Konut satışı 2017 yılında da hız kesmeden artacak

Gayrimenkul sektörü temsilcileri TÜİK’in açıklamış olduğu Türkiye genelinde gerçekleşen 2016 konut satış rakamlarını değerlendirdi. Sektör temsilcilerinin ortak görüşü 2017 yılında da konut satışlarının hız kesmeden artarak devam edeceği yönünde.

Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan: İnşaat sektörü güvenli liman olmaya devam edecek

Ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen inşaat sektörünün 2016 yılını büyüyerek kapatacağını düşünüyorduk. TÜİK tarafından açıklanan son verilerde bizlere bunu gösterdi. Konut satışları 2016’da bir önceki yıla göre yüzde 4 artarak 1 milyon 341 bin 453 oldu. Sektörümüz ekonominin temel taşlarından biri olma özelliği korudu. Vatandaşlarımız inşaat sektörünü en güvenilir liman olarak görüyor. Ekonomi iç ve dış dinamiklerden kaynaklanan dalgalanmalardan etkilense de inşaat sektörünün 2017 yılında da büyümesine hız kesmeden devam edeceğine inanıyorum.

kalkavanyapi_yonetim_kurulu_bas_nazim_kalkavan

 

Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ: Konut her zaman olduğu gibi en çok kazandıran yatırım aracı

Sektör ekonominin lokomotifi olarak kendine bağlı 200’den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratıyor. TÜİK tarafından açıklanan son verilere göre Türkiye genelinde konut satışları 2016’da bir önceki yıla göre yüzde 4 artarak 1 milyon 341 bin 453 oldu.

İnşaat sektörü, 2016 yılında ülke olarak yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen büyümesini ve gelişmesini sürdürdü. Emlak Konut GYO öncülüğünde 2016 yılının Ağustos ayında başlatılan kampanya, bankaların faiz oranlarını aşağı çekmesiyle birlikte en güvenli yatırım aracı olarak görülen konutta satışlar hız kesmeden devam etti. Vatandaşlarımızın ülkemize ve ekonomimize olan güveniyle ve hükümetimizin sağlamış olduğu istikrarla birlikte hep birlikte el ele verdik. 2017 yılında da yeni kampanyalarla birlikte sektör canlılığını koruyacaktır. Sektör desteklenmeye devam ettiği sürece hem konut satışları artacak hem de yatırımlar hız kesmeden devam edecektir.

dag_ynt_kul_basyrdm_dogan_dağ_1

Bunları da beğenebilirsin