Özen Kuzu: Toplumun ‘zehirlenmiş’ kısmı ayıklanmıştır

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Özen Kuzu, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümüyle ilgili yaptığı açıklamada, “FETÖ’nün zehirlediği, vatanına hıyanet eden kişiler toplumdan ayıklanmış ve en ağır cezaya mahkûm olmuşlardır. Gün, zafer günüdür!” dedi. İşte o açıklama…

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Özen Kuzu’nun açıklaması şöyle;

“FETÖ, tüm kurumlarımızın içine sinsice nüfuz etmiş, izlediği “beyin yıkama” politikası ile milletimizin ve topraklarımızın içerisinde hain bir teşkilatlanma sergilemiş ve tam 1 yıl önce, 15 Temmuz 2016’da milletimizin bütünlüğüne, milli irademize yönelik ayaklanma hareketi gerçekleştirmiştir. Darbe diyemeyeceğim, bu düpedüz vatana ihanettir. Planlanmış ve organize edilmiş bir suçtur.

Böylesi hain bir kalkışma karşısında vatansever yurttaşlarımızla birlikte liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sokağa çıkın” çağrısına kulak verdik ve birlik olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik.

Son 1 yılda ülke ekonomimiz büyümeye, gelişmeye devam etti. Ülkemizin üstüne oynanan böylesi kirli oyunları dünyada Türkiye’den başka hiçbir ülke kolay atlatamazdı. Ülkemiz dik duruşuyla dünyaya meydan okudu.

Halkımız 15 Temmuz günü yaşanan hain kalkışmaya sokaklara çıkıp dik duruşuyla “dur” dedi. Ülkemizi bölmeye çalışan hainlere hep beraber bunu yapamayacaklarını kanıtladık. Vatansever halkımızın tankların önünde durması, kahramanca sokaklara çıkması, gövdelerini silahlara siper etmesi vatan için ne kadar gözü kara olunabileceğini dünyaya gösterdi.

“Halkımız kahramanlık örneği sergiledi”

Ülkesi için gerekirse ölümü göze alan vatansever halkımız dünyaya kahramanlık örneği sergiledi. Liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın demokrasinin ve halkın yanında yer alarak, halkı meydanlara davet etmesi ile durdurulan bu saldırı, binlerce vatan haininin tutuklanması ile son buldu. Demokratik ve laik düzene yapılan bu saldırıda; vatanına, milletine ve yaşadığı topraklara ihanet edenler cezasını buldular. Bu hain saldırıda canı pahasına savaşan aziz Türk milletinin fedakârlığını tarih unutmayacaktır. Milli iradenin koruyucusu halkımızdır. Bu vatan kolay kazanılmadı, kolay kaybedileceğini de hiç düşünmüyorum.

Ülkemizin geleceğine güvenimiz tam. Yatırımlarımıza ve projelerimize hız kesmeden devam ediyor, ülkemiz için tüm özverimiz ile çalışıyoruz.”

Bunları da beğenebilirsin