Konutta dev indirim

İNDER, KONUTDER ve GYODER anlaştı: Yüzde 0.98'lik faize ek olarak yüzde 20 indirim geliyor... 15 Mayıs'ta açıklanacak yeni güç birliği kampanyasını belgesiyle imarpanosu.com açıklıyor...

Emre KULCANAY imarpanosu.com ÖZEL HABER

Konutta dev indirim için uzlaşma sağlandı… Gayrimenkul sektörünün önce kuruluşları İNDER, KONUTDER ve GYODER, 15 Mayıs’ta konutta dev indirim kampanyasını açıklamaya hazırlanıyor…

KONUTTA YÜZDE 20 İNDİRİM KAMPANYASI AÇIKLANDI! DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!

En son 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından gerçekleştirilen gayrimenkulde güç birliği, konut satışlarının her geçen ay daha da azaldığı 2018’in erken genel seçim, Ramazan Bayramı ve yaz tatili arifesinde tekrar gündeme geldi.

Üç dernek anlaştı: Yeni faiz oranına ek yüzde 20 indirim geliyor

Başkanlığını Teknik Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım’ın yaptığı İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), dün markalı konut üreticilerine çok ilginç bir davet mektubu geçti. imarpanosu.com’un özel haberine göre davet mektubunda, İNDER ile birlikte başkanlığını Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas’ın yaptığı KONUTDER ve başkanlığını Halk GYO Genel Müdürü Doç. Dr. Feyzullah Yetgin’in yaptığı GYODER’in de güç birliğine katıldığı duyuruldu. İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım’ın ıslak imzasıyla İNDER üyesi konut üreticilerine gönderilen mektupta üç derneğin yüzde 0.98’lik faiz oranına ek olarak yüzde 20 indirim yapmaya karar verdiği açıklandı.

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım…

Nazmi Durbakayım: “Beklemeye geçen konut taleplerini satışa döndürmek için”

Sektörün duayen isimlerinden Nazmi Durbakayım, İNDER üyesi firmalara seslendiği mektupta, üç derneğin güç birliği yapma gerekliliğini “İnşaat sektörünü canlandırmak için taşın altına elimizi koymaya karar verdik” diyerek özetledi. Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com’un edindiği bilgiye göre; Durbakayım, yeni faiz oranına ek olarak yüzde 20 indirim kampanyasını mektubunda “Devletin kamu bankaları vasıtasıyla başlattığı konut hamlesine katkı sağlamak ve beklemeye geçen konut kaleplerini satışa döndürmek için yüzde 0.98’lik faizine ek olarak satışta olan projelerimizde yüzde 20 indirim yapmaya karar verdik” sözleriyle açıkladı.

Öğlene kadar katılım kararı ve yönetici ismi bildirilmesi istendi

İNDER tarafından firmaların yönetim kurulu başkanlarına ve üst düzey yöneticilerine gönderilen mektupta, yeni güç birliğinin 15 Mayıs 2018 Salı günü düzenlenecek bir basın toplantısıyla açıklanacağı; bunun için firmaların katılıp katılmama kararlarıyla birlikte basın toplantısına katılacak Yönetim Kurulu Başkanı (veya üst düzey yetkili) isminin bugün (12 Mayıs 2018, Cumartesi) günü saat 13:00’e kadar İNDER’e bildirilmesi istendi. Mektupta, kampanya sloganının daha sonra netleşeceğinin de altı çizildi.

0.98’e ek yüzde 20 indirim mektubu

İşte İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım imzalı o mektup ve detaylar:

Değerli Üyemiz;

“İNDER olarak sektör paydaşlarımız KONUTDER ve GYODER ile güç birliği yaparak, inşaat sektörünü canlandırmak için taşın altına elimizi koymaya karar verdik. Devletin kamu bankaları vasıtasıyla başlattığı konut hamlesine katkı sağlamak ve beklemeye geçen konut taleplerini satışa döndürmek için yüzde 0.98’lik faizine ek olarak satışta olan projelerimizde yüzde 20 indirim yapmaya karar verdik.

Yüzde 0.98 faize ilave Yüzde 20 indirim” içeriği ile başlatacağımız bu kampanyayı kamuoyuna duyurmak için 15 Mayıs 2018 Salı günü bir basın toplantısı düzenliyoruz.

Sektörümüze güç verecek bu kampanyaya, siz değerli üyemizin de katılmasını arzu ediyoruz.”

A. Nazmi Durbakayım
İNDER Yönetim Kurulu Başkanı

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin