Sağmalcılar’da ‘taşkın önlemli yapılaşma alanı’na zeminaltı katlı otopark geliyor

Bayrampaşa Sağmalcılar 347 parselin bir kısmı ile 23198 parsele ilişkin Nazım ve Uygulama İmar Planı tadilatı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde ilanen askıya çıktı. Plan değişikliğiyle, 'taşkın önlemli yapılaşma alanı'na zeminaltı katlı otopark yapılabilecek, otoparkın birinci katı pazar alanı olarak kullanılabilecek. İşte detaylar...

Bayrampaşa İlçesi, Altıntepsi (Sağmalcılar) Mahallesi, 347 parselin bir kısmı ile 23198 parsele ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Nazım ve Uygulama İmar Planı tadilatı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) ilanen askıya çıkarıldı.

Taşkın önlemli yapılaşma alanına zeminaltı katlı otopark ve pazar alanı

Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com’un plan tadilatından derlediği bilgiye göre; önceki gün (11 Ocak 2019, Cuma) askıya çıkarılan imar planı değişikliğiyle taşkın önlemli yapılaşma alanı sınırları içerisinde kalan bölgeye zeminaltı katlı otopark yapılabilecek, otoparkın birinci katı pazar alanı olarak kullanılabilecek.

Kültürel tesis ve çocuk bahçeleri alanı…

Emsal:1.00 olarak belirtilen taşkın önlemli yapılaşma alanı özellikli alan, imar planlarında “Kültürel Tesis Alanı” ve “Çocuk Bahçeleri Alanı” olarak belirtilmekte.

11 Şubat Pazartesi askıdan indirilecek ve…   

İBB, 46789 dosya numaralı imar planı değişikliğini 14.09.2018 tarihinde tasdikledi. Bayrampaşa İlçesi, Altıntepsi Mahallesi, 347 parselin bir kısmı ile 23198 parsele ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Nazım ve Uygulama İmar Planı tadilatı, bir aylık askı süresinin ardından 11 Şubat 2019 Pazartesi günü askıdan indirilecek ve uygulama için harekete geçilecek. Detaylar şöyle…

Bayrampaşa Sağmalcılar 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı notları

1- Plan değişikliği onama sınırı Bayrampaşa İlçesi, Altıntepsi (Sağmalcılar) Mahallesi, 347 parselin bir kısmı ve 23198 sayılı parselin tamamını kapsamaktadır.

2- Plan değişikliği onama sınırı içerisindeki alan “Kültürel Tesis Alanı” ve “Çocuk Bahçeleri Alanı” olup, taşkın önlemli yapılaşma alanı sınırları içerisinde kalmaktadır.

3- Kültürel tesis alanında max. emsal:1.00’dır.

4- Kültürel tesis alanında blok boyut ve şekilleri, kat adedi, kat yükseklikleri ve yapı çekme mesafeleri serbest olup çevre yapılaşma şartları dikkate alınarak Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onaylanacak avan proje aşamasında belirlenecek olup avan projesine göre uygulama yapılacaktır.

5- Plan değişikliği onama sınırı içerisinde zeminaltı katlı otopark yapılabilir.

6- Zeminaltı katlı otoparkın 1. katı pazar alanı olarak kullanılabilir.

7- Taşkın önlemli yapılaşma alanında kaldığından uygulama aşamasında İSKİ Genel Müdürlüğü’nün 25.07.2017 tarih ve E.20170375066 sayılı yazısında belirtilen hususlar dikkate alınacak olup önerilen tedbirlere uyulacaktır.

8- Açıklanmayan hususlarda meri nazım imar planı ve meri imar yönetmeliği hükümleri geçerlidir.

BAYRAMPAŞA SAĞMALCILAR İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİNİ BİLGİSAYARINIZA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN!

imarpanosu.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin