TOKİ indirim kampanyası 2017 ne zaman?

TOKİ indirim kampanyası bu yıl da olacak mı? TOKİ indirim kampanyası 2017’de olacak mı? TOKİ indirim kampanyası 2017’de ne zaman? TOKİ yüzde 20 indirim ne zaman? 2017 TOKİ indirim kampanyası ne zaman? İşte cevap…

Yücel Park

TOKİ indirim kampanyası yapılacak mı? Bu yıl TOKİ indirim kampanyası var mı? 2017 TOKİ indirim kampanyası olacak mı? TOKİ indirim kampanyası 2017 ne zaman? İşte detaylar ve cevaplar…

TOKİ indirim kampanyası bu yıl var mı?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yüzde 20 indirim kampanyasını bu yıl da tekrarlayacaklarını açıkladı.

TOKİ indirim kampanyasına talep var mı?

Turan, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik yüzde 20 indirim kampanyasına yoğun talep geldiğini belirtti.

TOKİ indirim kampanyası 2016 kaç lira getirdi?

TOKİ Başkanı Turan, geçen yıl borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin kişinin faydalandığını kaydederek, “817 milyon lira borç kapatıldı. Bu paranın yaklaşık 513 milyon lirası kredi kullanılmadan ‘yastık altı parası’ diye tabir edilen paradan getirilip ödendi” dedi.

TOKİ indirim kampanyası yıl içinde tekrarlanır mı?

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru tarihini takip etmesi gerektiğine dikkati çeken Turan, “Açıklanan tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak” bilgisini verdi.

TOKİ indirim kampanyası için başvuru nereye?

TOKİ Başkanı Turan, indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının belirlenecek tarihler arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini dile getirerek, şunları söyledi:

TOKİ indirim kampanyası 2017 şartları neler?

“Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.”

TOKİ indirim kampanyası 2017 ne zaman?

Bu yıl indirim kampanyasını Eylül ayında yapacaklarını, kampanyaların belirli prosedürlere göre yapıldığını ifade eden Turan, “Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor. İnşallah en geç 9’uncu ayda indirim kampanyamızı yapacağız. Bunu bekliyor vatandaşlarımız” dedi.

Bunları da beğenebilirsin