Murat Kurum’dan ilginç açıklama: Yapabiliyorsam, Bakanlığa devam edeyim

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu ile katıldığı Kentsel Dönüşüm İstişare Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada "Eğer ben bu işleri yapabiliyorsam, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devam edeyim" dedi. İşte Kurum'un o sözleri...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Kentsel Dönüşüm İstişare Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada ilginç bir cümle kurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı toplantının ardından kameraların önüne geçen Bakan Kurum, “Eğer ben bu işleri yapabiliyorsam, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devam edeyim” dedi.

Murat Kurum: “Bakanlığa devam edeyim”

Bakan Murat Kurum, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve kentin 39 ilçesinin belediye başkanlarının da katıldığı toplantının ardından yaptığı açıklamasında, haberin başlığındaki cümleyi şu paragrafta söyledi:

“Burada siyasi bir kaygı gözetmeksizin, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak, bu koltukta otururken, İstanbul’umuz için, ülkemiz için, kentsel dönüşüm için, vatandaşımızın sağlığı için doğru bir adım atıp atmadığım önemlidir. Eğer ben bu işleri yapabiliyorsam, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devam edeyim. Belediye başkanlarımız bu işleri yapabiliyorlarsa eğer, başkanlıklarına devam etsinler. Ama biz, bu işleri yapamıyorsak eğer, bu görevlerde de olmayalım istiyoruz. Ortak bir dille, ortak bir eylemle, siyaset üstü bir bakış açısıyla, bunu inşallah başaracağız.

Vali’mizle Büyükşehir Belediye Başkanı’mızla, ilçe belediye başkanlarımızla el ele vererek, vatandaşlarımızla birlikte bu kentsel dönüşümü sürecini tamamlayacağız. Bir kez daha analarımız ağlamasın, ocaklarımıza ateş düşsün istemiyoruz. Bir kez daha Yeşilyurt Apartmanı gibi binaların altında çocuklar, anneler babalar kalsın istemiyoruz. Vatandaşlarımızdan da özellikle şunu rica ediyorum: Gelin riskli binalarımızın risk tespiti talebinde bulunalım. Biz, bu birlikteliğe destek olacağız, destek vereceğiz. Belediyelerimizle birlikte el ele verelim ve enkaz altında hayat aramak yerine, hayatı yapacağımız kentsel dönüşümle birlikte sağlam, güvenli, sosyal altyapısı olan konutlarımıza ayıralım diyorum.”

Bakan Kurum ve İBB Başkanı İmamoğlu ‘kentsel dönüşüm’de buluştu

İBB

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin