Merkezdeki projelerin yıldızı parlıyor

Şişli Bomonti'de Kuleli Evleri projesini hayata geçiren Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, "Konut satışlarında düşüş yaşanırken şehir merkezindeki projelerin yıldızı parlıyor" dedi... İşte o açıklama ve detaylar...

2006 yılından bu yana kentsel dönüşüme öncülük eden Yıldırım Yapı Grubu’nun İstanbul’un merkezi Şişli’de inşa ettiği Kuleli Evleri Projeleri, lokasyon faktörü ve ulaşım alternatifleriyle konut sektöründe düşüş yaşanan şu dönemde şehir merkezinde olmanın avantajını yaşıyor. Yıldırım Yapı Grubu’nun Bomonti’de inşa ettiği projeler, merkezi konumunun etkisiyle duraklama yaşayan emlak piyasasından sıyrılarak kar marjını artırmaya ve kazançlı yatırım imkanı sunmaya devam ediyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye genelinde konut satışlarının 2018 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,4 oranında azalarak 95 bin 953 olduğu belirlendi. Konut satışlarında, İstanbul 16 bin 247 konut satışı ile en yüksek paya sahip şehir oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 9 bin 686 konut satışı ile Ankara, 5 bin 965 konut satışı ile İzmir izledi.

Şehir merkezinde yer alan projeler yabancı yatırımcıların ilgi odağı

Yıldırım Yapı Grubu Başkanı Osman Yıldırım…

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,4 artarak 1.729 olarak tespit edildi. Yabancılara yapılan konut satışlarında, Şubat ayında ilk sırayı 604 konut satışı ile İstanbul aldı. İstanbul’u sırasıyla 415 konut satışı ile Antalya, 134 konut satışı ile Bursa, 84 konut satışı ile Yalova ve 71 konut satışı ile Trabzon’un izlediği belirlendi.

Yaklaşık yarım asırlık birikimi ile Yıldırım Yapı Grubu, 2006 yılından bu yana kentsel dönüşüme destek veren firmalar arasında yer alıyor. İstanbul’un merkezi Şişli’de hayata geçirdiği son projeleri Kuleli Evleri Poyraz I, Kuleli Evleri Poyraz II ve Kuleli Evleri Bomonti ile yepyeni yaşam alanları inşa eden Yıldırım Yapı Grubu, şehir merkezinde yer alan kentsel dönüşüm projelerine özellikle yabancı yatırımcıların ilgisi olduğunu belirtti. Türkiye genelinde gerçekleşen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla gayrimenkul sektöründe olumlu gelişmelerin yaşanacağını belirten Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Kuleli Evleri projelerinin yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağında olmaya devam ettiğini vurguladı.  Bugüne kadar Bomonti bölgesinde yapılan, 600’ü aşkın projeyle özellikle yabancı ve genç kuşak yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten Yıldırım; “Yabancı yatırımcılar özellikle şehir merkezinde yer alan birinci el konutlara ilgi gösteriyor. Bu nedenle de kentsel dönüşümle birlikte yenilenen yapılarla daha çok ilgililer. Ulaşımı kolay ve konumu avantajlı nitelikli konutların artmasıyla yabancı yatırımcıların gayrimenkul sektöründe yaptığı yatırımlarda artış gözleniyor. Yıldırım Yapı Grubu olarak Şişli gibi şehrin merkezinde ve kolay ulaşılabilir lokasyonlarda yer alan projelerimizle öne çıkarak yabancı yatırımcılar için tercih noktası haline geldik. Talebi azalan ikinci el konutları yeni bir mimari ile yeni bir yaşam alanına dönüştürüyoruz. Sağlanan bu fırsatlar ile yurtiçi dinamikleri her zaman canlı kalırken, yaşam kalitesini artıran bu projeler yurtdışı taleplerini de artırıyor.” dedi.

Kuleli Evleri iletişim

Web: www.kulelievleri.com

Yıldırım Yapı Grubu

1972 yılında Yıldırım İnşaat adı altında kurulan Yıldırım Yapı Grubu, yarım asırlık tecrübesiyle inşaat sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir. Kurulduğu günden bu yana otuz dört projeye imza atan Yıldırım Yapı Grubu, 2006 yılından itibaren ‘Kuleli Evleri’ markasıyla Şişli-Bomonti bölgesinde “Kentsel Dönüşüm Projelerini” hayata geçirmektedir. Kuleli Evleri ile yaşam standartlarını yükselten Yıldırım Yapı Grubu, kentsel dönüşüm alanındaki projelerinin sayısını önümüzdeki yıllarda artırmayı hedefliyor.

Bunları da beğenebilirsin