Murat Kurum: Ayasofya Camii yeni müjde ve başlangıç

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ayasofya Müzesi'nin cami olmasına dair düşüncelerini Zeytinburnu'ndaki törende açıkladı. Zeytinburnu'nda 428 konut ve 69 ticari ünite ile Zeytinburnu Millet Bahçesi temel atma törenine katılan Bakan Kurum, "Bu yeni müjde ve başlangıcın, tüm insanlık için barışa, huzura, refaha vesile olmasını diliyorum" dedi. İşte Kurum'un Ayasofya Camii yorumu...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Zeytinburnu kentsel dönüşüm ve Zeytinburnu Millet Bahçesi temel atma töreninde yaptığı açıklamada Ayasofya Müzesi’nin Ayasofya Camii’ne dönüştürülmesini değerlendirdi.

Murat Kurum, Ayasofya Camii için ne dedi?

Bakan Kurum, Ayasofya Camii için şunları söyledi:

“Dün Danıştay kararıyla alınan tekrar cami olarak hizmet verecek olan tarihi Ayasofya Camimizin ülkemiz, milletimiz, İslam ümmeti ve bilhassa insanlık alemi için hayırlar getirmesini diliyorum.

Yüzlerce yıl boyunca yeryüzünde adalet ve barışın temsilcisi olan aziz ceddimiz Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerinin bu güzel emanetinin, bu yeni müjde ve başlangıcın, tüm insanlık için barışa, huzura, refaha vesile olmasını diliyorum. Ecdadımız her zaman birliği, barışı ve huzuru götürmüştür.

İnşallah biz de ecdadımızın torunları olarak aynı anlayışla bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz.”

ÇŞB

Bunları da beğenebilirsin