TOKİ’den 388 TL taksitle ev hangi illerde?

TOKİ 388 TL taksitli ev şartları neler? TOKİ Türkiye geneli alt gelir grubu ucuz konut başvurusu nasıl yapılır? TOKİ, ucuz evleri, çok düşük taksitlerle satışa çıkardı. İşte detaylar...

TOKİ alt gelir grubunu ev sahibi yapmak için hamlelerini sürdürüyor. Türkiye genelinde birçok şehirde alt gelir grubunu ev sahini yapmak isteyen TOKİ, ucuz evleri, çok düşük taksitlerle satışa çıkardı. Olabildiğince çok kişiyi ev sahibi yapmayı hedefleyen TOKİ’nin konut alım şartları da oldukça esnek tutuluyor. Vatandaşlar 5 bin TL peşinat ile ayda 388 TL ödeyerek TOKİ konutlarından satışa çıkarılan evlere sahip olabilir. TOKİ’nin alt gelir grubunu ev sahibi yapmak için attığı bu adım büyük ilgi gördü. Başvurular sona ermeden şartları taşıyan vatandaşlar müracaat etmek istiyor. Peki, TOKİ 388 TL taksitli ev şartları neler? TOKİ Türkiye geneli alt gelir grubu ucuz konut başvurusu nasıl yapılır? İşte TOKİ’nin 388 TL taksitle satışa çıkardığı evler…

TOKİ 388 TL taksitle ev hangi illerde?

TOKİ alt gelir grubu vatandaşları ev sahibi yapma konusunda kararlı! TOKİ ülke genelinde birçok konutu alt gelir grubundan vatandaşlar için ucuz fiyatlara satışa çıkardı. Vatandaşların alım gücünü göz önünde bulunduran TOKİ, 5 bin TL peşinat ile 388 TL taksit imkanı sunuyor. Herkesin ev sahibi olabileceği fırsat büyük ilgi gördü. Peki, TOKİ 388 TL taksitli ev şartları neler? TOKİ Türkiye geneli alt gelir grubu ucuz konut başvurusu nasıl yapılır? İşte TOKİ alt gelir grubu ucuz ev satışı ile ilgili bilgiler…

TOKİ Ankara Çubuk Aşağıçavundur Konut Projesi (2 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 2 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Ağustos 2019 – 30 Eylül 2019 tarihleri arasında Halkbank Ankara şubesi üzerinden satışa sunulacak. Projeye başvurular tüm Ankara Halkbank şubeleri üzerinden yapılacak.

Proje kapsamında sadece 5 bin lira peşinat ve 388 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunulacak. Projeden yararlanmak isteyenler için TOKİ ucuz konut başvuru tarihi 1 Ağustos 2019 tarihi itibari ile başlayacak.

TOKİ Balıkesir Sındırgı 2. Etap Konut Projesi (71 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 71 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 05 Ağustos 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Ziraat Bankası şubeleri üzerinden Açık Satışa sunulacak.

TOKİ Bartın Ulus Samat Mahallesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi (3 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 3 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 05 Ağustos 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır.

TOKİ Çanakkale Bayramiç Orta Gelir Grubu Konut Projesi (9 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 9 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 05 Ağustos 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Ziraat Bankası şubeleri üzerinden açık satış yöntemi ile satılacak.

TOKİ Çanakkale Bayramiç Alt Gelir Grubu Konut Projesi (66 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 66 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 5 Ağustos 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulurken konut başvuruları T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Çanakkale / Bayramiç Şubesi üzerinden kabul edilecek.

TOKİ Kayseri Melikgazi Yeşilyurt Mahallesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi (37 Adet)

TOKİ Kayseri Melikgazi Yeşilyurt Mahallesi toplu konut projesi kapsamında elde kalan son 37 adet konutu kurasız, Başvuru Önceliğine Göre Konut Alma ve Seçme Olanağı ile Halkbank şubeleri üzerinden 1 Ağustos – 30 Eylül tarihleri arasında açık satışa sundu.

TOKİ Kırklareli Merkez Üsküp Belediyesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi (12 Adet)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 12 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Ağustos 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulurken TOKİ ev alma başvurusu Halkbank Kırklareli şubesi üzerinden kabul edilecek.

TOKİ Niğde Efendibey Engelliere Özel Alt Gelir Grubu Konut Projesi (8 Adet)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 8 adet konut; sadece En az %40 Engelli vatandaşlara ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Ağustos 2019 – 30 Eylül 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunuldu. TOKİ Başvurusu Halkbank Niğde şubeleri üzerinden kabul edilecek.

TOKİ Sivas Suşehri Alt Gelir Grubu Konut Projesi (80 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 80 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 05 Ağustos 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Ziraat Bankası şubeleri üzerniden Açık Satışa sunulacak.

TOKİ Tokat Merkez Dedeli Alt Gelir Grubu Konut Projesi (6 Adet)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 6 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Ağustos 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulurken TOKİ ev alma başvurusu Halkbank Tokat şubeleri üzerinden yapılacak.

TOKİ Trabzon Yomra Kentsel Dönüşüm Alt Gelir Grubu Konut Projesi (61 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 61 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 05 Ağustos 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacak. Ev almak için başvuru yapmak isteyenler Halkbank Trabzon şubeleri üzerinden TOKİ başvuru formu doldurabilecek.

TOKİ Alt Gelir Grubu Başvuru Şartları Nelerdir?

T.C. vatandaşı olması,

Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir),

Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),

Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.),

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.500 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 4.800 TL olarak uygulanmaktadır.),

TOKİ 388 TL taksitli ev şartları neler? TOKİ Türkiye geneli alt gelir grubu ucuz konut başvurusu nasıl yapılır?

Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapması, gerekmektedir.

ahaber

Bunları da beğenebilirsin