MESA Bağdat Caddesi geliyor

MESA Bağdat Caddesi için ÇED Süreci başlatıldı. Maltepe’deki Carrefoursa AVM arsası üzerine Mesa-Caba-Aslan (MCA) ortaklığı tarafından inşa edilecek projede 253 adet konut ve 1 adet ticari ünite yer alıyor… İşte detaylar…

MESA Bağdat Caddesi projesi için düğmeye basıldı. İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İstanbul’un Maltepe İlçesi Karatepe Mevkii’nde Carrefoursa AVM arsası üzerine Mesa-Caba- Aslan (MCA) Adi Ortaklığı tarafından yapımı planlanan MESA Bağdat Caddesi projesinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelendiğini, uygun bulunarak projeye ilişkin ÇED Süreci’nin başlatıldığını duyurdu.

Yücel Park

MESA Bağdat Caddesi nerede?

MESA Bağdat Caddesi, İstanbul İli, Maltepe İlçesi, Maltepe Mahallesi, G22A08B4A Pafta, 15038 Ada, 419 Parsel üzerindeki 7 bin 496,06 metrekare alan üzerine 82 bin 945,12 metrekare inşaat alanına sahip olacak şekilde inşa edilecek.

MESA Bağdat Caddesi yatırım bedeli kaç lira?

MESA Bağdat Caddesi projesinin bedeli 118 milyon 196 bin 796 TL olarak hesaplandı.

MESA Bağdat Caddesi kaç konuttan oluşacak?

Proje alanında bulunan CarrefourSA AVM binasının yıkımından ve belediyeden ruhsat alınmasından sonra yapımına başlanacak MESA Bağdat Caddesi projesinde 62 adet 1+1, 95 adet 2+1, 80 adet 3+1 ve 16 adet 4+1 olmak üzere toplam 253 adet konut ve 1 adet ticari ünite bulunacak.

MESA Bağdat Caddesi projesinde 823’ü ikamet ederek ve 20’si çalışarak 843 kişinin yaşaması ve çalışması hesaplanıyor.

MESA Bağdat Caddesi ne zaman teslim edilecek?

Projede hafriyat ve zemin işlerine Ağustos-2017 tarihinde başlanılması ve 10 ay sürerek Mayıs 2018 de sonlandırılması öngörülüyor. Projenin Ocak-2020 tarihinde tamamlanarak iskana/işletmeye açılması planlanıyor.

 

MESA Bağdat Caddesi konum

MESA Bağdat Caddesi proje sahası yakın çevresi yol, konut ve iş yeri alanı. En yakın konut 20 metre mesafede ve 170 metre mesafede Nazmi Duhani İlköğretim Okulu bulunuyor. Ayrıca Kızılay Tıp Merkezi ise 250 mesafede yer alıyor. Proje alanının kuzeydoğusunda Bağdat Caddesi, batısında konutlar, kuzeyinde konutlar ve Büyükyalı Caddesi, güneydoğusunda ise Maltepe Belediyesi yer alıyor.

MESA Bağdat Caddesi’nin 1.1 kilometre güneybatısında Marmara Denizi ve 15 kilometre güneydoğusunda Sabiha Gökçen Havalimanı bulunuyor.

MESA Bağdat Caddesi iletişim

Web:  www.mesa.com.tr

Bunları da beğenebilirsin