Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2020 için süreç başladı

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2020 Yarışması için başvuru süreci başladı. Peki Rönesans Holding tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışmasının ödülleri neler olacak? Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışmasının jüri üyeleri kimler? Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışma sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2020 için süreç başladı. Rönesans Holding tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen yarışmada konsept ‘Kendine Yeten Yaşam Alanları’ olarak belirlendi. 5 yıl içerisinde 100 binden fazla öğrenciye ulaşan yarışmada dereceye girecek geleceğin mimar, mühendis ve şehir planlamacıları para ödüllerinin yanı sıra, Rönesans Holding bünyesinde staj ve çeşitli eğitim programlarına katılma şansına da sahip olacak.

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması için son başvuru ne zaman?

‘Kendine Yeten Verimli Yaşam Alanları’ konseptiyle düzenlenen Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışmasına başvuruları Şubat ayında başladı. Yarışmanın son proje teslim tarihi ise 29 Mayıs 2020 Cuma günü olarak açıklandı.

Yarışmaya kimler katılabilecek?

Yarışmaya, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversitelerinde, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Çevre Mühendisliği ve Şehir Bölge Planlama eğitimi alan tüm öğrenciler katılabiliyor.

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması 2020 jürisinde kimler var?

Yarışmanın değerlendirme komitesinde ise altı kişilik Rönesans üst düzey yönetici mimar ve mühendislerin yanı sıra, Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Prof. Dr. Füsun Demirel, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Dr. Nurgün Bayazıt, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Prof. Dr. Ayşin Sev ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Doç. Dr. Mehmet Nuri İlgürel bulunuyor.

Kayaalp: “Binlerce gencimize ulaşmaya devam edeceğiz”

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışmasıyla ilgili düşüncelerini dile getiren Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, “Rönesans olarak geleceği hayal ederken, çevresel, ekonomik ve sosyal anlamda ‘sürdürülebilir gelişme’ yolundan bir an bile ayrılmayacağımız bir dönemden geçiyoruz. Gelecek nesillerin daha sağlıklı ve çevre dostu yapılarda yaşamasını sağlamanın yolu ise yarının mimar, mühendis ve şehir planlamacılarına sürdürülebilirlik kültürünün aşılanmasından geçiyor. Biz 2015 yılında bu vizyonla yola çıkarak ‘Sürdürülebilir Geleceği Tasarla’ yarışmasını hayata geçirdik. Yarınları kazanmak için gençlere dokunmayı amaçlayan bir şirket olarak, sektörde sahip olduğumuz tecrübenin de katkısıyla, bu yarışmanın ülkemizin geleceğine yapılmış bir yatırım olduğuna inanıyoruz. Öğrenmenin sürekliliğinin, takım çalışmasının ve birbirine destek olmanın gücünün farkındayız. Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek gençlerimizle tanışmak ve geleceğin inşasında ortak fikir üretmek amacıyla projemizin ilk beş yılında 100 binden fazla gence dokunmayı başardık. Daha sürdürülebilir bir gelecek için bu yıl da binlerce gencimize ulaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması 2020 ödülleri neler?

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla 2020 yarışmasına katılacak öğrenciler, Rönesans Holding bünyesinde staj imkanına sahip olmanın yanı sıra, ayrıca birinciye 20 bin TL, ikinciye 16 bin TL, üçüncüye ise 14 bin TL para ödülü verilecek.

SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEĞİ TASARLA YARIŞMASINA BAŞVURU İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Bunları da beğenebilirsin