya veren mülk sahipleri, kira ödenmediğinde herhangi bir mağduriyet yaşamıyor.
Öte yandan kiracının ödemediği elektrik, su, doğalgaz faturası, aidat, yönetim gideri ve kiracının tahliyesinden kaynaklanan hukuki masraflar da Trink Kira Sigortası kapsamında mülk sahiplerine ödeniyor.

Mülk sahipleri, kiraya verdikleri mülkün aylık kira bedelinin yüzde 60’ı karşılığında Ray Sigorta’dan bir yıllık Trink Kira Sigortası yaptırarak, kiralarını koruma altına alabiliyorlar.

Ray Sigorta’nın Trink Kira Sigortası ürününün organizasyonunu Kuzey Sigorta Acenteliği A.Ş. yapmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin