Metrolife Sancaktepe geliyor

Metrolife Sancaktepe projesi için ÇED Süreci başlatılarak düğmeye basıldı. Peki Metrolife Sancaktepe ne zaman teslim edilecek? Proje kaç TL’ye mal olacak? İşte ilk detaylar…

Metrolife Sancaktepe projesi için start verildi. İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Sancaktepe’de Samandıra Mobilya Sanayi ve Tic. A.Ş. ve Sinpaş GYO tarafından yapımı planlanan Metrolife Sancaktepe proje tanıtım dosyasının (PTD) Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelerek uygun bulunduğunu, projeye ilişkin ÇED Süreci başladığını duyurdu.

Metrolife Sancaktepe nerede? 

imarpanosu.com’un Metrolife Sancaktepe proje tanıtım dosyasından derlediği bilgilere göre; Metrolife Sancaktepe projesi, SAMANDIRA MOBİLYA SANAYİ VE TİC. A.Ş. tarafından; İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Abdurrahmangazi Mahallesi, 5 Pafta, 1991 Parsel numaralı tapu adresinde 18 bin 962,47 metrekare alan üzerinde inşa edilecek.

Proje kapsamında 10 bin 350,53 metrekare bina oturumuna ve 133 bin 796,15 metrekare toplam inşaatı alanına sahip olacak.

samandira-life-konum

Metrolife Sancaktepe proje maliyeti kaç TL?

Metrolife Sancaktepe projesinin maliyeti, 151 milyon 858 bin 630,25 TL olarak hesaplandı.

Metrolife Sancaktepe projesinde kaç konut, kaç ticari ünite bulunacak?

Metrolife Sancaktepe projesinde konut amaçlı A, B, C, D, E, F Blok ve Ticaret + otopark amaçlı G Blok olmak üzere toplam 7 adet blok inşa edilecek. Projede 554 konut ve 64 ticari ünite yer alacak.

Metrolife Sancaktepe’de 1+1 dairelerden 284 adet, 2+1 dairelerden 121 adet, 2,5+1 dairelerden 12 adet, 3+1 dairelerden 119 adet ve 4+1 dairelerden 18 adet yapılacak. Ayrıca ticari alan olarak kullanılacak olan G Blokta 64 bağımsız bölüm yer alacak, bünyesinde sosyal tesis (hamam, havuz, spa, fitness) ve kreş bulunacak. Proje kapsamında 200 metrekare yüzme havuzu ve 180 metrekare süs havuzu yapılacak.

Metrolife Sancaktepe arsasında şu anki durum ne?

Metrolife Sancaktepe proje alanında mevcutta 1 adet yıkılacak fabrika binası bulunmakta. Projenin inşaat aşamasında belediyeden ruhsat alınmadan yıkım işlemine başlanmayacağı firma tarafından taahhüt edilmekte…

samandira-arazi

Metrolife Sancaktepe ne zaman teslim?

samandira-life-maket

Metrolife Sancaktepe projesinin toplam süresi 30 ay – 780 Gün (1 ay 26 gün alınmıştır) olarak planlanıyor.

Projede hafriyat ve zemin işlerine Eylül-2017 tarihinde başlanılması ve 5 ay sürerek Ocak 2018’de sonlandırılması öngörülüyor.

Projenin Şubat 2020’de tamamlanarak iskana/işletmeye açılması planlanıyor.

Metrolife Sancaktepe’ye nasıl gidilir?

Metrolife Sancaktepe ulaşım krokisi şöyle;

metrolife-lokasyon-harita

Metrolife Sancaktepe konum

Metrolife Sancaktepe projesinin harita üzerindeki konumu şöyle;

Metrolife Sancaktepe iletişim

Adres: Abdurrahmangazi Mh. Asır Cd. No: 32-34 Sancaktepe – İstanbul
Tel: 444 1 440
Web: www.sinpasmetrolife.com

Bunları da beğenebilirsin