Ozan Balaban kimdir?

Emaar Türkiye’deki CEO’luk görevinden bugün itibariyle ayrılan Ozan Balaban kimdir? Ozan Balaban nereden mezun? İşte Ozan Balaban biyografisi ve özgeçmişi…

Emaar Türkiye CEO’su iken bugün yayınladığı veda mektubu ile bu görevinden ayrılan Ozan Balaban kimdir? İşte Ozan Balaban’ın özgeçmişi…

Ozan Balaban kimdir?

İzmir Saint Joseph Lisesi’nde eğitimini tamamlayan Ozan Balaban İsviçre College Du Leman’da ve sonrasında Floransa Devlet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde öğrenimine devam etti. Güney Caroline’daki Clemson Üniversitesi’nde hastane mimarisi ve inşaat işletme mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı.

Öğrenimi sırasında Skanska’da çalışan Balaban, ardından Bovis Lend Lease’in Atlanta, Londra ve Milano ofislerinde 8 yıl süresince üst düzey görevlerde yer aldı. Balaban, Armani’nin İtalya’daki otelinin inşaatını yönetti.

Emaar’ın 2006 yılında Türkiye’de yatırım yapma kararının ardından Balaban, Emaar’ın Türkiye CEO’luğu görevini kabul ederek İstanbul’a döndü. 1 Kasım 2014 tarihi itibarı ile Emaar tarafından görev ve yetki alanını genişleterek Bölge CEO’su (Regional CEO) olarak görevlendirilen Balaban, yeni pozisyonunda Türkiye’nin yanı sıra Emaar Properties’in Fas, Ürdün ve Pakistan operasyonlarından da sorumlu oldu. Ozan Balaban evli ve ikiz çocuk babasıdır.

Bunları da beğenebilirsin