Mehmet Özhaseki: FETÖ tapuları iptal

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İzmir’de 200, Konya’da 35, Diyarbakır’da 10 tapu işleminin FETÖ mensuplarının mal kaçırmasını engellemek için iptal edildiğini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının mal kaçırmaması için tapudaki işlemlerin durdurulduğunu belirterek, İzmir’de 200, Konya’da 35, Diyarbakır’da da 10 tapu işleminin iptal edildiğini açıkladı.

Bakan Özhaseki, çıkarılan kararname kapsamında bugüne kadar tapuda işlem yapılarak Hazine’ye geçen okul ve yurt sayısının ise 2 bin civarında olduğunu ifade etti. TBMM’deki sohbetinde, FETÖ üyeleri hakkında ilginç bir benzetme de yapan Özhaseki, şöyle devam etti:

SAPIKLAR TEMİZLENMELİ

“Bu mikropları devletten temizlemek lazım. Bunlar iyi görünümlü, kibar, nitelikli adamlar ama Hoca’nın bir sözüyle Türkiye’yi satacak kadar da dönebiliyor. Ben, yüzlerine bakmıyorum artık. Kibar görünümlü, badem bıyıklı bu adamlar, ülkesi aleyhine casusluk yapabiliyor. Kendi ifadeleri var. ‘Niye adamı öldürdün?’ diyorlar, ‘Yanlış yaptıysam, o da cennete gider” diye yanıt verebiliyor. Sapığa bak, sapığa. 40 yıldır okurum o kitapları, böyle bir din görmedim. Bu sapıkların temizlenmesi lazım.” “‘FETÖ’cüyse kaldır at ama değilse yaş da yanmasın” diye uyaran Özhaseki eski sempatizanlarını da ayırmak gerektiğini belirtti.

KAMU HAFİFİLİYOR

Özhaseki düz memur, taşeronda işçilerin bu işler ortaya çıktıktan sonra ‘Allah belanı versin demiş’ ayrıldığını söyleyerek “O kişileri gri alanda tutup bakmak, izlemek lazım. Ayıklarken esas aldığımız unsurlar var. ‘Bunlar örgüt’ dedikten sonra onların bankasına gidip para yatıran grup var. Uyarılara rağmen gidip Bank Asya’ya para yatıran adam belli ki onun adamı. Öğretmen, avukat sendikaları, avukat dernekleri var. Uyarılara rağmen gitmiş kaydolmuş, üyelikten çıkmamış. Bütün bunlara bakılıyor.

Bunlar arasında özel haberleşme sistemi kurmuşlar. Orada şifreli konuşmalar var. Bir adam niye şifreli konuşur ki? Bunlar üst üste bir araya geldiği zaman artık iflah olmaz” dedi. Kamudan ayıklananların 70 bin civarında olduğunu dile getiren Özhaseki şöyle konuştu: “Bunların olmamasından dolayı aksama olur mu? Olmaz. Hatta biraz daha ayıklansa iyi olur, kamu hafifler. Tabii, öğretmen açığı varsa alınır. TSK, emniyet hiçbir yerde eksik olmaz. Ama diğer yerlerdeki boşalmaları, kamu personel tasarrufu gibi görmek lazım.”

Hürriyet

Bunları da beğenebilirsin