Mehmet Ali Kahraman, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü oldu

Mehmet Ali Kahraman, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda açık bulunan Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'ne atandı. Atama kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Açık Bulunan Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğüne, Mehmet Ali Kahraman’ın atanması hakkındaki 2018/249 sayılı karar bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararda şöyle denildi:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda açık bulunan Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’ne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Mehmet Ali KAHRAMAN atanmıştır.”

2011’de Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü’ne atanmıştı

Mehmet Ali Kahraman, 19 Eylül 2011’de de Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü’ne atanmış, görevi Mekansal Planlama Genel Müdür Vekili Osman İyimaya’dan düzenlenen törenle devralmıştı.

Mehmet Ali Kahraman kimdir?

1997 yılında O.D.T.Ü Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’ nden mezun olan Mehmet Ali KAHRAMAN, 1997 yılında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ nda Projeler ve Araştırma Dairesi’ nde Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 1997- 2002 yılları arasında TOKİ’ de sırasıyla Projeler Dairesi, Habitat Uygulama Birimi ve Dış İlişkiler Dairesi’ nde çalışmıştır.

1997- 2000 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Bölge Planlama Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2002- 2010 yılları arasında TOKİ Başkan Danışmanlığı görevinde bulunduğu sırda TOKİ tarafından ülke çapında yürütülen “planlı kentleşme ve konut üretim seferberliği” çalışmalarının tüm aşamalarında görev almıştır. 2006- 2007 yılları arasında askerlik görevi sırasında Manisa Piyade Taburunun muhtelif binalarının inşaat onarım ve planlama işlerinde sorumlu olarak bulunmuştur.

Ekim 2009 ile Mart 2011 tarihleri arasında TOKİ iştiraklerinden sırasıyla, Emlak Konut GYO A.Ş., EPP (Emlak Pazarlama, İnşaat, Proje Yönetimi A.Ş.) ve TOBAŞ (Toplu Konut- Büyükşehir Belediyesi İnşaat Emlak Ve Proje A.Ş. ) şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 2011 yılı Eylül ayından itibaren TOKİ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı görevini sürdürmekte ve Emlak Konut GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin