Optimist Residence’de Türk mimarisi gelecek ile harmanlandı

Optimist Residence, dünyanın en ünlü mimarlık firmalarından RMJM tarafından tasarlandı. Mist İnşaat ve RMJM, Optimist Residence projesinde geleneksel Türk mimarisini, geleceğin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde harmanladı… Mimar Mimar Sotiris Tsoulos’un açıklaması şöyle…

Optimist Residence, Fikirtepe kentsel dönüşüm özel pilot bölge kapsamında Kadıköy Fikirtepe’de hayata geçiriliyor… Dünyanın en ünlü mimarlık firmalarından RMJM tarafından tasarlanan Optimist Residence, Mist İnşaat tarafından inşa ediliyor.

Optimist Residence, konum avantajlarıyla Fikirtepe projelerinin önüne geçiyor…

E-5 ve metrobüs yolundan Fikirtepe’ye girişte; Avrasya Tüneli ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile İstanbul’un her yerine ulaşım imkanı sunan karayolu ağına hakim noktada konumlandırılan Optimist Residence, önümüzdeki aylarda yapacağı lansmanla birlikte konum ve proje içindeki sosyal avantajları kadar mimarisi ile de çok konuşulacak…

Optimist Residence, mimarisiyle de çok konuşulacak…

Fikirtepe projelerinin en yenisi olan Optimist Residence, geleneksel Türk mimarisinin nostaljik cumbalı pencereleri, komşuluk değerlerini arttırarak yaşatacak sosyal alanları, dikey ve gökyüzü bahçeleriyle yeşili ve toprağı, modern çizgisi ile Kadıköy’ün sembolü olacak tasarıma sahip.

Sotiris Tsulos: “Optimist Residence, Türkiye’yi yükselişe geçiren proje”

RMJM Mimarlık Kurucusu Mimar SotirisTsoulos…

RMJM Mimarlık’ın kurucusu Mimar Sotiris Tsulos, projenin resmi internet sitesi OptimistResidence.com üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Optimist Residence ile yükseliş dönemine geçtiğini söyledi. Mimar Tsulos, “Türkiye, Optimist Residence ile yapı ve mimari kültür gelişiminde yeni bir yükseliş dönemine geçiyor” dedi.

Optimist Residence’nin zamanının ötesinde çizgileri, Türkiye’de bir ilk olan dikey bahçeleri ve içinden hayat geçen yapısıyla konut standartlarını bir adım yukarıya taşıdığını ifade eden Mimar Tsulos’un açıklaması şöyle:

“Türkiye Optimist Residence ile yapı ve mimari kültür gelişiminde yeni bir yükseliş dönemine geçiyor. Tamamen özgün ve dünyada başka bir örneği bulunmayan Optimist Residence, geleneksel Türk mimarisinin ve günümüz ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan modern mimarinin harmanlanmasıyla hayata geçiyor.”

Mist İnşaat’ın Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi Optimist Residence, 1+0’dan 4+1’e farklı tiplerde 554 konut ve 56 ticari üniteden oluşuyor… Optimist Residence projesinde konutların büyüklüğü 44 metrekare ile 200 metrekare arasında değişirken tavan yüksekliği ise 3.40 metre olarak belirlendi.

OPTIMIST RESIDENCE’Yİ EN SON YAYINLANAN TANITIM FİLMİNDE İZLEMEK VE DETAYLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

Optimist Residence nerede?

Optimist Residence, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki en büyük ve en kalabalık ilçesi Kadıköy’ün en değerli lokasyonu Fikirtepe Mahallesi’nde, Yıldırım Sokak No: 40 adresinde inşa ediliyor. Optimist Residence projesinin harita üzerindeki konumu şöyle…

Optimist Residence iletişim

Tel: 444 30 67

Web: www.optimistresidence.com

Bunları da beğenebilirsin