Toschak, Ceylan İnşaat’ın onur konuğu! VİDEO-FOTOGALERİ

Efsane İngiliz Teknik Direktör John Benjamin Toschak, Ceylan İnşaat Türkiye Spor Ödülleri için dün akşam İstanbul’a geldi. Yarın akşam Hilton Bomonti’de düzenlenecek ödül töreninin onur konuğu olan Toschak, Atatürk Havalimanı’nda Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ozan Ceylan tarafından karşılandı. İşte imarpanosu.com farkıyla o anların video ve fotoğraf kareleri…

Türkiye’de uzun yıllar Beşiktaş’ı çalıştıran ünlü İngiliz Teknik Direktör John Benjamin Toschak, Ceylan İnşaat Türkiye Spor Ödülleri için dün akşam İstanbul’a geldi. Efsane teknik adam Toschak’ı Atatürk Havalimanı’nda Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ozan Ceylan karşıladı.

Ceylan İnşaat bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Türkiye Spor Ödülleri’ne isim sponsoru oldu. John Benjamin Toschak, Ceylan İnşaat Türkiye Spor Ödülleri’nin Barcelona ve Bulgaristan Milli Takımı’nın dünyaca ünlü efsane ismi Hristo Stoichkov, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı çalıştıran Alman teknik direktör Christoph Daum, Beşiktaş’ın eski futbolcusu İngiliz Les Ferdinand, Hollanda Milli Takımı ve Chelsea’nin eski golcüsü Hollandalı teknik direktör Jimmy Floyd Hasselbaink ile birlikte onur konuğu…

ÖDÜL TÖRENİ NEREDE, NE ZAMAN? KİMLER ÖDÜL ALACAK? CEYLAN İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUAMMER CEYLAN’IN AÇIKLAMASIYLA DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!

Toschak yeniden İstanbul’da – VİDEO

Toschak, dün akşam geldiği İstanbul’da Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ozan Ceylan tarafından böyle karşılandı… İşte o anların videosu… Fotogaleri ise videodan sonra…

Toschak böyle karşılandı – FOTOGALERİ

JOHN BENJAMIN TOSCHAK KİMDİR? 

John Benjamin Toschak, 22 Mart 1949’da Galler – Cardiff’te doğdu. Futbolcu olarak Liverpool formasıyla büyük başarılara imza attı.

1979 yılında teknik direktörlüğe başladığı Swansea City takımını 4. ligden alıp 1982 yılında 1. lig şampiyonluğuna ulaştırdı.

1984 yılında Portekiz’in Sporting Lizbon ekibinin başına geçti ve takımı ikinci yaptı.

1985’te ilk Real Sociedad’a gitti ve 1987’de İspanya Kupası şampiyonluğunu kazandırdı.

1989 yılında Real Madrid’i 107 golle şampiyonluğa ulaştırdı.

1990-1991 sezonunda Real Madrid’deki görevinden ayrılan Toshack tekrar Real Socieadad’a döndü.

Sırasıyla 5.lik, 13.lük, ve 11.lik gördü. Daha sonra sırasıyla Galler Milli Takımı, Real Sociedad ve Deportivo takımlarını çalıştırdı.

1997’den 1999’un başına kadar görev yaptığı Beşiktaş’a Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazandırdı.

Ardından Real Madrid’e gitti, ancak Kasım 1999’da ayrıldı ve yerini Del Bosque’ye bıraktı. Ardından sırasıyla St.Etienne, Real Sociedad, Catania ve Murcia takımlarını çalıştırdı.

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin