Liftinstituut, en iyi asansörleri ödüllendirdi

Dünyanın dört bir yanındaki asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen Liftinstituut Solutions tarafından düzenlenen “Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması” bu yıl da ses getirdi.

Türkiye’deki asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen Hollandalı bağımsız denetleme kuruluşu Liftinstituut Solutions’un her yıl asansör ve yürüyen merdivenlerdeki güvenlik seviyesini en üst düzeye çıkarmak amacıyla düzenlediği “Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması” sonuçlandı. Türkiye’de ses getiren ve katılımın her geçen sene giderek daha arttığı yarışmada bu yıl “Milli Asansör ve Yürüyen Merdiven” teması kategoriler arasındaydı.

YILIN EN İYİLERİ ÖDÜL ALMAYA HAK KAZANDI

Dünya devi Liftinstituut Solutions önderliğinde Türkiye’de ikinci kez düzenlenen “Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması” sonrası konut, AVM, otel gibi hayatın her alanında hizmet veren yerli ve yabancı firmalar beş ayrı kategoride ödül almaya hak kazandılar. Grand Hyatt Otel’de düzenlenen görkemli ödül törenine Liftinstituut CEO’su Marco Waagmeester ile Liftinstituut Solutions Avrasya Bölge Müdürü Süleyman Özcan katıldı. Birbirinden başarılı projelerin yer aldığı yarışma sonrası “Yılın En İyi Asansör Montajı” ödülünü Ağaoğlu My Newwork Projesi kazanırken, “Yılın En İyi Yürüyen Merdiven Montajı” ödülü ise Hiltown AVM Projesi’nin oldu. Bakım kategorisinde ise; “Yılın En İyi Asansör Bakımı” Süzer Plaza’nın olurken, “Yılın En İyi Yürüyen Merdiven Bakımı” ise Quasar İstanbul Projesi’ne verildi.

TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZLARI

Türkiye’deki asansörlerin ve yürüyen merdivenlerin güvenlik seviyesini en üst seviyelere çıkarmayı hedefleyen Liftinstituut Solutions, bu yıl “Milli Asansör ve Yürüyen Merdiven” teması altında gerçekleştirdiği yarışmada ülkedeki asansör sektörünün parlayan yıldızlarına da ödül verdi. Ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağlayan ve daha güvenli asansörlerin Türkiye’de üretilmesi konusunda çalışan PROLIFT Asansör “Milli Asansör Kategorisi” altında ödül almaya hak kazandı.

KALİTELİ PROJELERDEN SEÇİM YAPMAKTA ZORLANIYORUZ

İki yıldır düzenlenen yarışmanın her geçen yıl daha da büyüdüğüne vurgu yapan Liftinstituut Solutions Avrasya Bölge Müdürü Süleyman Özcan; “Her yıl yurt dışında düzenlediğimiz ve dünyanın saygın ödülleri arasında yer alan “Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması”nı iki yıldır Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. Asansörlerdeki güvenlik ve kalite seviyelerinin artması ve yarışmaya katılan proje sayısının her geçen yıl daha da artması nedeniyle ödülleri alacak projeleri belirlerken oldukça zorlanıyoruz. Bu sene Liftinstituut Solutions olarak “Milli Asansör ve Yürüyen Merdiven” teması altında sektöre katkıda bulunan firmaları da değerlendirmeye dahil ettik. Milli Üretim alanında yaptığı çalışmalarından dolayı PROLIFT Asansör firması ilk kez bu ödülü almaya hak kazanan yerli üretici oldu. Tüm bu çalışmalar bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.

TÜRKİYE KALİTEYİ BİR ÜST ÇITAYA TAŞIYOR

Türkiye’de üretilen asansör ve yürüyen merdivenlerdeki kalitenin her geçen gün daha fazla arttığını söyleyen Liftinstituut CEO’su Marco Waagmeester; “Global firmaların yer aldığı asansör ve yürüyen merdiven pazarında Türkiye de her geçen gün artan bir paya sahip. Türk firmaları bu sektöre yaptığı yatırımlar ile teknoloji ve kaliteyi bir üst çıtaya çıkartıyor. Hem yurt dışında hem de Türkiye’de düzenlediğimiz bu yarışmada bu kaliteyi açıkça ortaya koyuyor” dedi.

TOPLAM 5 DALDA 9 ÖDÜL SAHİBİNİ BULDU İŞTE ÖDÜLLÜ PROJELER

EN İYİ ASANSÖR MONTAJI PROJESİ

Ödüllü Proje: Ağaoğlu My Newwork

Ödüllü Yüklenici: Schindler Asansör

EN İYİ YÜRÜYEN MERDİVEN MONTAJI PROJESİ;

Ödüllü Proje: Hilltown AVM

Ödüllü Yüklenici: Otis Asansör

EN İYİ ASANSÖR BAKIMI PROJESİ;

Ödüllü Proje: Süzer Plaza Projesi

Ödüllü Yüklenici: Kone

EN İYİ YÜRÜYEN MERDİVEN BAKIMI PROJESİ

Ödüllü Proje: Quasar Projesi

Ödüllü Yüklenici: AG Melco Mitsubishi

MİLLİ ÜRETİM KATEGORİSİ

PROLIFT Asansör

DÜNYA DEVİ, BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ BİR DANIŞMANLIK FİRMASI: LIFTINSTITUUT

Liftinstituut, 2002 yılında Hollanda sınırları dışındaki ilk ofisini Türkiye’de açtı. Geçen 10 yıllık süreçte kurum, Türkiye’de yüzlerce asansör komponentini belgelendirdi. Ayrıca bazı asansör firmalarını da Asansör Yönetmeliği kapsamında montaj ve piyasaya arz konusunda yetkilendirdi. Liftinstituut tarafından sertifikalandırılan ve AB sınırları içerisinde serbest dolaşım hakkı kazanan onlarca Türk malı, Avrupa’daki rakipleri ile yarışır hale geldi.

Liftinstituut, Mart 2009’da ANSI (Amerikan Ulusal Standartları Enstitüsü) tarafından AECO (Akredite Asansör Yürüyen Merdiven Belgelendirme Organizasyonu) olarak atandı. Böylece, Liftinstituut Kuzey Amerikan asansör pazarında da aktif rol almaya başladı. Avrupa ve Asya’da üretilmiş birçok marka ve ürün, ABD ve Kanada’da satılmak üzere Liftinstituut tarafından test edildi ve onaylandı.

Avrupa Standardizasyon Komitesi’ne (CEN) üyeliği bulunan, aynı zamanda Kuzey Amerika’daki AECO’nun ve asansörlere CE Belgesi veren ilk NOBO’lardan olan Liftinstituut; sadece asansör ve yürüyen merdivenler hakkında hükümetlere, mimarlara, inşaat sektörüne ve bina sahiplerine denetleme hizmeti sunuyor.

Liftinstituut’ün şirketlerinden biri olan ve Türkiye’de faaliyet gösteren Liftinstituut Solutions ise, inşaat sektörünün parlayan yıldızı Türkiye’de, asansör ve yürüyen merdivenleri belgelendirmenin çok ötesinde geniş bir danışmanlık hizmeti de sağlıyor. Trafik analizi, uygun ekipman seçimi, montaj, teknik destek ve sonrasında doğru ürün kullanımı, ürünün kontrolleri ve iş planı takibini sürekli olarak sürdürüyor. Bağımsız ve doğru uygulama anlayışıyla hizmet veren Liftinstituut Solutions, asansör ve yürüyen merdivenlerin onlarca yıllık kullanım süresi boyunca servis hizmetlerini en doğru şekilde destekleme hizmeti veriyor.

Günümüzde Amsterdam ve İstanbul ofisleri ile Kuzey Amerika, Asya, Avrupa ve Avustralya’da test ve belgelendirme, Avrupa ve Türkiye’de de yeni tasarım, uygulama ve servis danışmanlığı sunan ve sadece düşey taşıma sistemleri konusunda faaliyet gösteren tek organizasyon olarak çalışmaya devam ediyor.

Liftintituut CEO’su Marco Waagmeester…

LIFTINSTITUUT CEO’SU MARCO WAAGMEESTER KİMDİR?

Liftintituut CEO’su Marco Waagmeester, Rijksuniversiteit Groningen İş İdaresi Fakültesi’nden mezun oldu. Kariyerine Avis’de Pazarlama ve Satış Müdürü olarak başladı. Birkaç yıl sonra Nestlé Waters’un Ticari Direktörlüğü görevine getirilen Waagmeester, Nestlé Aquarel’in pazara giriş süreci ile tüm ticari ve operasyonel süreçlerini yürüttü. Bu başarının ardından bir yıl süren bir dünya turu için ülkeden ayrıldı. Döndükten sonra ise Vitae’de Bölge Direktörü olarak çalışmaya başladı. Liftinstituut’deki kariyerine İş Birimi Denetleme Direktörü olarak başladı. Waagmeester, 2015 Ekim ayında Liftinstituut’un CEO’luğu görevine atandı. Marco Waagmeester evli ve iki çocuk babasıdır.

Liftinstituut Solutions Avrasya Bölge Müdürü Süleyman Özcan…

LIFTINSTITUUT SOLUTIONS AVRASYA BÖLGE MÜDÜRÜ SÜLEYMAN ÖZCAN KİMDİR?

Süleyman Özcan, Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu.

Profesyonel iş hayatına ETA Melco Elevator’da Şantiye Mühendisi olarak başladı. 2005-2009 yılları arasında Liftinstituut’ta Denetçi olan Özcan, 2009-2011 yıllarında Baş Denetçi olarak görev aldı. 2011 yılında Liftinstituut Türkiye ve Ortadoğu Bölgelerinden Sorumlu Üst Düzey Yönetici olan Süleyman Özcan, halen görevini sürdürüyor.

Bunları da beğenebilirsin