Konut kredisi 2019 yapılandırma olacak mı?

Konut kredisi 2019 yapılandırma olacak mı? sorusu konut müşterileri tarafından merak ediliyor. Merkez Bankası PPK toplantısı sonrasında faiz indirimi kararı almış ve bununla birlikte bankalar harekete geçmişti. 2019 konut kredisi yapılandırma son durum gelişmeleri şöyle...

Konut kredisi 2019 yapılandırma olacak mı? sorusu yüksek taksitlerle ödedikleri kredi faizlerinden bunalan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Merkez Bankası PPK toplantısı sonrasında faiz indirimi kararı almış ve bununla birlikte bankalarını faiz oranları büyük oranda geriledi. Birçok banka konut kredilerinde faiz oranını yüzde 1.50 seviyesinden yüzde 0.99’a çekti. Faiz oranlarının düşürülmesi ile yüksek faizlerle konut kredisi çeken banka müşterileri yapılandırma haberi beklemeye başladı. Konut kredisi yapılandırma olacak mı? sorusunun yanıtı haberimizde..

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA OLACAK MI?

Henüz bir konut kredisi yapılandırma söz konusu değil. Faiz oranları indirilmeden önce konut kredisi çeken vatandaşlar taksit ödemelerine aynı faiz oranı üzerinden devam ediyor. Yüksek faizlerle konut kredisi çeken banka müşterileri yapılandırma müjdesi bekliyor.

KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Ziraat Bankası konut kredisinde faizi yüzde 1’in altına indirdi. Ziraat Bankası, 500 bin liraya kadar 180 ay vadeli konut kredi faizini yüzde 0.99 olarak belirledi.

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, kredi faiz oranları 01 Ağustos 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere indirildi.

Açıklamaya göre; konut kredisi faiz oranları, 500 bin TL’ye kadar 180 ay aylık azami vadeyle aylık 0,99, 500 bin 1 – 1 milyon TL arası aylık 1,19, 1 milyon üzeri ise aylık 1,39 olarak belirlendi.Tüketici kredisi faiz oranları ise, bankadan maaş alan müşteriler için azami 60 ay vadeyle aylık 1,49, diğer müşteriler için ise aylık 1,59 olarak belirlendi.

Ziraat Bankası’ndan sonra Vakıfbank da 180 ay vadeli konut kredilerinde faizi yüzde 0,99’a düşürdü

Konut kredisi hesaplama işlemi için Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesinde bulunan Konut Kredisi Hesaplama Aracı’na giriniz. Daha sonrasında almak istediğiniz kredi türünü seçin. Ardından kredi tutarı, ödeme vadesi ve faiz oranını belirleyerek HESAPLA butonuna basınız.

Hesapla butonuna bastıktan sonra alacağınız kredi türüne, tutarına ve vadesine göre konut kredisi karşınıza çıkacaktır.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMA EKRANI İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Konut kredisi faizleri geriledi. Halkbank 180 ay vadeli konut kredisi için faizi yüzde 0,99’a düşürdü.

HALKBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Vakıfbank konut ve bireysel kredi faizlerini indirdi. Vakıfbank 180 ay vadeli konut kredilerinde faizi yüzde 0,99’a düşürdü.

VAKIFBANKHESAPLAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

VAKIF KATILIM KREDİ FAİZ ORANLARI

Vakıf Katılım, konut finansmanında 250 bin TL için 180 aya kadar olan vadelerde kar oranını aylık yüzde 0,99 seviyesine indirdi.

Akşam

Bunları da beğenebilirsin