Mel Gibson malikanesini satıyor

Oscar ödüllü yönetmen ve aktörün gayrimenkulü piyasadaki en pahalı ürünler arasında yer alıyor. Ünlü aktör 11 yatak odalı, 14 banyolu, helikopter alanı ve özel plajı ile göz dolduran malikanesini 2010 yılında 35 milyon dolara ve 2014 yılında da 30 milyon dolara satışa sunmuştu fakat alıcısı olmamıştı.

Mel Gibson’ın elden çıkartmak istediği mal varlıklarına bir yenisi ekleniyor: Kosta Rika Ormanında yer alan 163 hektarlık arazi… 61 yaşındaki Gibson, kısa bir süre önce Kosta Rika’nın Nicoya Yarımadası’ndaki mal varlığını 29,75 milyon ABD doları karşılığında yeniden satışa sunuyor.

Gibson’ın Kosta Rika’da yer alan mülkiyeti Pasifik Okyanusu’na bakan bir tepede 3 villadan oluşuyor. Villalar tamamen kum olan plaja kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Playa Barrigona olarak adlandırılan villa grubu 2,5 kilometrekarelik yemyeşil bir orman ile çevriliyor.

Yıldızın Satışa Sunduğu Diğer Gayrimenkulleri

Braveheart’ın yıldızı geçen yıldan beri gayrimenkul satışı yapıyor. Gibson bu yılın başlarında Sherman Oaks’ın Los Angeles mahallesinde bulunan lüks Frank Lloyd Wright tarzındaki dört odalı evini 2,1 milyon dolara sattı. Aynı şekilde Agoura Hills’de bulunan yazlığını da 683 bin dolara sattı.

Gibson’ın sahip olduğu bu tropik orman alanının yanı sıra piyasada birçok gayrimenkulleri bulunuyor. Aktörün Mülk portföyü, film listesi kadar geniş ve Gibson yüzlerce milyon dolarını gayrimenkule bağlamış durumda. Yıldız geçtiğimiz ay Malibu’da bulunan 17,5 milyon dolarlık orta çağ esintileri taşıyan malikanesini satışa sundu ve Gibson son üç yıldır da Connecticut Greenwich’de bulunan 26 milyon dolarlık bir malikanesini satmaya çalışıyor.

Mel Gibson’ın Kosta Rika Villası Ekolojik Bir Bonusa Sahip

Mel Gibson’ın Kosta Rika’daki sahilini her yıl yumurtalarını bırakmak için binlerce kilometre yolculuk eden Meksika körfezine mahsus zeytin deniz kaplumbağaları ziyaret ediyor.

Gibson, 2006 yılında çektiği macera filmi Apocalypto için çekim yerleri ararken Kosta Rika’daki sığınağı olan evi keşfetti. Los Angeles Times gazetesinin bildirdiğine göre, Gibson orman içinde elinde bir pala ile dolaşıyordu.

Üç villa, Kosta Rika’ya özgü ahşaplarla özel olarak donatılmış. Villada kullanılan karolar İspanya ve İtalya’dan getirtilmiş. Villaların her biri kubbeli tavanlara, havuza ve barbekülere sahip. Villaların her birinde yemyeşil tropikal ormana bakan balkonlar ve verandalar bulunuyor.

Üç villa arasında en büyüğü olan Casa Guanacaste’de yedi yatak odası ve sekiz banyo yer alıyor. Ayrıca büyük villa da yer alan avlu Orta Amerikan esintisi ile çarpıcı bir hava veriyor. Diğer Casa Barrigona and Casa Dorada adlı iki küçük villanın her birinde 2 yatak odası bulunuyor.

Bunları da beğenebilirsin