Sadece 325 TL’ye şato sahibi olabilirsiniz

Fransa'nın Grand Cognac bölgesindeki ünlü Chateau de Vibrac'a komşu bir şatoyu 55 dolara (325.05 TL) satın almanız mümkün. Şatolarıyla ünlü bu bölgede bulunan ve bakımdan geçirilmesi gereken şatolar neredeyse yok pahasına yeni alıcılarını arıyor.

Fransa’nın Grand Cognac bölgesindeki ünlü Chateau de Vibrac’a komşu bir şatoyu 55 dolara satın almanız mümkün. Şatolarıyla ünlü bu bölgede bulunan ve bakımdan geçirilmesi gereken şatolar neredeyse yok pahasına yeni alıcılarını arıyor.

Fransa’nın şatolarıyla ünlü bölgesi Grand Cognac, bu özelliği sayesinde her yıl binlerce turisti ağırlamayı başarıyor. Yeşillikler arasında yükselen tarihi şatolar yüzlerce yıla meydan okuyan görkemleriyle dikkat çekiyor.

Şato fiyatları 55 dolardan başlıyor ama… Ama’sı var…

Chateau de Vibrac gibi ünlü şatoların yanı başında tatil geçirme fırsatı bölgeyi öne çıkaran yönlerden biri. Üstelik bunun için illa şato satın almanıza da gerek yok.

Bölgede faaliyet gösteren emlak şirketlerinden derlenen verilere göre dilerseniz Grand Cognac’ta fiyatı bir buçuk milyon dolara ulaşan şatoların yanı sıra çok daha uyguna da bu tarihi yapılara sahip olabilir ya da konaklayabilirsiniz.

Bölgede bulunan ve neredeyse harabeye dönen şatoları 55 dolardan başlayan fiyatlara satın almak mümkün. Tabii işin zorlu kısmı bundan sonra başlıyor. Çünkü aldığınız şatoyu aslına uygun bir şekilde inşa etmek zorundasınız. Bu da epey yüklü bir masrafı gözden çıkarmanız anlamına geliyor.

Milliyet

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin