Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu! Nureddin Nebati kimdir?

Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu. Nebati, Lütfi Elvan'ın 'affını talep etmesi ve talebinin kabul edilmesi üzerine' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Maliye ve Hazine Bakanlığı'na atandı. Peki Nureddin Nebati kimdir? İşte Nureddin Nebati özgeçmişi, Nuredddin Nebati biyografisi...

Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu… Peki Maliye ve Hazine Bakanlığı’na atanan Nureddin Nebati kimdir? Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir? İşte Maliye ve Hazine Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan özgeçmişi, biyografisi ile Nureddin Nebati kimdir sorusunun cevabı detaylar…

Maliye Bakanlığı’na Nureddin Nebati atandı

Maliye ve Hazine Bakanlığı’na Dr. Nureddin Nebati atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı ve 2021/573 sayılı atama kararı, Görevden Affını İsteyen ve Görevden Af Talebi Kabul Edilen Lütfi ELVAN’dan Boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin NEBATİ’nin Atanması Hakkında Karar başlığıyla bugün (2 Aralık 2021, Perşembe) tarihli ve 31677 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan atama kararında şöyle denildi:

“Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi ELVAN’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin NEBATİ Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106 ncı maddeleri gereğince atanmıştır.”

İşte o karar:

Dr. Nureddin Nebati’nin atama kararı Resmi Gazete’de böyle yayımlandı…

Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir?

Peki Maliye ve Hazine Bakanı Dr. Nureddin Nebati kimdir? Bakan Nebati nerelidir? Nureddin Nebati kaç doğumlu? Bakan Dr. Nurettin Nebati nereden mezun? İşte Maliye ve Hazine Bakanı Dr. Nureddin Nebati’nin Bakanlığın resmi sitesinde yer alan özgeçmişi, biyografisi…

Nureddin Nebati nereli? Nureddin Nebati kaç yaşında?

57 yaşındaki Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964’te Şanlıurfa Viranşehir’de doğdu.

Nureddin Nebati hangi okuldan mezun?

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.

Nureddin Nebati akademik kariyerini hangi okullarda yaptı?

Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. Farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi.

Nureddin Nebati hangi dernek ve vakıflara üye?

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.

Halen ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olup Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarda bulunmaktadır.

Nureddin Nebati’nin siyasi kariyeri nedir?

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi.

Nureddin Nebati hangi dilleri biliyor?

İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Nureddin Nebati, atama kararını nasıl duyurdu? 

Nureddin Nebati, resmi Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

 

Bunları da beğenebilirsin