Anasayfa - Haberler - TÜMSİAD, Pakistan şubesini açıyor
TÜMSİAD, Pakistan şubesini açıyor
Pakistan ile türkiye'nin ticaret hacmi gelişecek

TÜMSİAD, Pakistan şubesini açıyor

Türkiye ile Pakistan arasındaki ticari ilişkileri artırmak amacıyla Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği, Pakistan şubesini açıyor

Türkiye ile Pakistan arasındaki ticaret hacmi 2011 yılında 1 milyar dolar seviyelerindeyken, bu rakam 600 milyon dolarlara kadar geriledi. İki ülke arasındaki ticari ilişkiyi geliştirmek için 22 Mart 2016 tarihinde Türkiye ve Pakistan hükümetleri arasında Serbest Ticaret Anlaşması, T.C. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve Pakistan Ticaret Bakanı Khurram Dastgir Khan tarafından imzalanacak.

İki ülke arasındaki ticaret hacminin gelişmesini hedefleyen TÜMSİAD da Pakistan’da temsilciliğini açacak. Açılış törenine, TÜMSİAD Türkiye’nin yanı sıra, TÜMSİAD Pakistan Başkanı Anees Iqbal, T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa Elitaş ve Pakistan Ticaret Bakanı Sayın Khurram Dastgir Khan’ da katılacak.

TÜMSİAD Genel Sekreteri Osman Kapıcıoğlu konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye ile Pakistan arasındaki mevcut dış ticaret hacmi her iki ülkenin potansiyelini yansıtmaktan son derece uzak. TÜMSİAD olarak iş adamlarımızın Pakistan ile ticaretini geliştirmek için Pakistan’da şubemizi açıyoruz. İş adamlarımız için Pakistan’da hem yatırım yapılabilecek alanlar hem de birçok sektör için ithalat ve ihracat fırsatı bulunuyor. Biz de yurt dışındaki 9’uncu şubemizi Pakistan’da açarak Türkiye ve Pakistan arasında köprü olmayı hedefliyoruz.”

Comments

comments

Yandex.Metrica