Palma D’oro May İnşaat Fikirtepe projesine Katarlı ortak

Palma D’oro May İnşaat Fikirtepe projesine Katarlı ortak ile başlayacak… İmarpanosu.com, bir Fikirtepe bombası daha patlatıyor ve Palma D’oro May İnşaat’ın Fikirtepe’de hayata geçireceği New Idea Tower projesine ortak olan Katarlı sermayedarın ismini açıklıyor… 

Emre KULCANAY - imarpanosu.com / ÖZEL HABER
Emre KULCANAY  imarpanosu.com ÖZEL HABER

  Palma D’oro May İnşaat Fikirtepe projesine Katarlı ortak buldu… Palma D’oro May İnşaat’ın Fikirtepe Eğitim Mahallesi’nde konumlandırdığı projesi, New Idea Tower, Katarlı ortakla birlikte hayata geçirilecek. Detayları ilk kez imarpanosu.com’da okuyacaksınız…

Palma D’oro May İnşaat, Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesine Körfez sermayesini çeken ilk firma oldu… Peki o Körfez sermayesinin temsilcisi, Katarlı ortak kim? Katarlı ortak New Idea Tower projesine ne kadar ortak? New Idea Tower ne zaman satışa çıkacak? New Idea Tower projesinde konutlar kaç liradan satılacak? New Idea Tower fiyat listesi kaç liradan başlayacak? New Idea Tower ne zaman teslim edilecek? Palma D’oro May İnşaat, Fikirtepe New Idea Tower projesinde hak sahiplerine hangi sözü verdi?   İmarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay sordu, Palma D’oro May İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Ekşi cevap verdi… İşte Fikirtepe’de Körfez sermayesi bombası ve New Idea Tower projesiyle ilgili lansman öncesi çok önemli açıklamalar…

Palma D’oro May İnşaat Fikirtepe projesi New Idea Tower nerede?

Fikirtepe kentsel dönüşüm kapsamında Palma D’oro May İnşaat tarafından hayata geçirilen New Idea Tower, Fikirtepe Eğitim Mahallesi’nde  3058-3059-3060-3062-3063-3064-3065 adalarda toplam 24 bin 200 metrekare arsa alanı üzerinde 100 bin metrekare inşaat alanına sahip olması planlanarak hayata geçiriliyor.

Palma D'oro May İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Ekşi, İmarpanosu.com'a çok özel açıklamalar yaptı...
Palma D’oro May İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Ekşi, İmarpanosu.com’a çok özel açıklamalar yaptı…

New Idea Tower projesini, projeye ve dolayısıyla Fikirtepe’de Körfez sermayesi getiren Katarlı ortağı ve Fikirtepe’de son durumu Palma D’oro May İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Ekşi ile konuştuk…

FİKİRTEPE NEW IDEA TOWER’DA SON DURUM NE?

Projenize neden New Idea Tower adını verdiniz?

– New Idea Tower, ‘yeni fikir’ anlamına gelen bir proje… Fikirtepemizle özdeş bir isim olduğu için bu adda karar kıldık.

Fikirtepe’ye ne zaman girdiniz, New Idea Tower projesinde hangi aşamadasınız?

– 2011 yılının sonunda Fikirtepe’ye girdik. Şu an iki tane adamız var burada üzerinde çalıştığımız ve sözleşme imzaladığımız… Bir adamızda yüzde 80 seviyesindeyiz, diğer adamızda yüzde 60 seviyelerindeyiz. Yüzde 80 imza topladığımız adamızda 2/3 çoğunluğu sağladığımız için yapı ruhsatı almak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuruda bulunduk.

İmzalamayan yüzde 20 azınlıkla ilgili Bakanlığın kamulaştırma kararıyla ilgili tebligat yollamasını bekliyoruz. 2/3 çoğunlukla ilgili kamulaştırma kanunda var, kanun kapsamında öngörüyoruz biz bunları.

Bakanlık ve firmalar kamulaştırmadan yana değil.. Sanırım siz de değilsiniz?

– Tabii ki kamulaştırmadan yana değiliz ve biz yüzde 20 azınlıkla tekrardan görüşüp anlaşma zeminini oluşturmak için yeniden görüşmelere başladık bile…

New Idea Tower projesinde kaç konut olacak?

– New Idea Tower projemiz ‘C Bölgesi’ yani konut alanında bulunmakta. New Idea Tower, toplam üç bloktan oluşan, 26’şar katlı toplamda 100 bin metrekare inşaat alanı olmasını planladığımız bir projedir. Yaklaşık 1000 civarında konut bulunacak.

Arsa alanı ne kadar?

– 24 bin 200 metrekare. New Idea Tower, sosyal alanların bulunduğu; havuz, fitness, Türk hamamı, sinema salonları, özel mutfakların yer aldığı bir proje… Özel mutfak, daha çok Avrupa’da kullanılan bir sistem; vatandaş evinde kokusunu duymak istemediği yemeği aşağıda özel, izole edilmiş alanlarda pişirme alanlarında, fırınlarda pişirtip servis ettirebilme opsiyonuna sahip olacak.

Projede ticari üniteye ne kadar yer ayrıldı?

– 3 bin metrekareyi ticari alanlara ayırdık ancak bunlar siteye hizmet edecek pozisyonda gerçekleşecek alanlar olacak. Süpermarket, kafe zinciri, eczane, kuru temizleme vs siteye hitap edecek şekilde olabilir. Proje sadece konut ve ticari alandan oluşacak, AVM yok.

New Idea Tower’ın ne kadarı hak sahiplerine ayrıldı?

– Projedeki 1000 dairenin yüzde 55’i hak sahiplerinin olacak.

New Idea Tower ne zaman satışa çıkacak?

– Yeni yıl itibarıyla, Ocak 2016’da proje satışına başlayacağız. Şu an projelerimizi çizdirdik, avan projelerimiz hazır; tabii burada mal sahiplerinin isteği doğrultusunda oluşturduğumuz daireler ve bizim isteğimiz doğrultusunda oluşturulan daireleri projelendirmeye çalışıyoruz çünkü metrekare hepsinde farklı olduğu için iki talebin ortalamasını alıp bir proje çıkaracağız.

NEW IDEA TOWER FİYAT

New Idea Tower fiyatları kaç TL’den başlayacak?

– Metrekaresi 9 bin TL ile 11 bin TL arasında değişen dairelerimiz olacak. Penthouselarımız ise farklı bir rakamdan satılacak.

Ticari ünitede rakamlar nasıl olacak?

– Ticari alanlar satılık değil. Orada kiralama yapacağız.

– Yatırımcı niye buradan ev alsın, oturmak isteyen neden buradan ev alsın?

– Yatırımcının buradan ev almasının sebebi öncelikle lokasyon… New Idea Tower projemizin gerçekleşeceği yer Postane Sokak ile ve Nahit Bey Sokak aralarında kalıyor ilk alan… Minibüs yoluna 70-80 metre mesafede burası. Minibüs caddesine yakınlığıyla, metro ve metrobüse yürüme mesafesinde konumlanmasıyla ilgili olarak çok güzel bir yerde… Rakım olarak Kadıköy’de en yüksek yer olması, Üsküdar Çamlıca’dan sonra bu bölgedeki en yüksek yer burası. Oturmak için ev alınmasının sebebi ise şu; biz burada daireden çok yeni bir yaşam sunuyoruz. Güvenliğiyle, çocuğunuzu oynamak için bıraktığınız parkıyla, havuzuyla bütün her şeyiyle yeni bir yaşam alanı gerçekleştiriyoruz. Bu da insanların hep istemiş olduğu hem ulaşımı kolay hem de güvenilir bir yerde oturmalarını sağlayacağız. Ve para kazanacak yatırımcı buradan…

Proje ne kadar kazandıracak yatırımcıya?

– Lansmandan ev alan yatırımcı, biz inşaatı bitirdiğimizde evin değeri yüzde 30-40 artmış olacak. Gayrimenkulün kazandırmama şansı zaten yok. Hala konut açığının olduğu Türkiye’de gayrimenkul yatırımlarının geriye gitme riski yok. Ve yatırımı doğru alanda güzel bir konumda yaparsanız kazancınız daha da fazla yükselecektir.

Konut tipleri neler?

– 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve penthouse daireler olacak. 50 metrekareden başlayıp 300 metrekareye kadar değişecek daire büyüklükleri. Projede lego sistemiyle birleştirilebilir daireler oluşturuyoruz. Bizden 200 metrekare daire istenirse 200 metrekare daire de çıkartabiliyoruz. Özel A+ bir site gerçekleşecek, burada ‘akıllı ev sistemleri’ni kullanacağız. Yerimiz Fikirtepe’den biraz daha izole edilmiş bir konumda olup, daha çok Göztepe’ye yakın Kuyubaşı civarında konumlanıyor. Deniz seviyesinden yüksekliği 33 metre civarında, ilk 5 kattan sonra Tarihi Yarımada’yı 180 derece açıyla tam olarak görebilecek bir manzaraya sahip olacak.

New Idea Tower sakinleri bu manzaraya bakacak...
New Idea Tower sakinleri bu manzaraya bakacak…

Manzara kapanacak mı?

– Manzara hiç kapanmayacak çünkü bizim yerimiz Fikirtepe’nin kentsel dönüşüme giren son adası…

Ne zaman bitireceksiniz projeyi?

– Başladığımız gün itibariyle 33 ayda tamamlayacağız projeyi.

Proje sözleşmenizde hak sahiplerine nasıl bir güvence verdiniz?

– Biz aynı ayda kat betonumuz hiçbir şekilde aynı katta kalmayacak. Yani her ay değişik kat betonu atacağız, her ay bir üst kata çıkacağız. Projeyi ne kadar hızlı bitirirsek bizim için maliyetler de aynı şekilde azalacaktır. Vatandaş, “İnşaat durdu mu? Yavaş mı gidiyor?” şüphesine kapılmaması için “Bir katın betonu iki ay aynı kalırsa sözleşme iptal olur” diye bir güvence verdik vatandaşa.

Tazminat ödeyecek misiniz vatandaşa?

– Sözleşme iptal olduğunda tazminat zaten kendiliğinden geliyor.

FİKİRTEPE’DE KÖRFEZ SERMAYESİ: NEW IDEA TOWER’A KATARLI ORTAK

Katarlı Kraliyet Ailesi Üyesi Şeyh Abdulaziz Al Thani (Soldan ikinci), New Idea Tower Fikirtepe satış ofisini ziyaret etti ve Palma D'oro May İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ekşi (ortada), Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Ekşi (en sağda), şirket personeli ve ada temsilcileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi...
Katarlı Kraliyet Ailesi Üyesi Şeyh Abdulaziz Al Thani (Soldan ikinci), New Idea Tower Fikirtepe satış ofisini ziyaret etti ve Palma D’oro May İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ekşi (Soldan üçüncü), Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Ekşi (en sağda), şirket personeli ve ada temsilcileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi…

 

Projeyi tek başınıza mı yapıyorsunuz?

– Palma D’oro May İnşaat burayı üstlenici firma. Katarlı bir partnerimiz var.

Kim?

– Şeyh Abdulaziz Al Thani ile ortak olduk.

Ne zaman?

– 3 ay önce gerçekleşti bu ortaklık.

Fikirtepe’de ilk değil mi böyle bir Körfez ortaklığı?

– Biz de duymadık… Şeyh Abdulaziz Bey, yeri ve projeyi çok sevdiği için böyle bir ortaklık gerçekleşirdik kendisiyle.

Projenin maliyeti ne kadar?

– New Idea Tower, 150 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirilecek.

Şeyh Abdulaziz Al Thani ile projede ortaklık oranı nedir?

– Yarı yarıya ortağız, Yüzde 50 Al Thani – Yüzde 50 Palma D’oro May İnşaat…

Şeyh Abdulaziz kimdir? Kendisi ile ne zaman, nerede tanıştınız?

– Al Thani, İslam Konfederasyonu Yardımlaşma Başkanı’ydı… Geçtiğimiz yıl, biz oraya yardımda bulunmuştuk, o zaman tanıştık. Gelişmelerin ardından Fikirtepe’ye Körfez sermayesini getiren tek firma biz olduk. Katarlı iş adamlarının Türkiye’de çok fazla yatırımı var, sermaye Katar’dan Türkiye’ye gelmiş durumda.

Şeyh Abdulaziz, Fikirtepe’yi gördü mü? Buradaki manzaraya hakim mi?

– Bütün herşeyi biliyor. Kendisi bizzat gelerek hak sahiplerimizden bir kaçıyla bile görüştü.

ABDULAZİZ AL THANİ KİMDİR? DETAYLI BİLGİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Ortaklığın bu projeye etkisi nasıl olacak? Vatandaşa nasıl yansıyacak?

– Fikirtepe’de hak sahibi ortaklarımızla henüz bu bilgiyi paylaşmadık. Ramazan Bayramı’ndan sonra bir bilgilendirme toplantısı yapacağız ve Fikirtepeli ortaklarımızla bu bilgiyi birebir paylaşacağız. Ayrıca Hızır Bey Caddesi’nde 10 dönümlük başka bir yerimiz var, Şeyh Abdulaziz Bey buraya da ortak.

NEW IDEA TOWER’A KARDEŞ GELİYOR

– Fikirtepe’de ikinci projeyi nerede yapacaksınız?

– Yüzde 60 imza oranına ulaştığımız 10 dönümlük ikinci bölgemiz ise 4-5-6-7-8 Selim Sokakları kapsıyor.  Burada da aynı adla ikinci New Idea Tower projemizi hayata geçireceğiz. 10 dönüm üzerine 700 konuttan oluşan 2 blok halinde 26 katlı bir proje planlıyoruz.

Kadıköy’de Fikirtepe dışında bölgede proje yapacak mısınız?

– Kadıköy’de sadece Fikirtepe’deyiz…

Sözleşme imzalamayan vatandaşa mesajınız nedir?

– Yapacağımız projede evler onların şu anda oturdukları evlerden daha sağlam olacak. Burası riskli alan olduğu için birinci derecede önemli konu, bina sağlamlığı… Sağlam yapıların yapılmasıyla ilgili olarak insanların daha bilinçli olması gerekiyor. Bu sözüm sadece bizim adalarımızda imza atmayan vatandaşlara değil tüm Fikirtepe’deki imza atmakta çekinceli vatandaşlara… Buradaki hiçbir bina deprem yönetmeliğinden geçecek sağlamlığa sahip değil. Bunun için biraz daha aklıselim davranmakta fayda var…

PALMA D’ORO ŞİŞLİ RESIDENCE GELİYOR

Başka yerde süren projeniz var mı?

– Avrupa yakasında Şişli’de süren bir projemiz var, Gülbağ Mahallesi’nde Kanyon AVM’nin arkasında… Orada 150-160 konutluk bir proje gerçekleştiriyoruz. Şu an ruhsat aşamasında, adı Palma D’oro olacak.

PALMA D’ORO FİKİRTEPE’Yİ İFTARDA BULUŞTURUYOR! HABER İÇİN TIKLAYIN!

New Idea Tower iletişim

New Idea Tower Satış Ofisi

Adres: Eğitim Mahallesi, Nahit Bey Sokak No: 62 Fikirtepe / Kadıköy – İstanbul

Tel: 0216 551 02 12 – 444 02 92
Web: palmadoroinsaat.com

Bunları da beğenebilirsin