Şirinevler Bahçehan Kent Meydanı Projesi geliyor! FOTOGALERİ

Şirinevler Bahçehan Kent Meydanı Ticaret Merkezi Projesi için düğmeye basıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Bahçelievler Şirinevler’de hayata geçirilecek meydan projesinin Nazım ve Uygulama İmar Planı değişikliği ilanen askıya çıkarıldı. İşte fotogaleri ile Şirinevler Bahçehan Kent Meydanı Projesi ve detaylar…

Şirinevler Bahçehan Kent Meydanı Ticaret Merkezi Projesi için süreç başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bahçelievler Şirinevler’de yapılacak Şirinevler Bahçehan Kent Meydanı Ticaret Merkezi Projesi için imar planı değişikliğini ilanen askıya çıkardı.

İBB, 40722 dosya numaralı Bahçelievler İlçesi, Şirinevler Bahçehan ve Çevresi (Kent Meydanı)’na ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Nazım ve Uygulama İmar Planı tadilatını 21.02.2017 tarihinde onayladı ve dün (25 Aralık 2017, Pazartesi) askıya çıkardı. Plan değişikliği, 23 Ocak 2018 Salı günü askıdan indirilecek. Detaylar şöyle;

Plan Notları

1- Tasdik sınırları içerisindeki alan meydan alanıdır.

2- Tasdik sınırları içerisinde kalan meydan alanında zemin katlı otopark E=0.40 yapı yüksekliği 2 katı (Hmax:14.00m) geçmeyen Kapalı Pazar Alanı, Park, Kültürel Alanlar (Kütüphane, Sergi ve Konferans Salonu) Eğitim Alanları (Bilgi-Beceri, Meslek Edindirme Kursları, Bilgi Evleri, İSMEK, vb) Ticaret (bu birimlere hizmet edecek kafeterya, büfe, yeme içme birimleri, dükkan satış birimleri) yer alabilir.

3- Meydan alanında, yol ve kavşak alanlarında zeminaltı katlı otopark yapılabilir.

4- Meydan alanı için +0.00 kotu, +15,35 olarak kabul edilecektir.

5- İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanacak avan projeye göre uygulama yapılacaktır.

6- İlgili kamu kurum görüşleri dikkate alınacak ve önerilen tedbirlere uyulacaktır.

7- Belirtilmeyen hususlarda meri plan hükümleri ve notları geçerlidir.

8- Söz konusu yapıda yapılacak ticari üniteler satışa konu edilemez.

Şirinevler Bahçehan projesi nedir? 

Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com tarafından derlenen bilgilere göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Şirinevler Bahçehan Kent Meydanı Ticaret Merkezi Projesi, İstanbul’un Bahçelievler İlçesi’nde gerçekleştirilecek. Ticaret ve kamu hizmeti veren birimlerin bulunacağı yapı, 52 bin metrekare alana sahip olacak.

Geçtiğimiz 2016 yılında projelendirilen Şirinevler Bahçehan Kent Meydanı Ticaret Merkezi Projesi, Filiz Cingi tarafından kurulan AURA Design Studio tarafından tasarlandı.

BAHÇELİEVLER ŞİRİNEVLER BAHÇEHAN VE ÇEVRESİ İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİNİ BİLGİSAYARINIZA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN!

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin