Taşyapı Fikirtepe adasında kira yardımı protestosu

Taşyapı Fikirtepe projesinin hayata geçirileceği ve FİDEM’in haritasında 42 numarayla gösterilen bölgedeki ada sakinleri, 19 aydır kira yardımı alamadıkları iddiasıyla bugün saat 14:00’de protesto yürüyüşü gerçekleştiriyor. İşte ada sakini Fikirtepeliler’in yaptığı o açıklama…

emre

 

 Emre Kulcanay / imarpanosu.com -ÖZEL HABER- 

 

Fikirtepe’de Taşyapı projesinin hayata geçeceği ada sakinleri, 19 aydır kira yardımı ödemesini alamadıkları iddiasıyla yürüyüşe geçti. Taşyapı firmasının Fikirtepe’ye ilk gelen firma olarak ismiyle güven verdiğini söyleyen ada sakinleri, projede imzaların yüzde 96 oranında tamamlandığı halde bölgede tahliye ve yıkım yapılmadığını söylüyor.

Taşyapı Fikirtepe projesinin konumlandırıldığı FİDEM (Fikirtepe Dumlupınar Eğitim Merdivenköy Mahalleleri Derneği) haritasında 42 ile numaralandırılan 2282-2283-2292-2305-2307-2312 ada üzerindeki 13 bin 278 metrekare alanla ilgili sorunları ifade Ada Başkanı Sadık Gündüz, ada temsilcileri ve avukatlarıyla birlikte Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı ile görüşememekten şikayetçi…

EYLEMDEN FOTOGALERİ İÇİN TIKLAYIN!

“19 aydır kira yardımı alamıyoruz”

İmarpanosu.com’a konuşan Ada Başkanı Sadık Gündüz, “Firmadan randevu talep ediyoruz ama görüşemiyoruz bir türlü. 24 ay önce adayı terkettik. Bize projeyi 36 ayda bitireceklerini söylediler, yer devirleri yapılırken teminat alacaktık. Fikirtepe’ye gelenler arasında adı iyi olan, kaliteli firmaya gittik ama karşılığında aldığımız cevap  bizi tatmin etmiyor” dedi.

Bölgenin Fikirtepe’de ilk boşaltılan adalardan biri olduğunu ifade eden Gündüz, “İlk 6 ay boyunca 850 TL kira ödemesi yaptılar, son 19 aydır ise ödeme alamıyoruz. ‘İmzalar bitmediği için ödeyemiyoruz’ diyorlar ama elimizde bize çektikleri tahliye ve yıkım tebligatı var. Mahkemeye gidip icra takibi başlatmayı planlıyoruz artık” diye konuştu.

TAŞYAPI FİKİRTEPE PROJE ALANINDAN SON DURUM FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

Alanda 300 haneden 294 hanenin sözleşmeye imza attığına dikkat çeken Ada Başkanı Gündüz, “İmza atmayan 6 kişi var, firma onlara işaret ederek kira ödemesi yapmıyor” dedi.

Yürüyüş 14:00’de başlıyor

Taşyapı Fikirtepe adası sakinleri, bugün saat 14:00’de firma yetkilileriyle görüşmek amacıyla Fikirtepe Mandıra Caddesi üzerindeki Dr. Erkin Caddesi’nden Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Taşyapı Şantiyesi’ne yürüdü.

TAŞYAPI YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI İBRAHİM TURANLI’DAN FİKİRTEPELİLER’E: SİZ BİZİ SÜRÜNDÜRDÜNÜZ!.. O TARTIŞMA VİDEOSU VE HABER İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Bunları da beğenebilirsin