Koleksiyon’dan Özgün Bir Çalışma Ünitesi: Boccaporto

“Self-Organised Workplace / Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” teması altında sunulan Koleksiyon’un yeni tasarımlarından Boccaporto ortak alanlar ve açık ofislerde çalışmaya yeni bir yorum getiriyor. İki farklı modeliyle Boccaporto hem bireysel hem kolektif çalışmalara izin veriyor.

Çalışma kültürünün zaman içinde alternatif mekânlara taşınarak yeni alışkanlıklar kazanmasıyla çalışma alanları ve ortak alanlardaki kullanıcı ihtiyaçları da bu doğrultuda değişiyor. Koleksiyon yeni teması “Self-Organised Workplace / Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” ile kültür ve kimliği yeni bir ışıkta okuyor, çalışma alanları ve ortak alanlar için geliştirdiği yeni tasarımlarında içinde yaşadığımız çağın dilini anlamaya yönelik yaklaşımlardan yola çıkıyor. Bu amaçla geliştirilen yeni ofis tasarımları Türkiye ve dünyadan çok sayıda önemli tasarımcının imzasını taşıyor.
İtalyan tasarım stüdyosu Metrica tasarımı Boccaporto çevre ile iletişimi ideal düzeye taşıyarak hem bireysel hem kolektif çalışmalar için ideal ortamı kullanıcısına sunuyor. Boccaporto aynı zamanda iç bölümünde kullanılan LED aydınlatma, enerji ve güç donanımı sayesinde havaalanı ve kütüphane gibi kalabalık mekânlarda özel bir çalışma ortamı sunuyor.

Mekân içinde mekân yaratarak ortak çalışma alanlarında ihtiyaç duyulan bireysel konsantrasyonun güçlendirilmesini sağlayan Boccaporto, 2-3 kişiyi ağırlayabilen modeli ile de bireysel kullanımların yanı sıra ekip çalışmaları için gereken izole ortamın yaratılmasına izin veriyor.

Yenilikçi tasarımıyla Boccaporto’ya AIT 2016’dan Ödül

Boccaporto’nun dış yüzeyi ses geçirmeyen özel bir tasarıma sahip. İç bölümündeki derinlik ise bu yapıyı destekleyerek sesin taşınmasını engelliyor. Farklı renk alternatiflerine sahip dış kaplama ile iç kabuk ön yüzeyde minimal bir kenar detayı oluşturarak birleşiyor.

Boccaporto, alt tabanının arkasında kendini geri sarabilen gizli priz ünitesi sayesinde iç bölümde LED aydınlatma olanağı sunuyor. Tasarım aynı zamanda 2 adet USB girişi içeriyor. Tasarımı ve teknolojik donanımıyla öne çıkan Boccaporto AIT 2016’da “Innovation Award” ile ödüllendirildi.

Bunları da beğenebilirsin