TOKİ’den Antalya Konyaaltı açıklaması!

TOKİ, Antalya Konyaaltı Arapsuyu mahallesinde buluan arazi ile ilgili iddialara yönelik yazılı açıklama yaptı. İşte TOKİ'nin Antalya Konyaaltı Arapsuyu açıklaması...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Antalya Konyaaltı Arapsuyu’nda bulunan arazi ile ilgili bir açıklama yaptı. TOKİ’in açıklamasında “Taşınmaz 3194 sayılı İmar Kanunu kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesince yapılan imar planı ve imar uygulaması sonrası konut alanı olarak planlanmıştır. Planlamada, İdaremizin ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın herhangi bir dahli yoktur” denildi.

TOKİ tarafından yapılan kamuoyu açıklaması şöyle:

“Son günlerde bazı basın-yayın organlarında ve internet haber sitelerinde çıkan haberler ile ilgili açıklama yapılması ihtiyacı duyulmuştur.

Söz konusu haberlerde Antalya Konyaaltı Arapsuyu’nda bulunan arazi ile ilgili asılsız iddialara yer verilmektedir.

Habere konu taşınmaz 3194 sayılı İmar Kanunu kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesince yapılan imar planı ve imar uygulaması sonrası konut alanı olarak planlanmıştır. Planlamada, İdaremizin ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın herhangi bir dahli yoktur.

Kentsel Dönüşüm ve Millet Bahçeleri projeleri İdaremizce, Bakanlığımız adına yapılmakta olup; inşa edilen Millet Bahçeleri ve bazı Kentsel Dönüşüm projeleri karşılığında, Hazineye ait arsa ve araziler mahsuplaşma kapsamında idaremize devredilmektedir. Söz konusu arsa da bu şekilde mülkiyetimize geçmiştir.

Ayrıca bu taşınmaz üstünde millet bahçesi yapımı, planında da görülebileceği üzere hiçbir zaman söz konusu olmadığı gibi alan büyüklüğü de millet bahçesi inşası için yeterli değildir.

İlgili taşınmazın satışı mevzuata uygun olup, ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli ilanlar yapılarak, 3 kez açık artırma ile satışa sunulmuştur. İlk 2 açık artırmada teklif gelmemiş, 3’üncü kez yapılan açık artırmada teklif gelmiş ve satış işlemi gerçekleşmiştir.

Taşınmaz ile ilgili durum bu şekildeyken, yapılan haberlerin gerçek dışı ve yanıltıcı bilgiler verdiği aşikârdır.

Kamuoyunun, bu tür asılsız haberlere itibar etmemeleri, önemle rica edilir.”

TOKİ 

Bunları da beğenebilirsin