MİNT E-5 Kağıthane fiyat listesi 294 bin TL’den başlıyor

MİNT E-5 Kağıthane fiyat listesi 294 bin TL’den ve MİNT Şişli fiyat listesi 338 bin TL’den başlıyor… MİNT E-5 Kağıthane ve MİNT Şişli’nin metrekare fiyatı 7 bin 600 TL – 8 bin 200 TL arasında değişiyor. İşte detaylar…

Tüm projelerini, Boğaz – Haliç arasında “Yeni Nesil Şehir Apartmanları” konseptiyle hayata geçirerek sektörün önemli oyuncuları arasına giren MİNT, MİNT E-5 Kağıthane ve MİNT Şişli projelerini satışa sundu. Ada bazında kentsel dönüşümle inşa edilen, insana ve doğaya saygılı, lokasyonu ile şehir merkezinin sağladığı avantajları sunan MİNT E-5 Kağıthane ve MİNT Şişli’nin metrekare fiyatı 7.600 TL – 8.200 TL arasında değişiyor. Projelerine 24 ay kira garantisi veren MİNT, MİNT E-5 Kağıthane’yi Kasım 2018’de, MİNT Şişli’yi Aralık 2018’de teslim edecek.

İnşa ettiği nitelikli konut projeleriyle sektörde fark yaratan MİNT, ‘MİNT E5 Kağıthane’ ve ‘MİNT Şişli’ projeleriyle sadece yaşam alanları inşa etmiyor, aynı zamanda İstanbul’a tazelik ve yenilik katmaya devam ediyor. MİNT, MİNT E-5 Kağıthane’yi yatırım potansiyelinin her zaman yüksek olduğu, İstanbul’un yükselen değeri Kağıthane bölgesinde, MİNT Şişli’yi ise İstanbul’un kalbi Şişli’de hayata geçiriyor. Bulunduğu lokasyon ile şehrin merkezinde yaşamanın konforunu sunan MİNT, şehrin mimarisinde fark yaratacak doğaya ve insana saygılı bina konseptine imza atıyor.

MİNT E-5 Kağıthane fiyat

İskoç Parlamentosu, Çin Ulusal Kongre Merkezi ve Abu Dhabi’deki Kapital Kapısı gibi dev projelere imza atan dünyaca ünlü mimarlık şirketi RMJM İstanbul işbirliği ile hayata geçirilen MİNT E-5 Kağıthane, 10 bin 400 metrekare inşaat alanına sahip. Projede 1+0,1+1,2+1 olmak üzere toplam 101 daire bulunuyor. Lansman dönemine özel olarak metrekaresi ortalama 7.600 TL’den satışa sunulan ve çağdaş mimarisiyle fark yaratan MİNT E-5 Kağıthane’nin aynı zamanda 400 metrekare sosyal alanı bulunuyor. Kasım 2018’de teslim edilecek MİNT E-5 Kağıthane’nin satış fiyatları 294 bin TL ile 799 bin TL arasında değişiyor.

MİNT Şişli fiyat

İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından, Şişli’de bulunan MİNT Şişli’nin mimarisinde AS/OS Mimarlık imzası bulunuyor. Proje, Kanyon AVM ve Levent metro durağına 10 dakika yürüme mesafesiyle dikkat çekiyor. Toplam 8.000 metrekarelik inşaat alanında 1+0, 1+1 ve 2+1 seçenekleriyle satışa sunulan MİNT Şişli’de; ayrıca 1+1 ve 2+1 loft daire seçenekleri de bulunuyor. Ortalama metrekare satış fiyatlarının 8 bin 200 TL olduğu projenin fiyatları ise 338 bin TL ile 898 bin TL arasında değişiyor.

Projede ayrıca, Mori Kazuyoshi tarafından Japonya’da özel olarak tasarlanmış bir Japon Bahçesi yer alıyor. 220 metrekarelik alanda Japon bitkileri ile donatılacak bahçe ile MİNT Şişli sakinleri tazelenmenin keyfini evlerinde yaşayacaklar.

“Cari açığı düşürerek geleceğin binalarını inşa ediyoruz”

MİNT Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu; “MİNT olarak 2014 yılında çıktığımız yola iki yeni projemizle devam ediyoruz. Projelerimizde her zaman insan ve çevre odaklı olmaya özen gösteriyoruz. Yıllar sonra mimarisi ve çevreye verdiği değerle örnek olacak binalar üretmek istiyoruz. Ada bazlı kentsel dönüşüm projelerine imza atarken İstanbul’a sürdürülebilir yaşam alanları sunuyoruz. Binalarımızın sadece estetik olması bizim için bir kriter değil. Çevreye olan etkisi ve katkısını da ön planda tutuyoruz. Bina inşa sürecinde ve kullanım ömrü boyunca karbon salınımı ve enerji tasarrufu her zaman ilk önceliğimiz oluyor. Ciddi yatırımlarla hayata geçirdiğimiz çevreci yaklaşımımızla güneş enerjisini binanın sistemlerine destek olarak kullanıyoruz. Güneşten elde ettiğimiz enerjiyi aydınlatma, ısınma veya sıcak su için kullanarak bina sakinlerimizin enerji maliyetlerinde yüzde 30 oranında tasarruf etmelerini sağlıyoruz. Bir ailenin enerji faturasına aylık 100 TL – 150 TL arasında katkımız oluyor. Betonarme bir yapının ömrünü ortalama 50 yıl olarak düşünürsek 50 bin ile 75 bin TL’lik bir katkıdan bahsedebiliriz” dedi.

MİNT 2023 yılında 1 milyar dolarlık iş hacmi üretecek

Altıoğlu, basın toplantısında yaptığı açıklamada, “2018’de teslim edeceğimiz 400 civarında ünite ile 80 milyon USD’lik iş hacmi yaratacağız. 2019 yılında ada bazında 6 adet kentsel dönüşüm projesine imza atarak 750 adet konut ile birlikte 150 milyon USD’lik bir iş hacmi oluşturacağız. 2023 yılına kadar aynı hat üzerinde 5.500- 6.000 adet arası konut ile 1 milyar USD’yi aşkın iş hacmi oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

24 ay kira garantisi ile geri dönüş süresi 16,7 yıla düşüyor

MİNT tüm projelerinde 24 ay kira garantisi sunuyor. Daire teslimlerini ortalama 1 yıl gibi kısa bir sürede yaparak, 1’inci yılın sonunda yatırımcısına daire bedelinin %6’sını geri kazandıran MİNT, İstanbul ortalaması 24,7 yıl olan geri dönüş süresini 16,7 yıla düşürüyor.

MİNT Çağlayan ve MİNT E-5 Kağıthane B Sınıfı Enerji Kimlik Belgesi sahibi

MİNT E-5 Kağıthane, yüksek enerji verimliliği performansına sahip bir proje olarak tasarlanıp, inşa edilerek sağladığı enerji tasarrufu ve azaltılan karbon salınımı değerleriyle, B Sınıfı Enerji Kimlik Belgesi almaya hak kazandı. Türkiye’de ilgili yönetmeliklere göre bir binanın enerji verimliliği seviyesi en az C Sınıfı Enerji Kimlik Belgesi olmak zorundayken MİNT Çağlayan ve MİNT E-5 Kağıthane, B Sınıfı Enerji Kimlik Belgesi alarak Türkiye’de çok az sayıda konutta bulunan yüksek enerji verimliliği performansına sahip projeler olma özelliğini de kazanmış oldu.

MİNT, sakinlerinin sağlık ve konforuna önem veriyor

Projelerinde uyguladığı enerji verimliliği çalışmalarıyla ülke ekonomisine katma değer sağlayan MİNT, aynı zamanda ev sahiplerine kaliteli bir yaşam olanağı sunuyor. İç mekan hava kalitesi, doğal aydınlatma, sıcaklık ve nem kontrolü, atık yönetimi ve sağlığa zararlı olmayan malzeme seçimleri gibi insan sağlığını direkt etkileyen unsurlar göz önüne alınarak hayata geçirilen MİNT projelerinde sakinlerinin sağlığına ve konforuna büyük önem veriliyor.

700 bin TL’lik yatırım ile 265 ton karbon salınımı tasarrufu

MİNT projelerinde, kullanıcıların fosil yakıt kaynaklı enerji tüketiminin azaltılması, hatta mevsimsel olarak uygun dönemlerde sıfıra indirilmesi amacı ile çatı alanları güneş kollektörleri ile donatılıyor. Bu sayede, güneşten elde ettiği enerjiyi aydınlatma ısınma veya sıcak su için kullanarak bina sakinlerine yüzde 30 oranında tasarruf sağlıyor. MİNT’in inşası devam eden MİNT Çağlayan, MİNT Şişli, MİNT E-5 Kağıthane ve MİNT Metro projelerinde toplamda 700 bin TL’lik yatırım ile yıllık 70.000 m3 yakıt tasarrufu hedefleniyor. Bu yatırımla birlikte 1.000 m2 güneş kollektörü ile donatılan projelerden yıllık 270 bin TL civarında bir tasarruf sağlanacak. MİNT için asıl önemli olan ise bir yılda 265 ton karbon miktarının önlenecek olması.

Her MİNT’te elektrikli araç şarj istasyonu

MİNT’in her projesinde bulunan elektrikli araç şarj istasyonları ile günde ortalama 20 araca kadar şarj imkanı sunuluyor. 1 araç tam dolumla ortalama 250 km’ye kadar yol alabiliyor. Bu sayede sadece gayrimenkulun hayat döngüsündeki karbon salınımı değil, fosil yakıt tüketen araçların yarattığı karbon salınımını da düşürmeyi hedefliyor.

Proje karının yüzde 25’i satış sonrası hizmetlere ayrılıyor

MİNT, müşteri memnuniyeti ilkesi ile her projenin karının yüzde 25’ini satış sonrası hizmetlere ayırıyor. Kullanıcı deneyimlerinin en üst düzeyde tutulması için spor salonu, sosyal alanların yanı sıra, shuttle hizmeti de veriyor.

MİNT Çağlayan Türkiye’de EDGE’e başvuran ilk konut projesi oldu

MİNT Çağlayan, yakaladığı tasarruf rakamlarıyla Dünya Bankası kuruluşu olan International Finance Corporation (IFC) tarafından geliştirilen EDGE sertifikasına Türkiye’den başvurmaya hak kazanan ilk konut projesi olma başarısını gösterdi. MİNT Çağlayan tasarım aşamasından itibaren enerji, su ve hammadde kaynaklarını en verimli kullanacak şekilde planlandı. Bu süreçte özellikle tasarımda en iyi uygulamalar tercih edilerek malzeme ve sistem seçimleri; verimlilik, konfor ve insan sağlığı kriterleri düşünerek yapıldı. Bu kapsamda yapılan uygulamalar sonucunda, MİNT Çağlayan’da Enerji Kategorisinde yüzde 25, Su Kategorisinde yüzde 25, Malzeme Kategorisinde yapılan yeniden değerlendirme ile yüzde 40’ın üzerinde iyileştirme sağlanması hedefleniyor.

Bunları da beğenebilirsin