Mısır’ın Sokhna Dağları’nda deniz keyfi

Kullandığı yüksek teknolojiyle, yüzülebilir turkuaz lagünlerin inşa edilip işletilmesini sağlayan, dünyanın bu alandaki tek firması Crystal Lagoons, Mısırlı gayrimenkul şirketi TatweerMisr ile bir işbirliği gerçekleştirerek Sokhna Dağları’na masmavi sular ile cennet gibi kumsalları getirmeye hazırlanıyor.

İşbirliği kapsamında toplam büyüklüğü 40.000 metrekare olacak olan altı muhteşem lagün ve üç kilometre uzunluğunda kumsal inşa edilecek.

Gayrimenkul projeleri için dev su kütlelerinin ekonomik bir şekilde inşa edilip işletilmesini sağlayan, dünyanın bu alandaki tek firması Crystal Lagoons, Sokhna Dağları’ndaki ilk yapay lagünü inşa etmek için Mısırlı gayrimenkul şirketi TatweerMisr ile el sıkıştı.

IL Monte Galala-Sokhna sakinleri muhteşem dağların ve lagünlerin berrak turkuaz suların oluşturacağı enfes bir manzaranın tadını çıkartacak. Bu işbirliği kapsamında 40,000 metrekarelik alana yayılmış altı muhteşem lagün ve üç kilometre uzunluğunda kumsal inşa edilecek. 250 milyon dolar değerindeki projenin çeşitli etaplar halinde toplam 10 yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Projenin ilk aşamasında ise 2019 yılına kadar 1600’den fazla konut inşa edilecek.

Crystal Lagoons Ortadoğu Bölge Direktörü Carlos Salas, projenin dağlık alandaki ilk insan yapımı lagün projesi olacağına dikkat çekerek şunları söyledi: “Bu proje Crystal Lagoons’ün bir çöle, büyük bir şehrin merkezine ya da dağlık bir bölgeye yani dünyadaki herhangi bir yere cennet gibi kumsalları getirebileceğinin bir göstergesi. Crystal Lagoons’ün üstün teknolojisi sayesinde, IL Monte Galala-Sokhna sakinleri tatillerini ve boş vakitlerini keyifli bir şekilde geçirebilecekler.”

TatweerMisr Yönetim Kurulu Üyesi Ahmad Shalaby ise projenin IL Monte Galala’nın Sokhna’daki en saygın projelerden biri olduğunun altını çizerek projenin benzersiz manzarası ve sağladığı geniş imkânlarla diğer projelerden çok farklı bir deneyim sunacağını söyledi.

CrystalLagoons 

Crystal Lagoons’un geliştirdiği teknoloji sayesinde sınırsız büyüklükte berrak ve turkuaz lagünler çok düşük maliyetler ile inşa edilip işletilebilmektedir. Crystal Lagoons lagünlerinde yüzmenin yanı sıra kano, yelken, wind-surf, jet-ski, cable-ski gibi her türlü su sporu yapılabilmektedir. Etrafı beyaz kumsallarla çevrili turkuaz berrak lagünler sayesinde Maldivler’in tropik deniz ve plaj ortamı artık dünyanın herhangi bir yerinde yapay olarak geliştirilebilmektedir. Crystal Lagoons’un 2005 yılında geliştirdiği patentli teknolojisi bu alanda dünyadaki tek teknoloji olma özelliğini koruyor. Dünya genelinde gayrimenkul ve turizm sektörüne yönelik 60’tan fazla ülkede 300’ün üzerinde projesi bulunan CrystalLagoons, ekonomiye değer katmanın yanı sıra global gayrimenkul sektörünün de gelişmesine katkı sağlıyor.

CrystalLagoons_Logo

Bunları da beğenebilirsin