Serdar İnan’a Semih Saygıner’den dava

Dünya bilardo şampiyonu Semih Saygıner, FETÖ silahlı terör örgütüne üye olduğu iddiasıyla tüm mal varlığına el konulan ve yurtdışına kaçan İnanlar İnşaat’ın patronu Serdar İnan ile bir bankaya 1 milyon 390 bin liralık tapu davası açtı.

İstanbul Tüketici Mahkemesi’ne açılan davanın dilekçesine göre Semih Saygıner ile İnanlar İnşaat, Sarıyer Uskumruköy’deki konut projesinden A12 Blok 1 numarada bulunan dairenin satışı için sözleşme imzaladı. Semih Saygıner dairenin 1 milyon 390 bin lira olan satış bedelini şirkete ödedi.

‘Tapularda ipotek var’

Hürriyet‘ten Özge Eğrikar‘ın haberine göre; Saygıner’in avukatı Halil İbrahim Çelik, “İnanlar İnşaat, daireyi gecikmeli olarak 26 Nisan 2016’da teslim etmiştir. Ancak dairenin tapusu verilmemiştir. Dairelere ipotek konulmuştur. Taşınmazın tapusunun ipotek ve varsa hacizlerden temizlenmiş şekilde müvekkilim adına tesciline, aksi takdirde müvekkilimin ödediği 1 milyon 390 bin liranın faiziyle ödenmesini talep ediyoruz” dedi.

‘Tapu kaydına ihtiyati tedbir’

Mahkeme ara kararında dairenin başkalarına satışının engellenmesi için tapu kaydına ihtiyati tedbir konulmasına karar verdi.

Hürriyet

Bunları da beğenebilirsin