Piyalepaşa İstanbul’da yaşam başladı

Beyoğlu’nun merkezinde 4 milyar TL’lik yatırımla yükselen Piyalepaşa İstanbul, satışa çıktığı günden itibaren yüzde 60 değer kazanırken, konutlarının yüzde 60’ı satıldı, inşaatın ise yüzde 50’si tamamlandı. Projenin tamamının 2020 yılında tamamlanması hedefleniyor. İşte detaylar...

Polat markasının 60 yıllık geçmişi ve deneyimiyle hayata geçirdiği Piyalepaşa İstanbul’da yaşam başladı. Konut, rezidans, ofis, otel ve Alışveriş Sokağı’ndan oluşan karma konseptiyle Piyalepaşa İstanbul, ilk etap teslimleriyle birlikte ilk sakinlerini ağırlıyor.

Türkiye’nin özel sektör tarafından hayata geçirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul’da yaşam başladı. Beyoğlu’nun yaşayan yatırımı Piyalepaşa İstanbul’da ilk etap teslimlerle birlikte yaklaşık 220 dairede yaşam başlarken, yıl sonuna kadar 300 adet dairenin daha teslimi gerçekleştirilecek.

Konutu, rezidans bloğu, oteli, ofisi ve Alışveriş Sokağı’yla İstanbul’un kalbi Beyoğlu’nda yükselen Piyalepaşa İstanbul’da konutların ve rezidansların satışı, mağazaların ise kiralaması devam ediyor. 760 konut, 190 rezidansın yer aldığı projede, konutların metrekare satış fiyatı 13 bin 500 TL, rezidansların metrekare satış fiyatı ise 16 bin TL’den başlıyor. Kentsel dönüşüm projesi olması sebebiyle yüzde 1 KDV oranı ile avantaj sunan Piyalepaşa İstanbul’dan ev sahibi olmak isteyenler şirket bünyesinde 36 aya kadar sıfır faiz, banka kredisi kullanmak isteyenler ise 60 aya kadar yüzde 0,98 faiz oranı ile ödeme planını şekillendirebiliyor. Ayrıca kişiye özel yüzlerce ödeme imkanı da sunuluyor.

Polat Rezidans Piyalepaşa fiyat listesi! FOTO-VİDEO

Adnan Polat: “Türkiye’nin geleceğine ve sektörümüze olan inancımız tam”

Piyalepaşa İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, “Gayrimenkul ülkemizde her zaman en karlı ve güvenli yatırım aracı olmuştur. Ekonomik ve siyasi alanda yaşanan dalgalanmalara rağmen Türkiye’nin geleceğine ve sektörümüze olan inancımız tamdır. Bu azim ve istekle de çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Bugün, içinde bulunduğumuz konjonktüre rağmen ilk etabı teslim etmenin ve Piyalepaşa İstanbul’da yaşamı başlatmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. İlk etapta yaklaşık 220 daireyi teslim ettik, 2019 yılı sonu itibarıyla da tüm konutların teslimini tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Piyapelaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel ve Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, proje detaylarını paylaştı…

60 yılı aşkın geçmişi ve deneyimiyle inşaat sektörünün önde gelen markalarından biri haline geldiklerini belirten Adnan Polat: “Bugün geldiğimiz noktada gayrimenkul sektöründe edindiğimiz bilgi birikimi ve oluşturduğumuz güvenle, bir adım daha atarak Polat Yönetim şirketimizi kurduk. Bu vesileyle gayrimenkulün proje geliştirme ve yatırım alanlarından sonra yönetim alanına da geçtik. Polat Yönetim’le birlikte, bize güvenen müşterilerimize ve konut sakinlerimize daha iyi hizmet vermek için projelerimizin yönetim süreçlerini de biz üsteleniyoruz. Projelerimizde güvenlik, temizlik ve yönetim hizmetlerimizin yanı sıra dairelerini teslim aldıktan sonra kiraya vermek veya satışa sunmak isteyen konut sahipleri için 2. El Satış ve Kiralama Birimimiz de hizmet vermeye başladı. İnşaat sürecinden, konut satışı ve satış sonrasına kadar sunduğumuz hizmetlerle Polat müşterilerinin memnuniyetini sürdürülebilir kılmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’nin mahalle ölçeğindeki ilk LEED GOLD Sertifikası Piyalepaşa İstanbul’un…

Piyalepaşa İstanbul’u, tüm avantajlarına ek olarak yüzde 48 oranındaki yeşil alanıyla şehrin merkezinde doğaya karşı duyarlı bir yaşamın parçası olarak tasarladıklarını belirten Polat: “Grubumuz ve sektör açısından bir prestij projesi olan Piyalepaşa İstanbul ile bir ilki daha yaşıyoruz. Projemiz, Türkiye’nin mahalle ölçeğinde ilk ‘LEED Gold Plan Ön Sertifikası’ alan proje oldu. Projemizin tasarım aşamasından yapım ve operasyon sürecine kadar her evresinde çevre dostu uygulamaları dikkate aldık ve bu kriterlere uyumlu olacak şekilde hayata geçirdik. Emeğimizin karşılığını da bu şekilde almak bizleri onurlandırdı ve gururlandırdı” dedi.

Adnan Polat, Piyalepaşa’da konuşuyor CANLI

Şehrin kalbinde, ulaşım çok rahat

Ulaşım açısından merkezi bir konumda bulunan Piyalepaşa İstanbul, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin cazibe merkezlerine sadece birkaç dakika mesafede. İçerisinde ulaşım imkânı da bulunan proje D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına, Dolmabahçe ve Kâğıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın konumuyla da ön plana çıkıyor.

Proje içerisinde yer alan Alışveriş Sokağı ise 550 metre uzunluğunda, 17 metre genişliğinde. Yüzde 30 oranında kiralaması tamamlanan AVS’de 145 adet ulusal ve uluslararası marka yer alacak. Carrefour ve Cinemaximum gibi büyük markalarla anlaşmalar tamamlanırken, eczane, bakkal ve spor merkezi önümüzdeki aylarda açılacak.

Proje Künyesi:

Proje Yatırımcısı Piyalepaşa Gayrimenkul Geliştirme Yatırımı ve Ticaret A.Ş
Yatırım Tutarı 4 milyar TL
İnşaat Alanı 450.000 m²
Konut Adedi 760
Rezidans Adedi 190
Ofis Alanı 45.000 m²
Otel Alanı 34.000 m²
AVS Kiralanabilir Alan&Mağaza Sayısı 35000 m² – 145
Kapalı Sosyal Tesis Alanı 1.000 m2
Spor Merkezi 2.500 m²
Otopark 3.900
Mimarlık Ofisi iki design group
Piyalepaşa İstanbul iletişim
Web: www.piyalepasa.com.tr
Bunları da beğenebilirsin