Saraçhane, kütüphane oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'nin Saraçhane binasını daha önce söz verdikleri gibi kütüphane yapacaklarını açıkladı. İmamoğlu, "Kütüphane hemen başlayacak" dedi. İşte o açıklama...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane binası önünde yaptığı açıklamada daha önce verdiği sözü hatırlatarak, binanın kütüphane olarak öğrencilere hizmet edeceğini söyledi.

”Saraçhane belediye binasının söz verdiği gibi kütüphane yapılacağını dile getiren İmamoğlu, “Arkadaşlarımla bu süreçleri analiz edeceğiz. Teknik süreçleri aksatmadan. Kendi yönetim binası anlayışını koruyan mimari tasarımlara burası muhtaç. Bunu mutlaka hayata geçireceğiz. Bunun dünyada da örnekleri var ama biz en iyi olacağız. Bahsettiğimiz kütüphane hemen başlayacak. Elbette buradaki makamların, birimlerin mevcut yapı düzeni içerisinde konumlanması gerekiyor, Onların tasarımları halledilecek. Bunu hızlıca halledeceğiz. Burada eğitimin, kültürün, var olduğu süreci yaşatarak, bu binada arka binayı özellikle tanımlıyoruz. Bu binada, meclisin ve belediye başkanının olması, halkla iç içe olmanın fiziki imkanını sağlamış olacak. Ben, halkla uzaklaştığım an verimli olamayacağımı düşünüyorum. Halkın da bizimle buluştuğu kadar, bu kente verimliliği katacağını düşünüyorum. O katılımcılığı ve şeffaflığı bu fiziki alanda yansıtma mecburiyetimiz var. Arkadaşlarımla o süreci hızlıca başlatacağız” şeklinde konuştu.

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU’NUN AÇIKLAMALARININ TAMAMI İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Bunları da beğenebilirsin