TOKİ emekli evleri hangi illerde?

2015 yılında alınan kararla birlikte hemen hemen bütün TOKİ projelerinde yüzde 25 kontenjan hiç ev sahibi olmayan emekliye ayrılıyor. TOKİ emekli evleri, emekli vatandaşın ev sahibi olması için üretiliyor.

TOKİ emekli evleri arasında şu an süreci devam edenler Kocaeli Kandıra, Kütahya İnköy, Şanlıurfa Akabe, Batman Merkez ve Bursa Nilüfer konutları. Öte yandan TOKİ Başkanı Ergün Turan, geçtiğimiz ay bu sene 15 bin emekli vatandaşı ev sahibi yapmayı hedeflediklerini açıklamıştı.

TOKİ Kocaeli Kandıra Emekli Evleri kuraları çekildi

TOKİ ile KOcaeli Kandıra Belediyesi ortaklığıyla inşa edilen TOKİ Kocaeli Kandıra Emekli Evleri kapsamında 270 konut yer alıyor. TOKİ Kocaeli Kandıra Emekli Evleri kura çekilişi 7 Mart 2018 Çarşamba günü saat 10.00’da Prof. Dr. Turan Güneş Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kura sonuçlarının tam listesi için tıklayın.

TOKİ Batman Merkez Emekliler Derneği Konut Teslimi yapıldı

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Batman Emekliler Derneği 2. Etap Toplu Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen 163 adet konutun teslim işlemleri 11 – 19 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye Emekli Evleri’nde sözleşmeler imzalanacak

TOKİ Bursa Nülifer İrfaniye Emekli Konutları’nın kuraları çekildi. Kura sonuçlarının tam listesini görmek için tıklayın. Öte yandan projede sözleşme imzalama dönemi de başladı. Sözleşme imzalama programına göre tüm blokların sözleşmeleri 19, 20, 21, 22 ve 23 Mart tarihlerinde imzalanacak. Yedek programına göre belirlenen sözleşme imzalama tarihleri ise 27 ve 28 Mart.

TOKİ Kütahya İnköy Emeklilere Özel projede imzalar atıldı

TOKİ’nin Kütahya İnköy Emeklilere Özel projesinde sözleşmeler imzalandı. Kütahya İnköy Emekli Asil hak sahipleri ile “Emeklilere Özel” Projesi kapsamında 02 Şubat 2018 tarihinde biten sözleşme süresi, 09 Şubat 2018 tarihine kadar ek süre verilmişti.

TOKİ Şanlıurfa Akabe Emeklilere Özel projesinde imzalar atıldı

Şanlıurfa Akabe Emekli Özel projesi sözleşme imzalama işlemleri 16 Şubat 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar uzatılmıştı. Sözleşme imzalama işlemleri tamamlandı.

TOKİ Emekli Evleri geliyor

KAYNAK: Hürriyet Projeland

Bunları da beğenebilirsin