Murat Uzun: Sektör 2 ayda rekora koşabilir

CNR Emlak Fuarı 2015’te sektörü değerlendiren Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, “Yılın son iki ayında satış rekoruna ulaşılabileceğini düşünüyorum” dedi. İşte o açıklama…

Yılın ilk 10 ayında geride bırakılan iki genel seçimin de etkisiyle gayrimenkul piyasalarında durağanlık yaşandığını ve tüm sektör temsilcilerinde bu durumun hissedildiğini belirten Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, “Eylül ve ekim aylarında gayrimenkul satış verileri, beklenen satış ivmesinden çok daha yüksekti. Seçimden istikrarın çıkmasıyla, bu ivmenin artarak süreceğini ve yılın son iki ayında satış rekoruna ulaşılabileceğini düşünüyorum. Bu doğrultuda 2016 yılının, sektör açısından çok daha verimli olacağını öngörmekteyim” dedi.

CNR Emlak Fuarı 2015 te seçim sonrasını da değerlendiren Uzun, 2 Kasım ile birlikte finans piyasaları, tek başına iktidarı olumlu karşılamış görünüyor. Faizlerdeki yükseliş, yerini düşüşe bırakacak, gayrimenkul sektörü en iyi yatırım aracı sıralamasında yeniden ilk 5 içinde olacaktır. Seçim sonuçları, sadece gayrimenkul sektöründe değil tüm sektörlerde, 4 yıllık planlamalar yapabilme imkânı tanıdı” açıklamasını yaptı.

PROJEBEYAZ HELİS YAPI, 140 MİLYON TL’LİK HELİS MORE İLE GÜNDEMDE! DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!

Bunları da beğenebilirsin