Temaşehir: Torkam’dan Konya’ya 700 milyon TL’lik yatırım

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Anadolu’da başlattığı konut hamlesinin ilk durağı Konya oluyor. Konya’nın en değerli bölgesi Meram’daki Emlak Konut arsası için açılan ihaleyi 700 milyon TL satış toplam geliri taahhüdüyle Torkam İnşaat kazandı. Temaşehir Konya markasıyla hayata geçirilecek proje şimdiden yoğun ilgi görüyor.

Emlak Konut’un 60 yılda yüz bini aşan konut üretim tecrübesini ve kalitesini Anadolu kentlerine taşıma hedefiyle başlattığı atağın ilk durağı Konya oldu. Konya’nın en değerli bölgesi Meram’daki 60 dönümlük Emlak Konut arsası için yapılan ihalede 700 milyonluk en yüksek teklifi vererek kazanan firma ise Torkam İnşaat ve Yatırım A.Ş. oldu. Yurt içi ve yurt dışında nitelikli ve markalı konut projeleri üreten Torkam, projenin ismini Temaşehir Konya olarak belirledi.

Emlak Konut’un İstanbul’da ürettiği markalı, yüksek donatı ve kalite konseptli projelerinin Konya’daki ilk örneği olacak Temaşehir Konya, Meram’da yeni proje üretmek için arsa stokunun çok kısıtlı olduğu değerli bir bölgede inşa edilecek. Kentin merkezi olan bu bölge nitelikli ve kaliteli konut projeleriyle dikkat çekiyor. Temaşehir Konya’da geniş, ferah, yüksek standartlı daire seçeneklerinin yanı sıra zengin sosyal donatı alanları, su ögeleri, yüzer localar, kapalı yüzme havuzları, tematik peyzaj alanları, çocuklar ve yaşlılar için oyun ve dinlenme alanları, cafe, restoran, kreş, taziye evi gibi pek çok ayrıntıya da yer verilmiş. Proje geliştirme sürecinde yapılan araştırmalar ve anketlerle Konyalıların öneri ve beklentileri, daire planlarından seçilen malzemelere hatta ürün renklerine kadar pek çok ayrıntıda projeye uyarlanmış. Temaşehir Konya’nın modern mimari unsurlarla birlikte Selçuklu mimarisinden de izler taşıyacağı belirtiliyor.

Temaşehir Konya projesi kapsamında 42. Cadde adı verilen ve dünyaca ünlü markalara ait mağazaların ve restoranların yer alacağı cadde çarşı konsepti ve Konya için yeni bir sembol alana dönüştürülmesi hedeflenen 20 bin metrekarelik bir meydan, tematik havuz, saat kulesi, Cami, park, gençlik ve kültür merkezi yer alacak. 42. Cadde yaklaşık 500 metre uzunluğunda cadde boyunca tasarlanmış mağaza ve dükkanlardan oluşacak.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli; ‘’Proje ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandık. Bu vesileyle Anadolu’nun dinamik şehri Konya’ya 700 milyon TL’nin üzerindeki Temaşehir Konya yatırımını götüreceğiz. Öte yandan bir devlet teşekkülü konumundaki Emlak Konut’a ödeyeceğimiz hasılat payıyla kamuya önemli bir katkı sağlamış olacağız. Konya’ya önemli bir konut projesinin ötesinde, farklı bir konsept ve marka değeri yüksek bir ürün götürmüş olacağız. Torkam İnşaat olarak tüm gayretimiz Emlak Konut markasına yakışacak bir iş ortaya çıkararak nitelikli bir yaşam merkezini Konya’ya kazandırmaktır. Projemize ilgi duyan, takip eden ve bizlere ulaşan konut alıcılarımıza en kısa zamanda lansman tarihini açıklayacağız, bu konuda biraz daha sabırlı olmalarını rica ediyorum’’ dedi.

Bunları da beğenebilirsin