Sanat, Mahall Bomonti İzmir’de

İzmir’in yeni kültür ve sanat mekanında sergi maratonu Güven Zeyrek, Nafi Çil ve Ozan Ünal ile başlıyor.

İzmir’in yeni cazibe merkezi Mahall Bomonti İzmir, kentin kültür ve sanat hayatına hareket getiriyor. İzmirli sanatseverler, özel konseptle hazırlanan tarihi mekânlarda, Lebriz Art Solutions ortaklığıyla düzenlenen sergilerde birbirinden değerli sanatçıların eserlerini görme fırsatı yakalayacak. Seri şekilde düzenlenmesi planlanan sergilerin ilki 19 Ekim’de 3 İzmirli sanatçı Güven Zeyrek, Nafi Çil ve Ozan Ünal’ın resim ve heykelleri ile başlıyor. 2017 Haziran ayına kadar devam edecek olan etkinliklerin Devrim Erbil sergisi ile tamamlanması planlanıyor.

Türkerler Holding, Mahall Bomonti İzmir projesiyle, kentin kültür ve sanat hayatına yeni bir atmosfer kazandırdı. 1912’de Bomonti Tesisleri olarak inşa edilen tarihi binalarda, özel olarak dizayn edilen galeride önemli sanatçıların, birbirinden değerli eserleri İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Lebriz Art Solutions ortaklığıyla organize edilen sergilerin ilki 3 İzmirli sanatçının eserleri ile açılacak.

2007 yılında sanat yaşamının ellinci yılını Türkiye İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’nde “50. Yıl Retrospektif” sergisiyle taçlandırmış olan sanatçı Güven Zeyrek ve “Ben mimar olmadan önce ressamdım” diyen resim-mimari alanlarındaki çalışmalarını başarıyla sürdüren sanatçı Nafi Çil’in özel seçki resimleri ve pek çok ödülü bulunan sanatçı Ozan Ünal’ın heykellerinden oluşacak serginin açılış etkinliği 19 Ekim’de gerçekleşecek. 23 Kasım’a kadar devam edecek olan sergide, aynı zamanda mimar olan Nafi Çil yapacağı söyleşiyle İzmirliler’le buluşacak.

Mahal Bomonti İzmir, ikinci etkinlik olarak 25 Kasım-22 Ocak tarihleri arasında Özdemir Altan “Kolajlar” sergisine ev sahipliği yapacak . Ardından 10 Şubat – 6 Mart tarihleri arasında 19. yüzyılda kullanılan Wet Collodion tekniği ve antika fotoğraf makinesi ile çekilen Kerim Suner imzalı fotoğrafların yer alacağı “Zamansız Portreler” fotoğraf sergisi gerçekleştirilecek. Ayrıca sanatçı Kerim Suner tarafından gerçekleştirilecek workshop ve seminerle İzmirli sanatseverler wet collodion tekniği ile yakından tanışmış olacak.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak planlanan ve aynı günde açılışı yapılacak olan “Heykelin İzinde 8 Kadın” heykel sergisi 5 Nisan’a kadar devam edecek. Mahall Bomonti İzmir’de 8 Kadın sanatçının eserlerinin yer aldığı karma heykel sergisi görülmeye değer… Çağdaş Türk resminin önde gelen isimlerinden Ertuğrul Ateş’in eserleri ise 7 Nisan – 10 Mayıs tarihleri arasında sergilenecek.

Mahall Bomonti İzmir, İzmirli sanatseverleri Mayıs ayında Devrim Erbil’le buluşturacak. 12 Mayıs’ta açılacak olan sergide sanatına altmış yılını ayırmış usta sanatçı Devrim Erbil’in eserleri 9 Haziran’a kadar misafirlerini ağırlayacak. Mahall Bomonti İzmir, yaz sezonunda yeni kültür ve sanat etkinlikleriyle İzmirliler’e hizmet etmeye devam edecek.

İzmir’de atmosfer değişecek

Mahall Bomonti İzmir; Konak, Alsancak ve Karşıyaka’nın ortasında Körfez’in tüm ihtişamını ev ve ofislere taşıyacak yaşam, iş, kültür-sanat ve eğlence merkezi olacak. Mahall Bomonti İzmir, uluslararası standartlarda konforlu rezidansları, ofis katları, dünya markası mağazaları, şık restoranları ve kafeleriyle kentteki iş dünyası ve sosyal yaşamın atmosferini değiştirecek.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin