Anasayfa - Haberler - SAMM Developments’dan Türk sinemasına Toronto’da destek
SAMM Developments’dan Türk sinemasına Toronto’da destek

SAMM Developments’dan Türk sinemasına Toronto’da destek

Kanada’nın Toronto şehrinde dev inşaat projeleriyle dikkat çeken SAMM Developments, 42. Toronto Film Festivali’nde Türkiye’den katılımcılara sponsor oldu.

Kanada’nın Toronto şehrinde dev inşaat projeleriyle dikkat çeken Akman Holding’in Kanada’daki şirketi SAMM DevelopmentsInc, Türk sinemasına destek oluyor. SAMM Developments bünyesinde yer alan Delta Toronto East Hotel, bu yıl 7-11 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 42. Toronto Film Festivali’nde Türkiye’den katılımcılara sponsor oldu.

Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman...

Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman…

Konuyla ilgili bilgi veren Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, Türk sinema sektöründen gelen sanatçıları ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gelen festival katılımcılarını Delta Toronto East Hotel’de ağırlayacaklarını belirtti.

Kuzey Amerika’nın en büyüğü

Akman, “Toronto Film Festivali dünya film festivalleri arasında her yıl daha da önem kazanıyor ve katılım oranı artıyor. Bu festivale dünyanın en ünlü sinema sanatçıları katılıyor. Bundan sonra da sanat faaliyetlerine destek olmaya devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

Kuzey Amerika’nın en büyük film festivali unvanına sahip olan 42. Toronto Film Festivali’ne 74 ülkeden 300’den fazla film katılıyor.

dixon-600de-turk-yatirimciya-ozel-fiyat

Festival yarışmasız olarak yapılıyor. Bu arada SAMM Developments Toronto’daki ikinci büyük projesi olan ve konferans merkezi, ofis ile rezidanslardan oluşan ‘Dixon 600’projesinin Türkiye satış lansmanını bu yılın sonunda yapacak.

Comments

comments

Yandex.Metrica