Sarmaşık Sitesi nerede?

Ufak Tefek Cinayetler son günlerin popüler dizilerinden biri. İzlemeseniz bile muhtemelen duydunuz. Peki, bin bir türlü entrikanın döndüğü Sarmaşık Sitesi gerçekte neresi?

Reytinglerde zirveden düşmeyen Ufak Tefek Cinayetler dizisi son günlerde epey konuşuluyor. Dizinin çekildiği Sarmaşık Sitesi de kocaman bahçeli, göz alıcı evleriyle herkesi kendine hayran bırakıyor. Dizi genel olarak İstanbul’un çeşitli semtlerinde çekiliyor.

Ufak Tefek Cinayetler Sarmaşık Sitesi nerede?

Ufak Tefek Cinayetler dizisinin birçok sahnesi Zekeriyaköy’de çekiliyor. Belgrad Ormanı’na komşu Zekeriyaköy yemyeşil görüntüsüyle dizide bizlere görsel şölen sunuyor. Ancak dizideki herkesin içinde yaşamaktan gurur duyduğu, Merve Aksak’ın en güzel evine sahip olduğu, yaşamayanların ev almak için sıraya girdiği o meşhur Sarmaşık Sitesi aslında gerçekte Sarmaşık Sitesi değil. Burası Göktürk’te yer alan Kemer Country.

Kemer Country, lüks villalardan oluşan gerçekten çok lüks bir site. Kemer Country’de tüm mahallelerin kendine has özellikleri var. Kemer Country’nin inşa edilen ilk projesi olan Ormanboyu Mahallesi, geniş bir gölün kıyısında, Belgrad Ormanı’nın ve Mimar Sinan’ın tarihi su kemerlerinin çok yakınında kurulmuş. Lale Bayırı Mahallesinin 82 villası, Ormanboyu mahallesinde olduğu gibi, dizaynı Levanten mimarisine dayanan 12 değişik stilden meydana geliyor.

Kemer Country Mahalleleri

Eski Türk mahalleleri model alınarak dizayn edilen Kemeriçi Mahallesi, popüler trendlere karşı klasik mimarideki zamansızlığı vurguluyor. Avlusu ve cumbalı pencereleri ile Türk mimari tarzında tasarlanan ahşap evler, Kemer Country’nin diğer yapılardan farklılaşmasını sağlayan özellikleri de güçlü bir biçimde vurguluyor. Göl kenarında, dingin bir orman manzarasına sahip olan Yalıkonaklar Mahallesi ismini, göl ile adeta bütünleşen evlerinden almış.

Tarihi su kemerlerinin yanı başındaki Kemerboyu Mahallesi iki bölümden oluşuyor. İlk bölüm, Kemerboyu Konakları’nı, Kemerboyu Villaları’nı ve Kemerboyu Sıraevleri’ni kapsıyor. İkinci bölüm ise Yeni Burgaz Evleri’nden oluşuyor. Müstakil villalar, muhteşem tarihi su kemerlerinin sınırladığı bölgede yer alıyor. Levanten stilinde tasarlanmış olan evlerin iki katı ve 1,000- 3,000 metrekare büyüklüğünde bir bahçesi var. Kemer Country’nin kalbinde, köy meydanının yakınında yer alan son proje Kemer Köşk. Kemer Köşk, yapısı, canlı sosyal hayatı ile Kemer Country’nin kalbinde yer alıyor. Lale Kasrı, Kemer Country’nin en yüksek noktasında, Lale Tepesi’nde yer alıyor.

Sedir mahallesinin adı, mahalleyi çevreleyen sedir ağaçlarından geliyor. Golf sahasının gür yeşilliğine nazır bu yapılanma, 9 değişik stilde 58 evden oluşuyor. Magnolia Drive projesi modern tasarımları ve teknolojik özellikleri ile 21. yüzyıl mimarisinin tüm izlerini taşıyor. Kemer Country Su Evleri, huzurlu bir ortamda, doğa ve insanların isteklerinin ahenkli dengesine dikkat çekmek üzere tasarlanmış. Bir gölet ve havuzun çevresine inşa edilmiş olan Kemerbahçe Mahallesi, geniş yeşil bir alan içinde kurulu. Beyaz Konaklar Projesi, Göktürk’ün en hareketli ve canlı caddesi olan İstanbul Caddesi’nde yer alıyor. Kemer Country’nin yeni çağa uygun bir yaklaşımla kurduğu Kemer Country Residence, akıllı uygulamalarla donatılmış dairelerinde yaşayanlara en son teknolojik olanaklar ile modern bir hayat sunuyor. Kütük Evler ise Belgrad Ormanı içinde bulunuyor.

Sarmaşık Sitesi’nde ev fiyatları nasıl?

Sarmaşık Sitesi’nde satılık ev fiyatları yaklaşık 600 bin dolardan başlıyor, 8 milyon 750 bin dolara kadar yükseliyor. Kiralık villaların fiyatlarıysa 10 bin ilra ile 25 bin dolar arasında değişiyor.

Bunları da beğenebilirsin