Sokağa çıkma yasağı var mı, yok mu? Cumhurbaşkanı açıkladı!

Sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasağı yok mu? Bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak mı? 5 Haziran Cuma akşamından 7 Haziran Pazar gece yarısına kadar sokağa çıkma yasağı var mı, yok mu? İşte bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması son durum bilgisi...

Sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasağı yok mu? Bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak mı? Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? 5 Haziran-7 Haziran tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı var mı? İşte 5 Haziran Cuma akşamından 7 Haziran Pazar gecesine kadar sürecek hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olup olmadığına dair son durum bilgisi…

Sağlık Bakanı, ‘Sokağa çıkma yasağı yok’ dedi ama…

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 3 Haziran 2020 Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 14 Büyükşehir ve Zonguldak ilini kapsayan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıldığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Dr. Koca, açıklamasında genel karar alınmadığını ancak illerden gelecek yeni vakalara göre o il için yasağın yeniden değerlendirilebileceğini söyledi. Koca’nın açıklamasına göre 65 yaş üzeri ile 18 yaş altı için kısıtlamalar devam edecek… Sağlık Bakanı’nın ‘Sokağa Çıkma Kısıtlaması Yok’ açıklaması, 4 Haziran 2020 Perşembe günkü Hürriyet Gazetesi’nde böyle manşet haber oldu:

Sağlık Bakanı Koca’nın ‘Kısıtlama Yok’ açıklaması, dünkü Hürriyet Gazetesi’nde böyle haber olmuştu…

Sokağa çıkma yasağı var mı, yok mu? Cevap haberin sonunda…

Gece yarısı yasak geldi, kafalar karıştı

Ancak tüm Türkiye, İçişleri Bakanlığı’nın gece yarısı valiliklere gönderdiği ve resmi Twitter hesabından duyurduğu 15 ilde uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması ile ilgili genelgesini konuştu. Genelgede “05 Haziran 2020 tarihi saat 24:00 ile 07 Haziran 2020 tarihi saat 24.00 arasında Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak denildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından gece yarısı valiliklere gönderilen genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması getirildi ama…

Sokağa çıkma yasağı var mı, yok mu? İşte cevap

Sokağa çıkma yasağı var mı? Yok mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!..

Sokağa çıkma yasağı olup olmadığı yönündeki tartışmalara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama son noktayı koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı. Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım” diyerek sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasını iptal ettiğini açıkladı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘sokağa çıkma kısıtlaması iptal’ açıklaması;

imarpanosu.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin