Trump kimdir? ABD’nin emlak kralı başkanının hayat hikayesi

Trump kimdir? Donald Trump kimdir? Trump eşi ile nerede tanıştı? Donald Trump ın eşi, ABD’nin yeni First Lady’si Melania Knaus kimdir? Melania Knaus nereli? Donald Trump emlak işine ne zaman girdi? İşte Trump kimdir, sorusunun cevabı hayat hikayesi…

Trump kimdir? Donald Trump kim? ABD’nin yeni başkanı Donald Trump kimdir? Donald Trump eşi Melania Knaus ile ne zaman evlendi? Melania Knaus kimdir? Donald Trump’ın özgeçmişi bu haberde…

Trump kimdir? Sorusuna cevap vermeden önce son duruma bakalım; 70 yaşındaki ünlü Amerikalı iş adamı Donald Trump önce Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı oldu, sonra da ABD’nin 45. başkanı seçildi. 20 Ocak 2017’de görevi Barack Obama’dan devralacak Trump, çok zorlu bir seçim yarışının ardından belki de ABD tarihinin en büyük seçim sürprizine imza attı.

Donald Trump, Forbes dergisinin “Dünyanın En Zengin 400 İnsanı” listesinde yer alıyor.

Dergiye göre Trump’ın serveti yaklaşık 3 milyar 700 milyon dolar. Trump ise bu rakamın 10 milyar dolar olduğunu iddia ediyor.

Trump, daha önce 2000’de yapılan seçimlerde Reform Partisi’nden başkan adayı olmuş ama bir süre sonra adaylıktan çekilmişti.

ABD’nin 45. başkanı Donald Trump

BBC Türkçe‘nin haberine göre; Donald Trump, Haziran 2015’te, 2016’daki seçimde Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı olduğunu açıkladı. Seçim vaatleri ise hem ABD’de hem de dünyada büyük tartışmalara neden oldu.

Trump seçim sloganı olarak “Make America Great Again” (Amerika’yı yeniden yüceltmek) sloganını kullandı. Aynı sloganı 1980’de ABD Başkanı seçilen bir diğer Cumhuriyetçi siyasetçi Ronald Reagan da seçim kampanyasında kullanmıştı

Trump kimdir?

Donald Trump, Haziran 1946’da New York’ta doğdu. 1960’lı yılların başında liseyi kötü hal ve gidişi yüzünden terk etmek zorunda kaldı

Trump, ardından askeri akademide okudu ve 1968’den sonra Pensilvanya’da bulunan Wharton Institute’de işletme bilimleri eğitimi aldı.

Üniversite yıllarında babası Fred Trump’ın emlak ve inşaat firmasında çalıştı.

1999’da babasını alkol bağımlılığı sebebiyle hayatını kaybetmesiyle, hayatı boyunca alkollü içkiden ve sigaradan kaçındı.

Donald Trump, ailesinin Brooklyn ve Queens’te bulunan işleriyle yetinmedi, harabe halindeki Commodore Otelini Grand Hyatt oteller zincirine dönüştürdü.

Manhattan’daki bir binayı alarak 68 katlı ünlü Trump Tower’ı inşa etti, çok sayıda otel açtı.

Ayrıca eğlence sektöründe de adeta bir imparatorluk kuran Trump 1996-2015 yılları arasında Miss Universe, Miss USA, and Miss Teen USA güzellik yarışmalarının organizasyonunu yaptı.

2003’te Amerikan NBC televizyonunda yayımlanan ve yarışmacıların Trump’ın şirketinde bir yönetici pozisyon için yarıştığı “The Apprentice” (Çırak) programında ekrana çıktı.

Donald Trump’ın 3 evliliğinden 5 çocuğu bulunuyor.

Trump ilk olarak 1977’de, Çekoslavakya doğunlu ünlü manken ve atlet Ivana Zelnickova ile evlendi. Bu evlilikten Donald Jr., Ivanka ve Eric adında üç çocukları olan çift 1990’da boşandı.

1993’te Amerikalı televizyoncu Marla Maples ile evlenen Trump’ın, bu evlilikten Tiffany adlı kızı doğdu. Çift 1996 yılında ayrılma kararı aldı.

Trump son olarak 2005 yılında Slovenya doğumlu ünlü model Melania Knauss ile evlendi. Çiftin oğulları Barron Trump 2006 yılında dünyaya gelmişti.

Bunları da beğenebilirsin