O üç şehire ‘İstiklal Yolu Tarihi Milli Park’ geliyor

İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı için Cumhurbaşkanlığı Kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı nerede kurulacak? İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı güzergahı hangi şehir ve ilçelerden geçecek? İşte detaylar...

İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Kasım 2018 tarihli imzasıyla 302 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı, bugün (2 Kasım 2018) tarihli ve 30583 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı; Ankara, Çankırı ve Kastamonu il sınırları içinde yer alacak.

İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı nereye yapılacak?

imarpanosu.com’un karardan derlediği bilgiye göre İstiklal Yolu Güzergahı şöyle belirlendi: Ankara – Çubuk – Kalecik – Ilgaz – Kastamonu – Seydiler – Küre – İnebolu… İşte o karar ve güzergah haritası ile detaylar…

Ankara, Çankırı ve Kastamonu İlleri Sınırları İçerisinde Bulunan ve Sınırları Belirtilen Alanın İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı Olarak Belirlenmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 302)

Ankara, Çankırı ve Kastamonu illeri sınırları içerisinde bulunan ve ekli harita ile koordinat listesinde sınırları belirtilen alanın “İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı” olarak belirlenmesine, 2873 sayılı Milli Parklar Kanununun 3’üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.

İSTİKLAL YOLU TARİHİ MİLLİ PARK KARARININ EKİ VE HARİTALAR ÜZERİNDE DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin